Co to jest limit kredytu gotówkowego?

17 lutego 2021
Dołącz do społeczności
Limit kredytu gotówkowego to całkowita kwota gotówki, jaką można uzyskać w ramach pewnego rodzaju linii kredytowej. Ten rodzaj limitu jest uwzględniony w zapisach o rachunku karty kredytowej. Wydawcy kart kredytowych często pozwalają użytkownikom uzyskać maksymalną ilość gotówki za pomocą swoich kart, przy czym ten limit gotówkowy stanowi zwykle procent ich całkowitego limitu kredytowego. Nie jest niczym niezwykłym, że określone opłaty i harmonogramy mają zastosowanie do kwoty gotówki pobranej z rachunku karty kredytowej, a wypłaty te zmniejszają całkowitą pozostałą kwotę kredytu, podobnie jak zakupy kartą zmniejszają kwotę dostępnego kredytu.

Karty kredytowe nakładają limit kwoty dostępnego kredytu, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem zaliczki gotówkowej.

Jedną z korzyści wynikających z posiadania limitu kredytu gotówkowego na karcie kredytowej jest możliwość pozyskania środków na spłatę zadłużenia, którym nie można zarządzać za pomocą karty kredytowej. Na przykład, jeśli samochód się zepsuje, a jedyny pobliski warsztat nie akceptuje płatności kartą kredytową, posiadacz karty może udać się do bankomatu w okolicy, wypłacić gotówkę i uregulować dług. Pozwala to sklepowi na otrzymanie płatności gotówką, a jednocześnie daje posiadaczowi karty możliwość spłaty zadłużenia w czasie.

Dostawcy kart kredytowych zwykle opierają limit kredytu gotówkowego na takich czynnikach, jak historia kredytowa posiadacza karty. Osoby z wyższą oceną kredytową prawdopodobnie otrzymają wysoki limit kredytowy na wypłaty gotówki, podczas gdy komuś z niższym wynikiem może zostać przyznany limit kredytowy lub nie. Chociaż są wyjątki, większość firm obsługujących karty kredytowe ustala limit gotówki jako procent całkowitego limitu kredytowego.

Gdy posiadacz karty zażąda i otrzyma zwiększenie limitu kredytowego, dostawca może również dostosować kwotę limitu kredytu gotówkowego, jak również ogólny limit kredytowy. Jeżeli posiadacz karty napotka trudności ze spłatą salda karty, może się zdarzyć, że wydawca karty faktycznie obniży limit kredytowy, co wpłynie nie tylko na dostępną kwotę kredytu, ale również zmniejszy limit kredytowy na rachunku. Aby zachować uprawnienia do pobierania i pobierania gotówki, odpowiedzialne zarządzanie kontem jest niezbędne.

Przed skorzystaniem z limitu kredytu gotówkowego należy zapoznać się z warunkami korzystania z tej konkretnej funkcji. Podczas gdy wiele firm obsługujących karty kredytowe stosuje tę samą stopę procentową zarówno do zakupów, jak i do zaliczek gotówkowych, inne w rzeczywistości będą naliczać wyższe odsetki od wypłat gotówki. Ponadto wielu dostawców pobiera niewielką opłatę za każdy przypadek przekazania gotówki z limitu kredytowego. Oznacza to, że posiadacz karty powinien korzystać z limitu gotówki tylko wtedy, gdy jest to konieczne, i korzystać z innych środków płatności, gdy i jak to możliwe.

Wydawcy kart kredytowych często pozwalają swoim klientom uzyskać maksymalną ilość gotówki za pomocą swoich kart.

Po wielu latach w branży telekonferencji Michael postanowił wykorzystać swoją pasję do ciekawostek, badań i pisania, zostając niezależnym pisarzem na pełen etat. Od tego czasu publikował artykuły w różnych publikacjach drukowanych i internetowych, w tym wiseGEEK, a jego prace pojawiały się także w zbiorach poezji, dewocjonaliach i kilku gazetach. Inne zainteresowania Malcolma obejmują kolekcjonowanie płyt winylowych, mniejszą ligę baseballową i kolarstwo.