Co to jest kredyt pożyczkodawcy na koszty zamknięcia zakupu domu

17 lutego 2021

BLOG na temat tego, czym jest kredyt pożyczkodawcy na koszty zamknięcia zakupu domu, został zaktualizowany i opublikowany 15 września 2019 r.

Z zakupem domu wiążą się dwa rodzaje kosztów.

 • Zaliczka na zakup domu
 • Koszty zamknięciaZadatek jest stałą kwotą procentową.

  • Wysokość zadatku zależy od programu pożyczkowego
  • Na przykład FHA wymaga 3,5%, a konwencjonalne pożyczki wymagają od 3% do 5% zaliczki na zakup domuPożyczki VA i USDA nie wymagają zaliczkiKoszty zamknięcia można zwykle pokryć z ulg od sprzedawcy domuJeśli ustępstwo sprzedawcy jest krótkie lub nie ma ustępstw dla sprzedawców, pożyczkodawca może udzielić kredytu, aby pożyczkobiorca nie musiał płacić z własnej kieszeni kosztów zamknięciaKredyt pożyczkodawca to kredyt udzielony pożyczkobiorcy przez pożyczkodawcę w zamian za wyższą stopę procentową eKredyty pożyczkodawcy można wykorzystać tylko na pokrycie kosztów zamknięcia. Nie można wykorzystać do wpłaty zaliczki na zakup domuW tym artykule omówimy, czym jest kredyt pożyczkodawcy i jak działa.

   Jak działa kredyt pożyczkodawcy

   Wielu nabywców domów ogląda reklamy w telewizji lub otrzymuje maile od wielu pożyczkodawców oferujących brak kosztów zamknięcia ich zakupu i / lub refinansowania kredytu hipotecznego.

   • Banki i pożyczkodawcy używają reklamy z zerowymi kosztami zamknięcia dla kupujących i właścicieli domów, którzy chcą refinansować
   • Często konsumenci myślą, że dostają dużą ofertę, w przypadku której muszą ponieść zerowe koszty zamknięcia CFPB, Consumer Financial Protection Bureau , jest rządową agencją regulacyjną, która została utworzona w celu egzekwowania od instytucji finansowych oszukańczych reklam.

    Zwodnicza reklama bez kosztów zamknięcia

    Agencja ustala surowe zasady i przepisy dla pożyczkodawców, aby upewnić się, że nie ma wprowadzającej w błąd reklamy.

    • Nadal istnieją oszukańcze reklamy i naruszenia dotyczące udzielania pożyczek
    • Zwalczanie CFPB wymaga czasuNa przykład, oto scenariusz przypadku:

     • to jest nielegalne dla budujących domy homebuyers kierowniczych korzystnych kredytodawców
     • budowniczy domu powie kupującemu, że otrzyma zachętę od budowniczego lub kredyt na pokrycie kosztów zamknięcia tylko wtedy, gdy skorzysta z rekomendacji preferowanego pożyczkodawcyTa praktyka jest nielegalnaAle budowniczowie domów nadal robią to w całym krajuPożyczkodawcy nie mogą dawać łapówki budowniczym domówDzieje się tak, ponieważ jest to naruszenie przepisów RESPAUważane za przestępstwo, a także klasyfikowane jako oszustwo hipoteczne W tym artykule omówimy i omówimy kredyt pożyczkodawcy na pokrycie kosztów zamknięcia.

      Koszty wymagane do zakupu domu

      Zakup domu wiąże się z dwoma rodzajami kosztów:

      • Zaliczka
      • Koszty zamknięciaWszystkie programy kredytów hipotecznych, z wyjątkiem kredytów VA i kredytów USDA, wymagają wpłaty zaliczki:

       • Pożyczki VA i pożyczki USDA oferują 100% finansowania i nie jest wymagana żadna zaliczka
       • Wszystkie transakcje zakupu domu i transakcje pożyczki refinansowej mają koszty zamknięciaJednak nabywcy domów nie muszą płacić za koszty zamknięcia, jeśli mają koncesję sprzedawcy lub kredyt pożyczkodawcy udzielony przez pożyczkodawcęKredyt pożyczkodawca ma miejsce, gdy pożyczkodawca udzieli pożyczkobiorcy kredytu na pokrycie części, większości lub całości kosztów zamknięciaFałszywa reklama, w przypadku której firma twierdzi, że pożyczkodawca płaci koszty zamknięcia

        Większość konsumentów widziała niezliczone reklamy pożyczkodawców oferujące brak kosztów zamknięcia. Wielu pożyczkodawców twierdzi, że nie ma żadnych kosztów zamknięcia. Pożyczkodawcy pokryją koszty zamknięcia transakcji zakupu domu i / lub refinansowania:

        • Większość konsumentów uważa, że ​​firmy udzielające kredytów hipotecznych pokrywają wszystkie koszty zamknięcia związane z kredytem mieszkaniowym
        • Czują, że dostają poważną umowęKoszty zamknięcia transakcji pożyczkowych nie są tanieZ łatwością może wynosić od 2% do 5% kwoty pożyczkiMożna łatwo dodać do kilku tysięcy dolarówJedną z głównych rzeczy, o których nie mówi reklama, jest to, że kredyt nie jest bezpłatnyŻe wszyscy pożyczkodawcy mogą zaoferować kredytALE jedynym sposobem, w jaki pożyczkodawcy oferują kredyt, jest zastąpienie wyższego oprocentowania kredytu hipotecznego.

         Jak to działa?

         Kredyt pożyczkodawca działa, gdy oferuje swoim klientom kredyt gotówkowy. Robią to, aby pożyczkobiorca mógł pokryć koszty zamknięcia zakupu i / lub kredytu refinansowego.

         • Ta oferta pożyczkodawcy gotówkowego nie jest bezpłatna
         • Zamiast ofert pożyczkodawcy kredytu gotówkowego, pożyczkodawca obciąży pożyczkobiorców wyższą stopą procentowąNa przykład, oto scenariusz przypadku:

          • pożyczkodawca może zaoferować kredyt gotówkowy w wysokości 3000 USD
          • pożyczkobiorca może wykorzystać te pieniądze na zamknięcie kosztów kredytu mieszkaniowegoJakie są przykłady kosztów zamknięcia

           Przykłady kosztów zamknięcia są następujące:

           • opłaty za tytuł
           • opłaty za nagraniaznaczki transferoweopłaty adwokackieopłaty za udzielenie pożyczkiopłaty za ubezpieczenie domu jednorocznegoskładka na ubezpieczenie powodziowe, pktwszelkie inne koszty i opłaty osób trzecich związane z udzieleniem i zamknięciem kredytu hipotecznegoKredyt pożyczkodawcy może być wykorzystany tylko do wyrównania kosztów zamknięciaNie można wykorzystać do wpłaty zadatku na zakup domu.

            Sprzedawcy koncesje a kredyt pożyczkodawcy? Co jest lepsze

            Zgoda sprzedawcy ma miejsce, gdy sprzedawca domu oferuje kupującemu dom kredyt gotówkowy na pokrycie kosztów zamknięcia zakupu domu przez kupującego.

            • Ponownie, sprzedawcy nie dają kupującemu bezpłatnej koncesji
            • Wszystko jest obliczoneScenariusz przypadku

             Na przykład, oto scenariusz przypadku:

             • jeśli sprzedający potrzebuje ceny sprzedaży w wysokości 100 000 USD
             • mogą zawyżać cenę swojego domu do 105 000 dolarówsprzedać go nabywcy domu z koncesją sprzedającego w wysokości 5000 USD na pokrycie kosztów zamknięcia nabywcy domu5000 USD może pokryć część lub większość kosztów zamknięcia domuW przypadku kredytu pożyczkodawcy pożyczkodawca może zaoferować kredyt pożyczkodawcy w wysokości 5000 USD, jeśli pożyczkobiorca zgodzi się zapłacić wyższe oprocentowanie kredytu hipotecznego o 0,50%.

              • Kredyt pożyczkodawcy w wysokości 5000 USD przy oprocentowaniu wyższym o 0,50% będzie kosztował pożyczkobiorcę hipotecznego 14,96 USD miesięcznie
              • Pomnóż to przez 360 miesięcy, co jest 30-letnim kredytem hipotecznym o stałym oprocentowaniu, będzie kosztować łącznie 5 385,41 USDUzyskanie od sprzedawcy ustępstwa na pokrycie kosztów zamknięcia domu przez nabywcę domu jest znacznie lepsze niż uzyskanie kredytu pożyczkodawcy.

               Gustan Cho jest starszym ekspertem ds. Kredytów hipotecznych i krajowym dyrektorem zarządzającym, udzielającym bezpośrednich porad konsumentom w Loan Cabin. Jesteśmy brokerami kredytów hipotecznych licencjonowanymi w wielu stanach. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie pożyczek FHA, pożyczek VA, pożyczek USDA, pożyczek konwencjonalnych, pożyczek FHA 203 tys., Odwróconych hipotek hipotecznych Jumbo, kredytów hipotecznych innych niż QM, pożyczek hipotecznych z wyciągiem bankowym dla samozatrudnionych pożyczkobiorców i alternatywnego finansowania.

               Nie wszyscy pożyczkodawcy oferują kredyt. Firmy udzielające kredytów hipotecznych o wyższych oprocentowaniu nie mogą oferować kredytu pożyczkowego. Pożyczkodawcy o niższych oprocentowaniu mogą zaoferować kredyt pożyczkodawcy zamiast wyższego oprocentowania kredytu hipotecznego.