4 opcje do rozważenia, jeśli potrzebujesz gotówki teraz

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

Nie ma idealnego sposobu na szybkie zdobycie pieniędzy, gdy masz zły kredyt, ale te cztery opcje mogą być rozwiązaniem – o ile jesteś ostrożny.

Uświadomienie sobie, że potrzebujesz gotówki i potrzebujesz jej wczoraj, nigdy nie jest zabawną myślą. Ale kiedy niespodziewane wydatki lub kryzys finansowy wychodzą im z głowy, ta myśl może podsumować twoją sytuację. Posiadanie awaryjnego funduszu na takie czasy jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, ale dla osób, które go nie mają, ciągłe opowiadanie o korzyściach płynących z oszczędzania pieniędzy nie pomoże w najmniejszym stopniu.

Zamiast tego potrzebujesz szybkich opcji gotówkowych, które pomogą Ci teraz – ale na dłuższą metę nie zaszkodzą Twoim finansom. A jeśli masz zły kredyt, ta druga część może być bardzo trudna. Zdobycie pieniędzy jest dość łatwe; ucieczka przed drapieżnym cyklem zadłużenia jest znacznie trudniejsza. Nie oznacza to, że nie możesz zdobyć potrzebnych pieniędzy, oznacza to po prostu, że będziesz musiał być ostrożny przy podejmowaniu decyzji.

Oto cztery sposoby na szybkie uzyskanie gotówki, gdy jej potrzebujesz najbardziej. Żadna z tych opcji nie jest idealna – a niektóre są z pewnością bardziej ryzykowne niż inne – ale każda z nich może być przydatna w oku. Bez względu na wybraną opcję, przed rejestracją upewnij się, że rozumiesz wszystkie zagrożenia. Twoje przyszłe ja, które musi żyć z konsekwencjami tej decyzji, będzie Ci wdzięczne.

1. Pożyczanie pieniędzy od przyjaciół i rodziny.

Słuchaj, nikt nie lubi chodzić do swoich przyjaciół i rodziny z kapeluszem w ręku i prosić o pieniądze. Nawet jeśli są bardziej niż szczęśliwi, mogąc pożyczyć Ci potrzebne środki, nadal może to być naprawdę krępujące. A jeśli są one mniej niż zadowolony pożyczyć ci pieniądze, dobrze, to czuje się o wiele gorzej.

Mimo wszystko jest to najlepsza opcja, jeśli potrzebujesz szybkiej gotówki. Po pierwsze, przyjaciele i rodzina znacznie rzadziej naliczają odsetki, co zasadniczo oznacza, że ​​pożyczasz te pieniądze za darmo. Poza tym znacznie bardziej prawdopodobne jest, że zrozumieją, jeśli harmonogram spłat jest trochę nieregularny – coś, czego zwykli pożyczkodawcy zwykle nie robią .

Jednak pożyczanie pieniędzy od przyjaciół i rodziny ma pewne istotne wady. Zepsucie kredytu to jedno; zepsucie twoich bliskich relacji to coś zupełnie innego. Ponadto jest wiele osób, których przyjaciele i członkowie rodziny nie mają więcej gotówki niż oni, co sprawia, że ​​ta opcja nie jest startowa.

Jeśli zamierzasz pożyczyć pieniądze w ten sposób, upewnij się, że obie strony mają jasną jasność co do warunków pożyczki. Możesz nawet sporządzić własną umowę pożyczki, aby oboje mieli coś na piśmie. Aby zapoznać się z przykładową umową i dowiedzieć się więcej o tego rodzaju zwykłych pożyczkach, przeczytaj nasz wpis na blogu: Jak poprosić znajomych i rodzinę o pieniądze.

2. Sprzedaż lub zastawianie swoich rzeczy.

Możesz to zrobić na dwa sposoby: możesz od razu sprzedać swoje rzeczy lub zastawić je z planem odzyskania ich. Obie te opcje mogą być całkiem dobrymi sposobami na zdobycie dodatkowej gotówki, chociaż obie mają swoje wady i ryzyko.

Aby sprzedawać swoje rzeczy, prawdopodobnie będziesz musiał to zrobić online. Oznacza to korzystanie z Craigslist, eBay, Facebooka lub jednej z wielu aplikacji. Sprzedawanie rzeczy w Internecie wymaga wielu przygotowań, a jest to czas, którego możesz nie mieć do wydania. Poza tym spotkanie z nieznajomymi z internetu to zawsze ryzykowna propozycja.

W większości przypadków nie będziesz sprzedawać swoich rzeczy za blisko tego, co jest naprawdę warte. A jeśli czekasz na kogoś, kto jest skłonny zapłacić, cóż, potrzebujesz gotówki teraz, a nie później, prawda? Im więcej jesteś w stanie sprzedać przedmiotu, tym większe prawdopodobieństwo, że jest to coś, czego naprawdę nie chcesz sprzedawać.

Brak pełnej wartości będzie również miał znaczenie, gdy coś zastawiasz. Dodatkowo będziesz musiał zapłacić odsetki, aby odzyskać przedmiot. Podczas gdy większość pożyczek w lombardach trwa tylko miesiąc, wiele z nich pozwoli ci przedłużyć się co najmniej na kilka miesięcy. To oznacza jeszcze większe zainteresowanie.

Gdyby pożyczki w lombardach miały naprawdę niskie oprocentowanie, nie stanowiłoby to aż takiego problemu. Ale robią. Pożyczki w lombardzie mogą mieć średnią stopę procentową od 15 do 275%, w zależności od prawa w Twoim stanie. Yikes! Aby dowiedzieć się więcej o zastawianiu kosztowności za szybką gotówkę, przejdź do naszego wpisu na blogu: Zalety i wady zaliczek gotówkowych w lombardach.

3. Wypłać zaliczkę na karcie kredytowej.

Teraz, jeśli potrzebujesz awaryjnych pieniędzy i nie ma znaczenia, czy są to gotówka, czy nie, możesz przelać saldo na swoją kartę kredytową. Ale dotyczy to tylko sytuacji, gdy masz już kartę kredytową z niskim saldem należności. Ogólnie rzecz biorąc, chcesz utrzymać saldo karty kredytowej poniżej trzydziestu procent, ale gdy nadejdzie nagły wypadek, możesz nie mieć dostępnych lepszych opcji.

Jeśli jednak nie masz jeszcze karty kredytowej, słaba ocena kredytowa ograniczy możliwości jej uzyskania. Możesz ubiegać się tylko o zabezpieczoną kartę kredytową, ale będzie to wymagało wpłaty gotówkowej w celu ustalenia limitu kredytowego, co przeniesie Cię z powrotem do punktu wyjścia. Poza tym ta karta może trochę potrwać, a wtedy może być już za późno.

W przypadku nagłych wydatków, które wymagają gotówki, najlepszym rozwiązaniem może być wypłata zaliczki na kartę kredytową. Nie oznacza to, że nie wiąże się to ze znaczącym ryzykiem dla Twojej kondycji finansowej, po prostu może być najmniej złą opcją, jaką masz.

Zaliczki gotówkowe na kartę kredytową działają podobnie do pobierania gotówki z bankomatu za pomocą karty debetowej. Główną różnicą jest to, że gotówka, którą otrzymujesz na karcie debetowej, to pieniądze, które już masz na koncie bankowym, podczas gdy pożyczka gotówkowa na karcie kredytowej to pieniądze, które pożyczasz. Po otrzymaniu zaliczki na karcie kredytowej wypłacana kwota jest następnie dodawana do salda należności, tak jak w przypadku korzystania z karty w celu dokonania zakupu.

Największą wadą zaliczek gotówkowych na kartę kredytową jest to, że są one droższe niż zwykłe zakupy kartą kredytową. Pochodzą z opłatą z góry za samą transakcję, która wynosi średnio 10 lub 5 procent wypłaconej kwoty, w zależności od tego, która z tych kwot jest wyższa. APR dla zaliczek gotówkowych jest również znacznie wyższe niż APR dla zwykłych transakcji, a brak 30-dniowego okresu karencji oznacza, że ​​odsetki zaczynają naliczać natychmiast.

Wreszcie, istnieją limity zaliczek gotówkowych na karcie kredytowej, które w zależności od karty mogą być niższe niż potrzebna kwota. Mogą to być limity kwoty, którą możesz wypłacić dziennie lub na transakcję; Twoja karta prawdopodobnie ma również ogólny limit zaliczek gotówkowych. Nawet jeśli pożyczka gotówkowa kartą kredytową jest najlepszą z twoich złych opcji, nadal naraża twoje finanse na ryzyko.

4. Rozejrzyj się za odpowiednią złą pożyczką.

Jeśli masz zły kredyt, prawdopodobnie nie będziesz mógł korzystać z pożyczek od tradycyjnych pożyczkodawców. Kiedy patrzą na twoją zdolność kredytową, widzą duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz w stanie ich spłacić. Zamiast tego być może będziesz musiał zaciągnąć złą pożyczkę kredytową, która będzie miała znacznie wyższe stopy procentowe.

Jednak niektóre złe pożyczki mogą być jedyną opcją w nagłych przypadkach.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z wydatkami w nagłych wypadkach jest już odłożenie pieniędzy. Dobrze zaopatrzony fundusz ratunkowy zapewni nieoprocentowane rozwiązanie wszelkich niespodziewanych rachunków, które pojawią się na Twojej drodze. Ale oszczędzanie pieniędzy jest trudne, zwłaszcza jeśli żyjesz od wypłaty do wypłaty. Jeśli potrzebujesz szybkiej gotówki, zawsze znajdziesz rozwiązania. Chodzi tylko o znalezienie tego, który jest dla Ciebie odpowiedni.