Co to jest niezabezpieczona karta kredytowa?

Category: Naszych Partnerów
17 lutego 2021

Większość kart kredytowych jest niezabezpieczona, co oznacza, że ​​nie musisz zapewniać żadnego zabezpieczenia za pożyczone pieniądze.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Niezabezpieczona karta kredytowa to po prostu inna nazwa „zwykłej karty kredytowej. Niezabezpieczony oznacza, że ​​dług na karcie nie jest zabezpieczony ani zabezpieczony zabezpieczeniem. Jedyne, co ma pożyczkodawca, to twoja obietnica spłaty.

W przypadku tradycyjnych pożyczek musisz zaoferować coś jako zabezpieczenie, aby zmniejszyć ryzyko pożyczkodawcy, że nie spłacisz pieniędzy. Na przykład kredyt samochodowy lub hipoteka mieszkaniowa jest zabezpieczony przez sam samochód lub dom. Jeśli nie dokonasz płatności, przyjedzie repo po Twój samochód lub bank zajmie dom. Idź do lombardu i kup swoją starą gitarę za gotówkę – ta sama koncepcja. Możesz odzyskać swoją gitarę, gdy spłacisz pożyczkę. Zatrzymaj pieniądze, a lombard sprzedaje gitarę. Pożyczki z zabezpieczeniem określa się jako zabezpieczone.

Niezabezpieczone karty: bez kaucji

Niezabezpieczone karty kredytowe nie wymagają jednak zabezpieczenia. Wydawca karty musi tylko uwierzyć na słowo, że zapłacisz za dokonane zakupy. Dlatego niezabezpieczone karty są trudne do zakwalifikowania, jeśli masz zły kredyt lub nie masz historii kredytowej. Twoja historia kredytowa jest zasadniczo zapisem tego, jak dobrze dotrzymałeś obietnic spłaty pożyczonych pieniędzy. Jeśli nie masz dobrych osiągnięć (lub jakichkolwiek innych osiągnięć) w tej dziedzinie, pożyczkodawcy będą niechętni pożyczać Ci pieniądze.

Ponieważ zdecydowana większość kart kredytowych to niezabezpieczone karty kredytowe, nie słyszysz zbyt wiele tego słowa, z wyjątkiem sytuacji, gdy konieczne jest odróżnienie niezabezpieczonych kart od zabezpieczonych kart kredytowych.

Jak sama nazwa wskazuje, zabezpieczone karty kredytowe są zabezpieczone zabezpieczeniem. Aby otworzyć konto, musisz wpłacić depozyt gotówkowy, który jest zwykle równy limitowi kredytu. Ponieważ nie możesz obciążyć karty więcej niż zdeponowałeś, ryzyko dla pożyczkodawcy jest minimalne. Jeśli nie zapłacisz rachunku karty kredytowej, pożyczkodawca może przyjąć depozyt. Dlatego zabezpieczone karty kredytowe są popularną opcją dla osób ze złym kredytem lub bez niego.

Kto kwalifikuje się do niezabezpieczonej karty kredytowej?

Najpopularniejsze karty kredytowe są niezabezpieczone. Zazwyczaj potrzebujesz kredytu od dobrego do doskonałego, aby zakwalifikować się do niezabezpieczonych kart kredytowych z najbogatszymi nagrodami lub najniższymi stopami procentowymi. Dobry kredyt jest ogólnie definiowany jako ocena kredytowa 690 lub lepsza.

Odstępstwo od dobrego kredytu to uczciwy kredyt, zwany także „przeciętnym kredytem. Zakres oceny kredytowej dla uczciwego kredytu wynosi około 630 do 689. Istnieje wiele doskonałych niezabezpieczonych kart zapewniających uczciwy kredyt, w tym takie, które oferują nagrody, nie pobierają opłaty rocznej lub jedno i drugie.

Czy są dostępne niezabezpieczone karty kredytowe dla osób ze złym (629 i mniej) kredytem? Tak, ale generalnie ich nie polecamy. Niezabezpieczone karty dla osób ze złym kredytem zwykle pobierają wygórowane opłaty za małe linie kredytowe. Nie jest niczym niezwykłym, aby zobaczyć roczne opłaty w wysokości 99 USD za niezabezpieczone karty, plus miesięczne opłaty za utrzymanie, a także opłaty za wniosek i przetwarzanie – wszystko po to, aby uzyskać limit kredytowy w wysokości 200 USD. W ciągu roku lub dwóch, opłaty te mogą z łatwością przekroczyć minimalny depozyt 200 USD lub 300 USD, który jesteś winien na zabezpieczonej karcie. I w przeciwieństwie do zabezpieczonego depozytu kartą, nie odzyskasz tych opłat.

Wreszcie kilku emitentów zaczęło oferować niezabezpieczone karty kredytowe osobom, które w ogóle nie mają historii kredytowej – dobrej lub złej. Zamiast skupiać się na ocenach kredytowych i raportach kredytowych, emitenci ci mogą oceniać wnioski, biorąc pod uwagę dochody, zawód, salda rachunków bankowych, a nawet takie rzeczy, jak miejsce, w którym kandydat poszedł na studia i co studiował.