Co to jest debet?

Category: Możesz Użyć
17 lutego 2021

Revolut Contributor

Co to jest debet w rachunku bieżącym i jak działa? Jak spłacasz debet? Czym jest debet aranżowany i czym różni się od debetu niezaaranżowanego?

Odkryj odpowiedzi na wszystkie swoje pytania dotyczące debetu w tym poście na blogu.

Co to jest Debet? Na przykładzie.

Definicja debetu: Wyobraź sobie, że debet to sposób na krótkoterminowe pożyczenie ograniczonej kwoty z banku. Kredyt w rachunku bieżącym pozwala na dalsze pobieranie pieniędzy z konta, gdy saldo osiągnie zero i może przynieść ulgę, jeśli potrzebujesz tymczasowo zwiększyć przepływ gotówki. Banki pobierają odsetki od oferowanej przez siebie „pożyczki w rachunku bieżącym, zwykle w połączeniu z jakimś rodzajem opłaty za debet.

Jeśli pieniądze skończą się pod koniec miesiąca, na przykład przed wypłatą, osoba może być zmuszona rozważyć debet w rachunku bieżącym. To może być jedyny sposób na przetrwanie w trudnej sytuacji finansowej.

Inny przykład: jeśli ktoś zostanie zwolniony z pracy, może upłynąć okres przejściowy, zanim podejmie nową pracę lub zapewni wypłatę świadczeń. Jeśli ich wydatki pozostaną takie same, mogą tymczasowo potrzebować więcej pieniędzy, niż mają na koncie bankowym. Wtedy z pomocą może przyjść debet w rachunku bieżącym. Może zapewnić przestrzeń do oddychania, gdy osoba staje na nogi.

Aby w pełni zrozumieć, jak działa debet w rachunku bieżącym, ważne jest, aby znać różnicę między debetem zaaranżowanym a niezarejestrowanym .

Co to jest zaaranżowany Debet?

Po prostu aranżowany debet to kredyt w rachunku bieżącym, który jest uzgadniany, zanim ktoś nie ma wystarczających środków na koncie. Mogą uzgodnić określoną kwotę ze swoim bankiem lub bank udostępni ją jako automatyczną funkcję konta. Opłaty i odsetki będą zazwyczaj niższe w przypadku zaaranżowanego debetu w porównaniu z niezaaranżowanym debetem, więc foresight może być tutaj naprawdę przydatny.

Co to jest niezaaranżowany debet w rachunku bieżącym?

Niezarejestrowany debet ma miejsce, gdy konto bankowe przechodzi w debet bez wcześniejszego planowania. Może to być spowodowane tym, że ktoś kontynuuje wypłatę z konta po osiągnięciu zera salda lub może to nastąpić po osiągnięciu limitu zaaranżowanego debetu. Chociaż w pewnych okolicznościach może to być nieuniknione, niezaaranżowany debet w rachunku bieżącym może w przyszłości wiązać się z licznymi kosztami – odsetkami i opłatami.

Jak spłacić debet?

Krótko mówiąc, debet jest spłacany poprzez zwiększenie salda rachunku bankowego; przez płacenia pieniędzy na to konto , aby podnieść wagę do zielonego. Oto kilka kwestii do rozważenia:

  • Zwykle im dłużej konto pozostaje na czerwono, tym większy jest rachunek z banku
  • Banki mogą zmienić swoje warunki dotyczące kredytów w rachunku bieżącym, ale muszą Cię o tym poinformować
  • To może być możliwe, aby negocjować warunki osobiste w rachunku bieżącym z bankiem, ale nie zawsze
  • Możesz zmienić rachunki bieżące, aby uzyskać lepsze warunki debetu, nawet jeśli jesteś na minusie
  • Możesz użyć karty kredytowej przekazującej pieniądze, aby spłacić debet, ale zazwyczaj pobierają opłaty za przelew, a odsetki mogą być bardzo wysokie po początkowym okresie karencji wynoszącym 0%

Czy źle jest mieć debet?

Pamiętaj : korzystając z kredytu w rachunku bieżącym, pożyczasz w banku pieniądze, które powinny zostać zwrócone.

Nie, posiadanie debetu w rachunku bieżącym nie jest samo w sobie „złe. Jednak debet może stać się problemem, jeśli nie jest kontrolowany, ponieważ spowoduje niepożądane obciążenia i spowoduje wzrost zainteresowania.

Jeśli ktoś nie korzysta z zaaranżowanego debetu, nie ma nic złego w posiadaniu go jako bufora na wypadek nieoczekiwanych wydatków lub nieprzewidzianych zdarzeń. I nie ma „wstydu w posiadaniu debetu. Według Findera, 26 milionów Brytyjczyków korzysta każdego roku z debetu. Życie może być drogie i rzuci po drodze kilka zakrętów. Planowany debet może zapewnić spokój, ale to zależy od Ciebie.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie „co to jest debet w rachunku bieżącym? ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o typowych zapytaniach dotyczących pieniędzy, zapoznaj się z tymi postami na blogu:

Zastrzeżenie: jest to część serii dotyczącej ogólnej wiedzy finansowej firmy Revolut i nie we wszystkich przypadkach będziemy oferować odpowiedni produkt.

Dołącz do Revolut za darmo

Zarządzaj codziennymi wydatkami dzięki zaawansowanemu budżetowaniu i analizom, przelewaj pieniądze za granicę, łatwo wydawaj w lokalnej walucie i nie tylko. Dołącz do ponad 10 milionów użytkowników, którzy już korzystają z Revolut.

Za kulisami: lądowanie rakiety w Singapurze

Chester jest jednym z naszych użytkowników, którzy przeszli na rewolucję. Zajmując się rozwojem Revolut w Singapurze jako nasz menedżer ds. Rozwoju, już teraz rozważa wprowadzenie Revolut na nowe rynki. Pierwsza interakcja Chestera

Jocelyn Kaylee Neo

Co robimy, aby zapewnić wsparcie podczas Covid-19 💪

Co robi Revolut, aby wspierać klientów i pracowników podczas trwającej epidemii COVID-19.