Co oznacza wstępnie zatwierdzona karta kredytowa?

Category: Nową Kartę
17 lutego 2021

TA STRONA MOŻE ZAWIERAĆ LINKI POWIĄZANE. Oznacza to, że otrzymujemy prowizje za zakupy dokonane za pośrednictwem tych linków, bez ponoszenia kosztów. PRZECZYTAJ NASZE UJAWNIENIE, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ INFORMACJI.

Credit Shout może pobierać część sprzedaży lub innego wynagrodzenia z linków na tej stronie.

Czy ostatnio otrzymywałeś pocztą oferty wstępnego zatwierdzenia karty kredytowej? Jeśli odpowiadałeś za swój kredyt, pożyczkodawcy kart kredytowych to zauważą.

Chociaż jestem pewien, że jest trochę podekscytowania, zwłaszcza gdy dostajesz świetną ofertę, ale musisz być ostrożny.

Wstępnie zatwierdzony nie oznacza „zatwierdzony i większość z nas dała się temu nabrać w pewnym momencie.

Tak, to prawda, nikt nie jest tak naprawdę „wstępnie zatwierdzony. Pożyczkodawcy kart kredytowych wiedzą, jak potężne jest ich wprowadzenie do obrotu.

Chociaż minęło kilka lat temu, zostałem wstępnie zatwierdzony do posiadania świetnej karty i pomyślałem, że dostanę kartę kredytową. W końcu po co mieliby tyle kłopotów, żeby wysłać mi kod zaproszeniowy.

Oczywiście odmówiono mi, co pozostawiło mnie w kwaśnym nastroju. Zanim prześlesz swoje dane do wstępnej akceptacji, czytaj dalej ten artykuł.

Spis treści

Co naprawdę oznacza wstępnie zatwierdzone?Firmy obsługujące karty kredytowe są sprytne i mają mnóstwo narzędzi, które pozwalają im sprawdzać konsumentów, aby zobaczyć, kto może najlepiej pasować do określonych kart kredytowych.

Oto krótki przykład wyjaśniający, jak to działa.

Wydawcy kart kredytowych mają dostęp do danych biura kredytowego, czyli do Twoich informacji. Mogą współpracować z biurem informacji kredytowej i otrzymać pełną listę na podstawie ich wniosku.

Jeśli ta firma obsługująca karty kredytowe chce listę nazwisk z oceną kredytową 620 lub wyższą, może ją otrzymać. Jeśli zastanawiałeś się, dlaczego je otrzymujesz, to dobrze.

Jeśli spełniasz określone kryteria, których szukają, Twoje nazwisko znajdzie się na liście, a wystawca karty kredytowej prześle Ci ofertę wstępnego zatwierdzenia lub zaproszenie.

Pamiętaj, to nie jest „zatwierdzenie, ale raczej zaproszenie do ubiegania się o kartę kredytową, w ten sposób powinieneś przeglądać tego typu oferty.

Dobra wiadomość: wstępne zatwierdzenie nie wpłynie na twoje wyniki kredytowe, nie mają pozwolenia na wycofanie twojego kredytu „chyba że dałeś im to pozwolenie.

Teraz, jeśli zdecydujesz się wprowadzić ich kod zaproszenia lub wstępnej akceptacji i złożysz wniosek o kartę, otrzymasz twarde zapytanie dotyczące raportu kredytowego.

Zapytanie pochodzące z twojego wniosku może zaszkodzić twojej zdolności kredytowej, w zależności od innych informacji w twoim raporcie kredytowym.

Jak znaleźć wstępnie zatwierdzone karty kredytoweJeśli nie otrzymujesz żadnych ofert wstępnej akceptacji, nie oznacza to, że nie kwalifikujesz się do ich otrzymania. Nawet jeśli tak może być, możesz również uzyskać wstępne zatwierdzenie.

Oto umowa, niektóre firmy obsługujące karty kredytowe bardzo ułatwiają sprawdzenie, czy została wstępnie zatwierdzona karta kredytowa. Nie potrzebujesz wielu informacji, aby się tego dowiedzieć.

W większości przypadków wystarczy podać podstawowe informacje, czyli imię i nazwisko oraz cztery ostatnie cyfry numeru ubezpieczenia społecznego.

W niektórych przypadkach może być wymagany adres, ale większość nie prosi o to.

Nawet przy tej metodzie wydawcy kart kredytowych robią tylko delikatne przyciąganie, więc nie będzie to przeszkadzać w wynikach kredytowych.

Kilku głównych wydawców kart kredytowych umożliwia sprawdzenie, czy masz oferty, takie jak Capital One, Discover, Citi Bank, American Express i wiele innych.

Niektórzy z was mogą się zastanawiać, po co się kłopotać? Cóż, wiele osób nie chce ubiegać się o kartę kredytową i odmawia się jej.

Chociaż wstępne zatwierdzenie nie jest zatwierdzeniem, oznacza to, że masz większe szanse na zatwierdzenie karty kredytowej.

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko odmowy wydania karty kredytowej, złóż wniosek o kartę, do której została wstępnie zatwierdzona.

Dlaczego oferty wstępnej akceptacji karty kredytowej nie są tym, czym się wydająNawet po otrzymaniu wstępnie zatwierdzonej oferty karty kredytowej nadal musisz złożyć wniosek, tak jakbyś sam znalazł kartę kredytową.

Po złożeniu wniosku wystawca karty kredytowej przyjrzy się bliżej Twojej historii kredytowej i informacjom zawartym we wniosku, aby zdecydować, czy faktycznie kwalifikujesz się do otrzymania karty kredytowej.

W najlepszym przypadku zostaniesz zatwierdzony dla karty kredytowej na tych samych warunkach, które zostały wymienione w liście ofertowym.

Trochę mniej satysfakcjonujące: możesz zostać zaakceptowany, ale na mniej korzystnych warunkach niż te, które zostały wymienione w ofercie.

Na przykład możesz uzyskać zgodę na wyższą stopę procentową lub krótszy okres promocyjny. Możliwy jest gorszy scenariusz: możesz całkowicie odmówić przyjęcia karty kredytowej.

Bezpłatne wyniki kredytowe po niekorzystnych decyzjachJeśli odmówiono Ci wydania wstępnie zatwierdzonej karty kredytowej lub zezwolono na wydanie karty, ale na mniej korzystnych warunkach, ponieważ Twoja ocena kredytowa nie spełniała kryteriów, pożyczkodawca karty kredytowej prawdopodobnie prześle Ci bezpłatną kopię kredytu punktacja używana w decyzji.

W innych przypadkach możesz być uprawniony do otrzymania bezpłatnego raportu kredytowego, zwykle jeśli odmówiono ci z powodu informacji w raporcie kredytowym. Będziesz mieć 60 dni na zażądanie tego bezpłatnego raportu kredytowego.

Daje to możliwość uzyskania jasności co do tego, co zmniejsza Twoje szanse na uzyskanie zatwierdzenia i pracy nad poprawą zdolności kredytowej, więc jeśli zdecydujesz się ubiegać o kartę kredytową w przyszłości.

Zawsze pamiętaj, aby robić zakupyOferta wstępnie zatwierdzonej karty kredytowej, którą otrzymujesz, może nie być najlepszą dostępną ofertą. Zanim odpowiesz, przejdź do trybu online, aby sprawdzić najnowsze oferty karty kredytowej.

Możesz znaleźć coś lepszego niż oferta, którą otrzymałeś pocztą.

Rozejrzyj się, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą ofertę. Możesz znaleźć lepszą kartę kredytową u innego wystawcy karty kredytowej.

Porównaj karty kredytowe, do których się kwalifikujesz, na podstawie nagród, korzyści, oprocentowania i opłat.

Zatrzymywanie wstępnie zatwierdzonych ofert kart kredytowychKończąc, jeśli masz dość otrzymywania wstępnie zatwierdzonych ofert, możesz ograniczyć oferty, które otrzymujesz pocztą. Na optoutprescreen.com jest fajne małe narzędzie.

Po prostu postępuj zgodnie ze wskazówkami, a przestaniesz otrzymywać listy przed zatwierdzeniem.

Jeśli obawiasz się, że nie otrzymasz ich w przyszłości, nie przejmuj się. Możesz ponownie wyrazić zgodę, gdy będziesz na to gotowy.

Przechodząc przez ten proces, powinno zatrzymać większość twoich wstępnie zatwierdzonych ofert, przynajmniej tych opartych na wstępnej selekcji przez główne biura kredytowe.

Mimo to zawsze można nadal otrzymywać oferty od pożyczkodawców kart kredytowych, z którymi już prowadzisz interesy, lub od firm, które otrzymały Twoje dane z innych źródeł niż biura kredytowe.

Nadal możesz korzystać z narzędzi do wstępnej akceptacji online głównych wydawców kart kredytowych, aby rozejrzeć się za kartami kredytowymi, gdy będziesz gotowy do złożenia wniosku o nową kartę kredytową.