Bitcoin FUD i negatywne nastroje społeczne zwykle poprzedzają odbicie

17 lutego 2021

Sentyment mediów społecznościowych do Bitcoina spadł do dwuletniego minimum, co jest dobre dla tych, którzy chcą walczyć z tłumem.

Dostawca analiz sieciowych Santiment twierdzi, że Bitcoin i aktywa kryptograficzne mają tendencję do odbijania się, gdy nastroje społeczne wskazują, że istnieje wiele strachu, niepewności i wątpliwości, co sugeruje, że teraz jest okazja do zakupu.

Zgodnie z jego sentymentem społecznym ważonym Bitcoinem w stosunku do wykresu cen, dokładnie to się dzieje. Od weekendowych minimów ceny bitcoinów wzrosły o około 2,4% do obecnych poziomów.

1) Ceny $ BTC i innych aktywów #crypto mają tendencję do gwałtownego odbijania się, gdy tłum demonstruje wysoki poziom FUD. To jest dokładnie to, co widzieliśmy w przypadku #Bitcoin, #Ethereum i wielu #altcoinów po wczesnym wrześniu pic.twitter.com/YiCX3kZiur

Dodał, że dzieje się tak od początku września, kiedy rynki spadły o 60 miliardów dolarów pod względem całkowitej kapitalizacji rynkowej.

„To jest dokładnie to, co widzieliśmy w przypadku #Bitcoin, #Ethereum i wielu #altcoinów po początku września

Dodano dostawcę analiz;

„Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze okazje do kupowania w kryptowalutach pojawiają się, gdy przeciętny trader jest załamany, zarówno psychicznie, jak i finansowo. To właśnie wskazują obecnie nasze dane

Po załamaniu na początku września, kiedy pojawiło się również wiele negatywnych nastrojów społecznych, Bitcoin odzyskał około 12% i przekroczył 11 tysięcy dolarów, i to samo może się powtórzyć.

Ten ostatni spadek kilka dni temu spowodował znacznie mniejszy spadek cen bitcoinów, z zaledwie 7,5% spadkiem do najniższego poziomu 10300 USD.

Santiment dodał, że ważony nastrój społeczny Bitcoina na Twitterze nadal oscyluje wokół dwuletnich minimów, co wskazuje, że jest wielu wątpiących w poziom cen, utrzymując wsparcie na poziomie średnio 10 tysięcy dolarów. Raport dodał, że byłaby to dobra wiadomość dla wielorybów, które mają tendencję do szarpania się wbrew tłumowi.

Podobna okazja była z Ethereum, gdzie sentyment również jest bliski dwuletnich minimów.

Metryka jest uzyskiwana przy użyciu modelu uczenia maszynowego na dużym zbiorze danych Twittera zawierającym ponad 1,6 miliona tweetów, które są sklasyfikowane jako pozytywne lub negatywne.

Dostawca usług analitycznych odniósł się również do innej miary zwanej MVRV, która jest współczynnikiem, który oblicza średni zysk i stratę różnych posiadaczy, aby określić, czy moneta jest obecnie kupiona za dużo lub za mało. Wskazuje, że obecnie więcej osób jest na dole, co może być dobrym punktem wejścia, ponieważ średni zwrot w wysokości 3,5% dla handlowców w ciągu ostatnich 30 dni.

Ponadto indeks Bitcoin Fear and Freed spadł teraz do strefy strachu na 43, co potwierdza wyniki.

Trader i współzałożyciel Blockroots, Cantering Clark, stwierdził, że obecna sytuacja może przekształcić się w pułapkę na niedźwiedzie, a Bitcoin może w najbliższej przyszłości odczuć ulgę;

„Jeśli o mnie chodzi, wygląda to na optymalny sposób na zastawienie pułapki na wszelkie systematyczne spodenki, które w tym momencie dałyby zielone światło.

Inwestor Bitcoin, Lark Davis, mówi, że niezależnie od tego, co robią rynki kryptowalut, wrzesień jest zwykle złym miesiącem dla rynków akcji, a korelacja Bitcoina może prowadzić do kilku trudnych tygodni do przodu;

Historycznie S&P 500 radził sobie słabo we wrześniu i dość kiepsko w październiku lat wyborczych. # Wysoka korelacja bitcoina z rynkami akcji może oznaczać, że w ciągu najbliższych 6 tygodni czeka nas kilka dużych wzrostów. DOBRA WIADOMOŚĆ jest taka, że ​​listopad jest zazwyczaj mocnym miesiącem. pic.twitter.com/KYUwuVeYWj

W chwili pisania tego tekstu kurs Bitcoina wynosił 10500 USD, co oznacza wzrost o 0,5% w ciągu dnia, ale spadek o 2,7% w ciągu tygodnia.