Co to jest CVV karty kredytowej?

17 lutego 2021

Opublikowano: 26 listopada 2018 | Zaktualizowano: 14 kwietnia 2020 r. | Wysłane przez: Moneymax | Karta kredytowa

Opublikowano: 26 listopada 2018 r.Zaktualizowano

: 14 kwietnia 2020 r.

Wysłane przez: Moneymax | Karta kredytowa

Robiąc zakupy za pomocą karty kredytowej, musisz się zastanawiać, w jaki sposób dostawca karty kredytowej zapobiega oszustwom.

Istnieje kilka warstw zabezpieczeń, które zapobiegają oszustwom i nadmiernym obciążeniom na karcie kredytowej. Jedną z rzeczy, które pomagają w tym procesie, są trzy cyfry na odwrocie karty – CVV karty kredytowej.

Spis treści

Jakie jest znaczenie CVV?


CVV lub wartość weryfikacyjna karty to procedura uwierzytelniania stosowana przez firmy obsługujące karty kredytowe w celu ograniczenia oszustw, szczególnie w przypadku przewagi transakcji dokonywanych online. Działa jako główna funkcja zabezpieczająca transakcje „bez karty.

W przypadku kart Visa, Mastercard i innych marek kart kredytowych CVV to ciąg trzech cyfr zapisanych odwróconą kursywą na tylnym panelu karty kredytowej, po 16-cyfrowym numerze konta. Wyjątkiem jest American Express, który używa czterech cyfr.

Niektóre banki i posiadacze kart nazywają to kodem bezpieczeństwa karty (CSC), danymi weryfikacyjnymi karty (CVD), kodem wartości weryfikacyjnej karty lub kodem weryfikacyjnym karty (CVC). Powód tych różnych nazw zależy od marki karty kredytowej. Na przykład Discover i American Express nazywają go „CID lub kodem identyfikacyjnym karty.

Jak działa CVV na karcie kredytowej?

Opracowany przez Michaela Stone’a w 1995 roku, CVV był pierwotnie 11-znakowym kodem alfanumerycznym. Brytyjskie Stowarzyszenie Usług Rozliczeniowych Płatności przyjęło kod i ostatecznie zmieniło go na trzy cyfry. MasterCard był jednym z pionierów, który wydawał numery CVV na swoich kartach od 1997 r. American Express wydał je w 1999 r. W odpowiedzi na wzrost liczby transakcji dokonywanych online. Wiza w Stanach Zjednoczonych zaczęła je wydawać w 2001 roku.

Dostawcy kart kredytowych, tacy jak Citibank, BPI i Metrobank, wymagają od sprzedawców, aby podczas przetwarzania transakcji „brak karty prosili o kod CVV Twojej karty. Gdy zgłaszasz kradzież karty kredytowej, trzycyfrowy kod zapobiega użyciu Twojej karty przez osoby nieuprawnione i kradzieży Twoich danych.

Jakie są rodzaje kodów w CVV?

Istnieje kilka typów kodów w CVV, ale główne trzy są następujące:

 • Kod CVV1 lub CVC1 jest zakodowany na drugiej ścieżce paska magnetycznego karty i jest używany do transakcji typu „card present. To potwierdza, że ​​karta jest w posiadaniu właściciela i pozwala na automatyczne pobranie kodu, gdy karta przejdzie przez urządzenie płatnicze.
 • W przypadku transakcji typu „brak karty CVV2 lub CVC2 weryfikuje płatność nawet bez faktycznej karty kredytowej posiadacza karty. Ten kod służy do weryfikacji transakcji dokonywanych online lub telefonicznie.Trzeci to iCVV lub dynamiczny CVV, który jest używany w kartach zbliżeniowych i chipowych. CVV na tego rodzaju kartach stale się odświeżają, co utrudnia kopiowanie.Końcowe przemyślenia

  Korzystając z karty kredytowej, pamiętaj o swoim otoczeniu i sprzedawcy, z którym przeprowadzasz transakcje. Zapobiegaj oszustwom związanym z kartami kredytowymi. Zapewnij bezpieczeństwo swoich informacji, pilnując przez cały czas swojej karty. Rozważ także przejście na kartę kredytową z chipem EMV, która dodaje drugą warstwę ochrony przed możliwą kradzieżą.

  Moneymax jest oceniany na 4,3 z 5 na podstawie 305 recenzji  „Bardzo polecam Moneymax! zwłaszcza pani Rizz de Villar za przekroczenie granicy. Ponad i poza pomocą. Dziękuję bardzo.

  – Jonice Adion ocenił Moneymax na 5 z 5 10 lutego 2019 r

  Mając na celu pomoc Filipińczykom w prowadzeniu zdrowszego życia finansowego, Moneymax regularnie publikuje między innymi porady i wskazówki dotyczące finansów osobistych i stylu życia. Aby uzyskać więcej wiadomości i artykułów związanych z finansami, obserwuj Moneymax na LinkedIn.

  Możesz również przeczytać:7 najlepszych aplikacji do strumieniowego przesyłania wideo, aby wyleczyć kwarantannęCzy praca w domu zaczyna Cię męczyć? Nie pozwól, aby Twoja praca Cię stresowała…

  Ważne dokumenty tożsamości na Filipinach, które musisz miećW dzisiejszych czasach ważne jest, aby mieć w portfelu co najmniej dwa ważne dokumenty tożsamości. Prywatne i…

  Ile muszę kupić dom na Filipinach?Ile kosztuje zakup domu? Czy stać mnie na to? Dom…

  Recenzje Moneymax: Czy HSBC Platinum Visa to najbardziej opłacalna podróżna karta kredytowa?Witamy w najnowszym wydaniu recenzji Moneymax! W naszej poprzedniej recenzji HSBC Red Mastercard…

  Plusy i minusy planów ratalnych kart kredytowychPoza wygodą przesuwania palcem i luksusem korzyści, jedna wspaniała rzecz w…