Co to jest pożyczka FHA 203b?

Category: Możesz Otrzymać
17 lutego 2021

Pobierz nasz 43-stronicowy przewodnik po inwestowaniu w nieruchomości już dziś!

Nieruchomości od dawna są inwestycją dla tych, którzy chcą budować długoterminowe bogactwo przez pokolenia. Pomożemy Ci poruszać się po tej klasie aktywów, zapisując się do naszego obszernego przewodnika po inwestowaniu w nieruchomości.

Pożyczka FHA 203b może być dla Amerykanów świetnym sposobem na zostanie właścicielami domów, nawet jeśli w wielu przypadkach nie kwalifikowaliby się do tradycyjnego kredytu hipotecznego. Mając to na uwadze, oto przegląd tego, czym jest pożyczka FHA 203b, standardy kwalifikacji i inne ważne informacje, które kupujący domu powinni wiedzieć przed podjęciem decyzji o kredycie hipotecznym.

Co to jest pożyczka FHA 203b?

Pożyczka FHA 203b, powszechnie nazywana po prostu „pożyczką FHA lub „hipoteką FHA, jest rodzajem produktu hipotecznego, który jest udzielany przez pożyczkodawcę i jest ubezpieczony przez Federal Housing Administration (FHA).

Pożyczki FHA 203b mają na celu udostępnienie mieszkań pożyczkobiorcom, nawet jeśli nie mają oni tony gotówki do spłacenia lub nie mają doskonałego kredytu. Są one przeznaczone dla domówzajmowanychprzezwłaścicieli, co oznacza, że ​​pożyczki FHA 203b nie można uzyskać na domy wakacyjne lub nieruchomości inwestycyjne. Jednak kupujący mogą kupić nieruchomość z aż czterema oddzielnymi mieszkaniami, o ile planują mieszkać w jednym z nich, a pozostałe mogą wynajmować najemcom.

Program ubezpieczenia kredytu hipotecznego FHA 203b jest główną cechą kredytu, który czyni go wyjątkowym. Zabezpiecza to saldo pożyczki przed ryzykiem niewywiązania się z płatności dla każdego pożyczkobiorcy, który kwalifikuje się do hipoteki FHA 203b. Nie ma ograniczeń dotyczących dochodów, aby się zakwalifikować, a kupujący nie musi być kupującym po raz pierwszy w domu. W dalszej części dyskusji przejdziemy do szczegółowych wymagań dotyczących pożyczki 203b.

FHA 203b vs. pożyczki FHA 203k

Zanim przejdziemy dalej, warto wyjaśnić popularne nieporozumienie. Istnieje kilka rodzajów pożyczek mieszkaniowych FHA, ale dwa najczęstsze to pożyczki 203b i 203 tys., Które często są ze sobą mylone.

Pożyczka FHA 203k to rodzaj pożyczki hipotecznej FHA, która ma pomóc pożyczkobiorcom w nabywaniu domów, które wymagają znacznych napraw lub innych modyfikacji. Kupującym domy może być bardzo trudno uzyskać finansowanie zarówno na projekt domu, jak i na remont w jednym produkcie kredytowym, szczególnie bez najlepszych wyników kredytowych lub 20% ceny zakupu za zaliczkę. Pożyczka na 203 tys. Ma więc umożliwić kupującym uzyskanie jednej pożyczki, która pokryje koszty zakupuirehabilitacji domu. Z tego powodu pożyczki FHA 203k są często określane jako pożyczki rehabilitacyjne FHA lub pewna odmiana tego wyrażenia.

Pożyczki FHA 203b są często mylone z pożyczkami 203 tys., Nawet przez doświadczonych agentów nieruchomości i innych specjalistów. Należy tylko pamiętać, że pożyczka FHA 203b jest „standardową hipoteką FHA, która służy do zakupu od jednego do czterech lokali zajmowanych przez właściciela za niewielką zaliczkę i elastyczne standardy kredytowe. Pożyczka 203b jest przeznaczona na nieruchomości, które są gotowe do wprowadzenia się bez konieczności rozległych napraw lub remontów.

Pożyczka na 203 tys. Ma podobne wymagania co do standardowej pożyczki FHA, ale jest specjalnie zaprojektowana dla domów, które potrzebują pracy.

Kwalifikacje pożyczki FHA 203b

Pożyczki FHA 203b znane są ze stosunkowo łatwych standardów kwalifikacyjnych, zwłaszcza w zakresie wymogów kredytowych i zaliczek. Oto, co musisz wiedzieć o kwalifikowaniu się do tego rodzaju kredytu hipotecznego:

 • Kwalifikacje kredytowe– Większość kredytodawców hipotecznych wykorzystuje Twój wynik FICO®, aby określić Twoją zdolność do zakwalifikowania się do kredytu hipotecznego, a kredyty hipoteczne FHA mają łatwiejsze standardy kwalifikacji kredytu niż tradycyjne kredyty hipoteczne. Jeśli chcesz otrzymać pożyczkę FHA z minimalną zaliczką, potrzebujesz 580 FICO® Score. Jeśli jednak masz 10% do spłacenia, możesz otrzymać pożyczkę 203b z wynikiem FICO® Score już od 500.
 • Zaliczka– ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA 203b pozwala pożyczkodawcy sfinansować aż 96,5% wartości domu. Oznacza to, że pożyczki wymagają wpłaty zaliczki w wysokości 3,5%, która jest obliczana na podstawie ceny sprzedaży domu, a nie jego szacowanej wartości. Twoja zaliczka może pochodzić z prezentu i możesz poprosić sprzedawcę o pokrycie niektórych kosztów zamknięcia, aby zminimalizować wydatki z własnej kieszeni.Zadłużenie i dochody– pożyczkodawcy FHA na ogół chcą, aby stosunek zadłużenia do dochodu lub DTI wynosił 43% lub mniej. Oznacza to, że jeśli zarabiasz 5000 USD miesięcznie przed opodatkowaniem, łączne miesięczne zobowiązania, w tym nowa rata kredytu hipotecznego, muszą być niższe niż 43% tej kwoty, czyli 2150 USD. Jednak nie jest nic warte, że niektórzy pożyczkodawcy mogą w niektórych przypadkach zezwolić na stosunek zadłużenia do dochodów przekraczający 43%. W przeciwieństwie do wielu innych programów mających na celu uczynienie kupowania domu bardziej przystępnym cenowo, nie ma górnej granicy dochodu kwalifikującej się do pożyczki FHA 203b. (Istnieją jednak limitypożyczek, które omówimy później).Zatrudnienie– aby uzyskać kredyt hipoteczny FHA 203b, musisz mieć stałą historię zatrudnienia. Jest to ogólnie definiowane jako dwa lata ciągłego zatrudnienia w tej samej dziedzinie (choć niekoniecznie u tego samego pracodawcy).Nieruchomość– aby kwalifikować się do pożyczki 203b, nieruchomość musi spełniać standardy Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD) w zakresie bezpieczeństwa, ochrony i solidności. Jest to weryfikowane przez rzeczoznawcę zatwierdzonego przez FHA. Jeśli nieruchomość nie kwalifikuje się do pożyczki na 203 tys., Nadal może kwalifikować się do pożyczki na odwyk na 203 tys., Jak omówiono powyżej.Ubieganie się o pożyczkę FHA 203b

  Większość głównych pożyczkodawców w Stanach Zjednoczonych oferuje pożyczki hipoteczne FHA 203b, więc prawdopodobnie możesz ubiegać się o jeden u swojego ulubionego kredytodawcy hipotecznego.

  Jedno słowo przestrogi – nawet jeślikochaszswój bank, nadal dobrym pomysłem jest złożenie wniosku do kilku różnych kredytodawców hipotecznych. Chociaż ogólne standardy zatwierdzania są takie same dla pożyczkodawców FHA, oferowane stopy procentowe mogą się różnić w zależności od instytucji. Możesz być zaskoczony, jak dużą różnicę może przynieść pozornie niewielka zmiana stopy procentowej w okresie życia 30-letniego kredytu hipotecznego, więc nie ma dobrego powodu, aby nie zwracać się do kilku różnych pożyczkodawców przed podjęciem decyzji.

  Ile kosztuje pożyczka FHA 203b?

  Wspomnieliśmy już, że pożyczka FHA 203b wymaga przedpłaty w wysokości co najmniej 3,5%. Jednak to nie jedyny wydatek związany z uzyskaniem kredytu.

  Pożyczka FHA wiąże się z różnymi kosztami zamknięcia, z którymi może spotkać się pożyczkobiorca. Możesz przeczytać nasze szczegółowe omówienie kosztów zamknięcia FHA, ale krótka lista obejmuje składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego, opłacone z góry podatki i ubezpieczenie, opłaty za rozpoczęcie działalności, opłaty pożyczkodawcy, opłaty za wycenę i inne. W sumie przeciętny nabywca domu, który korzysta z pożyczki FHA, może spodziewać się, że koszty zamknięcia spadną gdzieś w przedziale od 3% do 4% ceny sprzedaży, chociaż z pewnością możliwe są wyższe lub niższe kwoty.

  Chociaż może to brzmieć jak wiele opłat (i tak jest), jest kilka rzeczy, które należy wiedzieć. Po pierwsze, zasady pożyczkowe FHA pozwalają pożyczkobiorcom sfinansować część kosztów ich zamknięcia (takich jak składka na ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA) do pożyczki, co może pomóc zminimalizować koszty bieżące. Po drugie, pożyczkobiorcy z FHA mogą żądać od sprzedawców pokrycia kosztów zamknięcia do 6% ceny sprzedaży domu. Tak więc, chociaż pożyczka FHA nie jest pozbawiona opłat, istnieją sposoby na wyjście z ich spłaty, przynajmniej przy stole zamknięcia.

  Limity pożyczki FHA 203b

  Aby kredyt hipoteczny kwalifikował się do ubezpieczenia hipotecznego FHA zgodnie z sekcją 203b, musi mieścić się w pewnym limicie. Limity kredytowe FHA zależą od dwóch czynników – położenia geograficznego nieruchomości (obszary o wysokich kosztach mają wyższe limity) oraz liczby lokali mieszkalnych w nieruchomości.

  Krótko mówiąc, pożyczki FHA mają na celu zapewnienieprzystępnej ceny dlawłaścicieli domów , a nie umożliwienie kupującym kupowania bardzo drogich domów za niewielkie pieniądze. Limity pożyczek FHA 203b odzwierciedlają tę zasadę. Oto wykres limitów pożyczek FHA na rok 2020: Liczba mieszkań Podstawowy limit pożyczki FHA Wysoko kosztowny limit pożyczki FHA Alaska, Hawaje, Guam, Limit pożyczki FHA na Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych 1331 760 USD765 600 $1 148 400 USD 2424 800 $980,325 USD1 470 475 USD 3513 450 $1.184.925 $1 777 375 USD 4638,100 $1.472.550 $2 208 825 $Źródło danych: HUD. Pożyczkobiorcy mogą sprawdzić limity dla określonych rynków wnarzędziu wyszukiwania HUD.gov .

  Wynik w milionach dolarów

  Pożyczki FHA 203b mogą być doskonałym sposobem dla Amerykanów bez dużych sum gotówki lub dla tych, którzy nie mają idealnej historii kredytowej, aby zostać właścicielami domów. Jak każdy produkt pożyczkowy, ma swoje zalety i wady (takie jak wyższy niż przeciętny koszt ubezpieczenia kredytu hipotecznego), więc przed podjęciem decyzji należy zapoznać się z opcjami.

  „Nieuczciwe zalety nieruchomości właśnie się poprawiły

  Inwestowanie w nieruchomości zawsze było jedną z najskuteczniejszych ścieżek do niezależności finansowej. To dlatego, że oferuje niesamowite zwroty i jeszcze więcej niesamowitych ulg podatkowych.

  Te korzyści nie były jednak wystarczające dla Wujka Sama, ponieważ nowa luka podatkowa pozwala teraz rozważnym inwestorom, którzy działają dziś, zablokować dziesięciolecia zwrotów wolnych od podatku. Przygotowaliśmy obszerny przewodnik podatkowy, który szczegółowo opisuje, w jaki sposób możesz skorzystać z tej niepowtarzalnej okazji inwestycyjnej. Po prostu kliknij tutaj, aby otrzymać bezpłatną kopię.