Co to jest numer instytucji?

Category: Jeśli Chcesz
17 lutego 2021

Ktoś do nas napisał, mówiąc nam o transakcji Transferwise z przelewami w dolarach kanadyjskich. Nasz lojalny czytelnik zapytał: „Co to jest numer instytucji? Numer instytucji to numer, którego potrzebujesz, jeśli chcesz przesłać środki na przykład do Transferwise z kanadyjskiego konta bankowego.

Wysyłanie dolarów kanadyjskich z instytucji kanadyjskichJeśli chcesz wysłać dolary kanadyjskie ze swojego kanadyjskiego konta bankowego do innego kraju lub do przelicznika walut, to masz trzy rzeczy. Potrzebujesz:

 • Numer instytucji finansowej
 • Twój numer tranzytowy oddziałuTwój numer konta
 • Numer instytucji finansowej w Kanadzie to trzycyfrowa liczba
 • Twój numer tranzytowy oddziału to pięciocyfrowy numerTwój numer konta będzie miał od pięciu do dwunastu cyfrCo to jest numer instytucji?Numer instytucji finansowej jest częścią tego trójzębnego zestawu cyfr. Pomaga zidentyfikować bank, z którego zostaną pobrane środki. Na poniższym obrazku widać czek kanadyjski. Pokazuje, że numery są zwykle zlokalizowane.

  Jak widać na powyższym obrazku, numer instytucji finansowej znajduje się pośrodku i ma trzy cyfry. Jeśli nie masz czeku do przejrzenia, Twój bank lub unia kredytowa poinformują Cię, jaki jest numer Twojej instytucji.

  Liczba nie zmienia się w zależności od oddziałuKażdy bank / kasy (instytucja) ma własny numer instytucji. Liczba ta nie zmienia się w zależności od oddziału; zmienia się tylko od instytucji do instytucji.

  Na przykład, jeśli korzystasz z banku w Bank of Montreal, oddział na tej samej ulicy nie będzie miał innego numeru instytucji niż ten w następnym mieście. Jednak Bank of Montreal ma inny numer instytucji niż Bank of Canada, od Atlantic Central i tak dalej.

  Liczby na czeku mogą Cię zmylićPodany przez nas przykład czeku to bardzo prosta wersja czeku. Niektóre czeki są wypełnione liczbami, dlatego poniżej zamieściliśmy kontrolę, która pomoże Ci dowiedzieć się, czego szukasz.

  Po lewej stronie widać numer czeku. Numer ten często pojawia się w innych miejscach na czeku. Możesz również zobaczyć numer czeku w prawym górnym rogu tego czeku.

  Dalej jest numer tranzytowy, który ludzie w USA nazywają numerem tranzytowym. Możesz również usłyszeć, że nazywa się to numerem oddziału. Obok znajduje się numer instytucji finansowej. Kluczem do zapamiętania, który z nich jest numer instytucji finansowej, jest zapamiętanie, że jest to liczba trzycyfrowa.

  Jeśli obawiasz się, że trzycyfrową liczbę kodu instytucji finansowej pomylisz z kodem numeru czeku, spójrz na inne czeki. Twój numer czeku ulegnie zmianie, ale numer Twojej instytucji finansowej nie.

  Co to jest numer identyfikacyjny?Niektóre czeki będą miały numer oznaczenia. Ma to na celu zapewnienie, aby bank lub SKOK-odbiorca wiedział dokładnie, z jakiego oddziału pochodzi ten czek. W dzisiejszych czasach nie ma znaczenia, z której gałęzi pochodzi czek, ponieważ żyjemy w bardzo cyfrowym świecie, ale niektóre czeki nadal mają numer identyfikacyjny. Przypuszczam, że może im pomóc trochę szybciej zidentyfikować oszustwo, jeśli zadzwonią do oddziału i zapytają, czy czek lub czek kasowy jest prawdziwy.