Blok

Category: Zadawane Pytania
17 lutego 2021

Dane transakcji są trwale zapisywane w plikach zwanychblokami. Można je traktować jako pojedyncze strony księgi metrykalnej miejskiej (gdzie odnotowuje się zmiany tytułu własności nieruchomości) lub księgi transakcji giełdowych. Bloki są organizowane w liniową sekwencję w czasie (znaną również jako łańcuch bloków). Nowe transakcje są nieustannie przetwarzane przez górników na nowe bloki, które są dodawane na końcu łańcucha. Ponieważ bloki są coraz głębiej zakopane w łańcuchu bloków, stają się coraz trudniejsze do zmiany lub usunięcia, co powoduje nieodwracalne transakcje bitcoina.

Zawartość
 • 1 Struktura blokowa
 • 2 Opis3 często zadawane pytania dotyczące bloków
  • 3.1 Ile jest bloków?
  • 3.2 Jaka jest maksymalna liczba bloków?
   • 3.2.1 Nawet po wygenerowaniu wszystkich 21 milionów monet?
   • 3.3 Ile czasu zajmie mi wygenerowanie bloku?3.4 A jeśli jestem 1% na obliczenie bloku i.3.5 Gdzie mogę znaleźć więcej szczegółów technicznych? 4 Zobacz teżStruktura blokowa Pole Opis Rozmiar Magia niewartość zawsze 0xD9B4BEF94 bajty Rozmiar blokuliczba bajtów po zakończeniu bloku4 bajty Blockheaderskłada się z 6 elementów80 bajtów Licznik transakcjidodatnia liczba całkowita VI = VarInt1 – 9 bajtów transakcje(niepustą) listę transakcji -wiele transakcji Opis

    Każdy blok zawiera między innymi aktualny czas, zapis niektórych lub wszystkich ostatnich transakcji oraz odniesienie do bloku, który nastąpił bezpośrednio przed nim. Zawiera również odpowiedź na trudną do rozwiązania zagadkę matematyczną, na którą odpowiedź jest unikalna dla każdego bloku. Nowe bloki nie mogą być przesyłane do sieci bez poprawnej odpowiedzi – proces „wydobywania jest w istocie procesem konkurowania o bycie następnym, który znajdzie odpowiedź, która „rozwiązuje obecny blok. Problem matematyczny w każdym bloku jest niezwykle trudny do rozwiązania, ale po znalezieniu prawidłowego rozwiązania reszta sieci może bardzo łatwo potwierdzić, że jest ono prawidłowe. Istnieje wiele poprawnych rozwiązań dla danego bloku – wystarczy znaleźć tylko jedno rozwiązanie, aby blok został rozwiązany.

    Ponieważ za rozwiązanie każdego bloku jest nagroda w postaci zupełnie nowych bitcoinów, każdy blok zawiera również zapis o tym, które adresy Bitcoin lub skrypty są uprawnione do otrzymania nagrody. Ten rekord jest nazywany transakcją generowania lub transakcją bazową i jest zawsze pierwszą transakcją pojawiającą się w każdym bloku. Liczba bitcoinów generowanych na blok zaczyna się od 50 i zmniejsza się o połowę co 210 000 bloków (około czterech lat).

    Transakcje Bitcoin są transmitowane do sieci przez nadawcę, a wszyscy rówieśnicy próbujący rozwiązać bloki zbierają zapisy transakcji i dodają je do bloku, nad którym pracują. Górnicy są zachęcani do włączania transakcji do swoich bloków ze względu na związane z nimi opłaty transakcyjne.

    Trudność problemu matematycznego jest automatycznie dostosowywana przez sieć, tak aby jej celem było rozwiązanie średnio 6 bloków na godzinę. Co 2016 bloków (rozwiązanych w ciągu około dwóch tygodni) wszyscy klienci Bitcoin porównują rzeczywistą liczbę utworzoną w tym celu i modyfikują cel o procent zmienności. Sieć dochodzi do konsensusu i automatycznie zwiększa (lub zmniejsza) trudność generowania bloków.

    Ponieważ każdy blok zawiera odniesienie do poprzedniego bloku, można powiedzieć, że zbiór wszystkich istniejących bloków tworzy łańcuch. Jednak łańcuch może mieć tymczasowe podziały – na przykład, jeśli dwóch górników dotrze do dwóch różnych prawidłowych rozwiązań dla tego samego bloku w tym samym czasie, bez wiedzy siebie nawzajem. Sieć peer-to-peer została zaprojektowana tak, aby rozwiązywać te podziały w krótkim czasie, tak aby przetrwała tylko jedna gałąź łańcucha.

    Klient akceptuje „najdłuższy łańcuch bloków jako ważny. „Długość całego łańcucha bloków odnosi się do łańcucha o najbardziej złożonej trudności, a nie do tego z największą liczbą bloków. Zapobiega to rozwidleniu łańcucha i utworzeniu dużej liczby bloków o niskim stopniu trudności oraz zaakceptowaniu ich przez sieć jako „najdłuższych.

    Często zadawane pytania dotyczące bloków

    Ile jest bloków?

    Jaka jest maksymalna liczba bloków?Nie ma maksymalnej liczby, bloki są po prostu dodawane na końcu łańcucha ze średnią szybkością jeden na 10 minut.

    Nawet jeśli wszystkie 21 milionów monet zostało wygenerowanych?Tak. Bloki służą do udowodnienia, że ​​transakcje istniały w określonym czasie. Transakcje będą nadal występować, gdy wszystkie monety zostaną wygenerowane, więc bloki będą nadal tworzone, dopóki ludzie będą handlować Bitcoinami.

    Ile czasu zajmie mi wygenerowanie bloku?Nikt nie może powiedzieć dokładnie. Istnieje kalkulator generacji, który powie Ci, jak długo tomożepotrwać.

    A co, jeśli jestem 1% na obliczenie bloku i.Nie ma czegoś takiego jak bycie 1% do rozwiązania bloku. Nie robisz postępów w jego rozwiązaniu. Po 24 godzinach pracy nad nim, Twoje szanse na jego rozwiązanie są równe tym, jakie były Twoje szanse na początku lub w dowolnym momencie. Wiara w coś innego jest tak zwana błędem Hazardzisty .

    To tak, jakby próbować rzucić 53 monet naraz i sprawić, by wszystkie wypadły orzeł. Za każdym razem, gdy próbujesz, masz takie same szanse na sukces.

    Gdzie mogę znaleźć więcej szczegółów technicznych?Więcej szczegółów technicznych można znaleźć na stronie algorytmu mieszania bloków.