Co jest lepsze: karta kredytowa lub karta debetowa

Category: Twojego Konta
17 lutego 2021

Najlepszym sposobem jest zbadanie sprawy, zaplanowanie finansów, podsumowanie wydatków i ustalenie na podstawie tego, co jest dla Ciebie najlepsze: karta kredytowa czy debetowa.

  • Ostatnia aktualizacja: 3 maja 2019 r., 12:34 IST
  • ŚLEDŹ NAS NA:

Wraz z pojawieniem się kart debetowych ludzie stopniowo przestali nosić przy sobie gotówkę na każdą rzecz. Jest to wygodniejsze, mniej kłopotliwe i bezpieczniejsze. Potem pojawiły się karty kredytowe, które stały się wściekłe. A w dzisiejszym świecie liczba osób, które nie posiadają obu, karty debetowej i kredytowej, to bardzo mała liczba. Jeśli jesteś jednym z właścicieli obu, czy znasz różnicę między nimi i gdzie użycie jednego z nich jest lepszą opcją? Oto, co musisz wiedzieć.

Skąd pochodzą pieniądze?

Najbardziej podstawowa różnica tkwi w słowach: debet i kredyt. Podczas gdy karta debetowa pobiera pieniądze z Twojego konta oszczędnościowego lub czekowego, które masz w dowolnym banku, karta kredytowa to linia kredytowa, która zostanie Ci udostępniona przez wystawcę karty. Karta debetowa korzysta z pieniędzy, które już masz, a karta kredytowa pożycza pieniądze, które później spłacisz.

Który jest bezpieczniejszy?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo online, zarówno karta debetowa, jak i kredytowa są równie podatne na wyłudzanie informacji i oszustwa online. Ale oprócz sposobów zapewnienia bezpieczeństwa, istnieją również różne procesy, które mogą pomóc użytkownikowi w przypadku popełnienia oszustwa. W takim przypadku karta kredytowa jest lepiej chroniona niż debet, ponieważ przelewane pieniądze nie są twoimi własnymi, ale kredytem. Ponadto za pomocą karty kredytowej użytkownik może zawsze zadzwonić do wydawcy i złożyć wniosek o oszustwo. W przypadku karty debetowej pieniądze są już utracone, które po przetworzeniu i uznane za legalne zostaną zwrócone.

Co jest bardziej korzystne?

Zdecydowanie karta kredytowa, ponieważ wiąże się z wieloma nagrodami, korzyściami i dodatkami. Ale poczekaj. Pojawia się również zastrzeżenie. Możesz czerpać korzyści z nagród i punktów kart kredytowych tylko wtedy, gdy jesteś w stanie spłacić miesięczne rachunki na końcu. Jeśli nie, odsetki naliczone przez wydawcę karty unieważnią Twoje nagrody, ponieważ i tak będziesz musiał zapłacić odsetki.

Co jest lepsze?

Podczas gdy karta kredytowa jest bardziej atrakcyjna, ponieważ pozwala na dokonywanie zakupów, których nie będziesz w stanie zrobić za pomocą skromnych środków, te bardziej oszczędne zdecydowanie powinny wybrać kartę debetową. Z kartą debetową nie ma obawy, że utkniesz w cyklu zadłużenia. Wydajesz to, co zarabiasz i to wszystko. Zatem odpowiedź, która jest lepsza, opiera się na rodzaju decyzji finansowych, które jesteśmy skłonni podjąć.

Który jest bardziej przydatny?

Oba mają własne obszary użytkowania. Jeśli koszty, które ponosisz, są bardziej codzienne i minimalne, najlepszym rozwiązaniem jest karta debetowa. Jeśli Twoje koszty są wyższe i obejmują rezerwację hoteli, lotów lub drogich towarów, karta kredytowa byłaby bardziej przydatna, ponieważ nie zmniejsza ona części pieniędzy za jednym zamachem.

Najlepszym sposobem jest zbadanie sprawy, zaplanowanie finansów, podsumowanie wydatków i ustalenie na podstawie tego, co jest dla Ciebie najlepsze: karta kredytowa czy debetowa.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Ta treść została stworzona we współpracy z YONO SBI.