Co to jest dobra długość historii kredytowej

17 lutego 2021

Mówi, że mam 2 lata 2 miesiące historii kredytowej, a moja historia nie jest dobra. Jak długo potrzebuję historii kredytowej, aby poprawić swój wynik?

Jak to się rozbija?

Niedobrze = ile lat?

Dobra historia = ile lat?

Wielka historia = ile lat?

 • Wszystkie tematy forum
 • Poprzedni tematNastępny temat
 • Oznacz jako nowe
 • ZakładkaSubskrybujNiemySubskrybuj kanał RSSPermalinkWydrukowaćEmail do przyjacielaZgłoś nieodpowiednie treściMówi, że mam 2 lata 2 miesiące historii kredytowej, a moja historia nie jest dobra. Jak długo potrzebuję historii kredytowej, aby poprawić swój wynik?

  Jak to się rozbija?

  Niedobrze = ile lat?

  Dobra historia = ile lat?

  Wielka historia = ile lat?

  Cześć N8 i witaj!

  U góry tej tablicy znajduje się naklejka o nazwie „Często żądane wątki. Przeczytaj je, a będziesz miał dobre podstawowe zrozumienie tego, jak działają te wszystkie rzeczy. Dowiesz się nawet kilku rzeczy, o których nawet nie wiedziałeś, że chcesz wiedzieć!

  Wynik początkowy: EQ 618 TU 585

  Aktualny wynik: EQ 680 TU 698 EX 681 (pożyczkodawca pull 04/2010)

  Wynik bramki: EQ 720 TU 720

 • Oznacz jako nowe
 • ZakładkaSubskrybujNiemySubskrybuj kanał RSSPermalinkWydrukowaćEmail do przyjacielaZgłoś nieodpowiednie treściAby dodać, wszystko zależy od tego „kto. Jeśli 2 lata, 2 mies. historia nie jest dla ciebie dobra, może być dobra dla innych. Aby jeszcze bardziej pogmatwać, twoja dwuletnia historia może być dobra w jednym raporcie, ale zła w innym. Aby naprawdę pogmatwać sprawy, za rok od teraz historia może zmienić się w „dobrą, ale za 8 lat, kiedy będzie miała 10 lat, może wrócić do „niedobrej.

  Twój wynik FICO jest bardzo złożony. Istnieją zbiorniki punktacji (zwane też kartami wyników), które umożliwiają bezpośrednie porównanie z innymi osobami, które mają podobnie wyglądający raport. Więc nie jesteś bezpośrednio porównywany z innymi z 20-letnią historią; to nie byłoby sprawiedliwe. Jesteś porównywany do innych, którzy mają podobnie wyglądający raport. Jest zastrzeżony, ale myślę, że może być 12 różnych kart wyników i zostaniesz umieszczony w jednej z nich. W stosunku do innych osób z twoim rodzajem raportu, większość innych ma historię dłuższą niż 2 lata.

  Swoją drogą, rozumiem, że odnosisz się do „Niedobre w raporcie FICO, znajdującym się obok „Długość historii kredytowej? W tym chodzi o więcej niż myślisz. To coś więcej niż tylko długość historii, ale bierze również pod uwagę twoją najstarszą rotację, najstarszą część, jak sądzę, twoje AAoA i prawdopodobnie znacznie więcej.

 • Oznacz jako nowe
 • ZakładkaSubskrybujNiemySubskrybuj kanał RSSPermalinkWydrukowaćEmail do przyjacielaZgłoś nieodpowiednie treściNie chodzi tylko o to, „jak długo Twój kredyt jest per se, ale o tym, co tam jest. Nikt nie wie na pewno, ale jest to przybliżony pomysł, w jaki sposób obliczany jest wynik FICO. Jeśli robisz te rzeczy, 2 lata będą więcej niż wystarczające.

  Historia płatności w przeszłości: to samo obejmuje 35% Twojej zdolności kredytowej. Tylko jedna mała spóźniona płatność może dramatycznie wpłynąć na Twój wynik. Najważniejsze jest, aby zawsze terminowo regulować rachunki. Jeśli masz z tym problem, powinieneś rozważyć założenie kont do płatności automatycznych lub zacząć zarabiać więcej pieniędzy.

  Całkowite saldo kredytowe: pokrywa 30% ogólnej oceny kredytowej. Jest to łączna kwota, jaką jesteś winien w porównaniu z łącznym limitem kredytowym. Jeśli chcesz mieć świetną zdolność kredytową, musisz spłacić swoje karty kredytowe lub linie kredytowe do około 15% dozwolonego kredytu. Możesz zobaczyć dramatyczną zmianę, dokonując dużej płatności kartą kredytową.

  Historia kredytu: jest to czas, w którym ustalono kredyt, który stanowi 15% Twojego wyniku. Im dłużej masz dobrą pozycję w firmie kredytowej, tym większe odsetki otrzymasz. Otwarcie nowych kont może w rzeczywistości zaszkodzić ogólnej ocenie kredytowej. Ponadto posiadanie nieaktywnych kont nie poprawi wyniku. Lepiej jest używać karty na benzynę lub artykuły spożywcze, a następnie spłacać ją co miesiąc.

  Nowy kredyt: kwota kredytu, o który się ubiegasz, stanowi 10% ogólnej oceny kredytowej. Kiedy ubiegasz się o kredyt, jest to odnotowywane na Twoim koncie jako „trudne zapytanie i może być uznane za zły znak dla przyszłych pożyczkodawców, jeśli masz zbyt wiele zapytań. Upewnij się, że nie masz więcej niż 6-8 rocznie. Przestań ubiegać się o kredyt, którego naprawdę nie potrzebujesz. To faktycznie zrani Twój wynik.

  Rodzaj kredytu: stanowi 10% Twojego ogólnego wyniku. Karty kredytowe, rachunki detaliczne, kredyty samochodowe i kredyty hipoteczne są zawsze monitorowane. Musisz być w stanie znaleźć cienką granicę między posiadaniem zbyt dużego a niewystarczającego kredytu.