Czego szukać na karcie kredytowej

17 lutego 2021

W dzisiejszym świecie to prosty fakt: jeśli chcesz ustanowić kredyt, musisz go użyć. Jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, dopóki nie jest za późno. Prawdopodobnie możesz to osiągnąć, płacąc za większość dużych zakupów gotówką, ale co z tym, gdy chcesz kupić swój pierwszy dom? Dlatego tak naprawdę dobrym pomysłem jest otwarcie kilku linii kredytowych i od czasu do czasu korzystanie z kart kredytowych. W ten sposób, gdy będziesz potrzebować swojej zdolności kredytowej, będziesz mieć długą historię ustalonego wykorzystania kredytu.

Jeśli jednak chodzi o wybór karty kredytowej, co sprawia, że ​​jedna karta jest lepsza od drugiej? Branża jest zaśmiecona reklamami kart transferowych z zerowym saldem i niskimi stopami procentowymi, ale większość doświadczonych konsumentów spłaca swoje karty w całości co miesiąc i nigdy nie wydaje więcej, niż ma na rachunkach bankowych. Dla tego typu konsumentów karty kredytowe mogą być faktycznie opłacalną inwestycją.

Ponieważ wiele kart kredytowych oferuje lukratywne bonusy za rejestrację i promocje cash back za zakupy, zasadniczo możesz otrzymać „darmowe pieniądze tylko za używanie swojej karty. I to nie wszystko, istnieją pewne dodatkowe korzyści, takie jak ochrona zakupów i usługi ubezpieczeniowe, gdy używasz karty do płacenia za duże zakupy lub wynajem samochodów, z których większość ludzi nigdy nie korzysta.

Bonus za rejestrację

Ponieważ branża kart kredytowych jest tak konkurencyjna, firmy takie jak Amex, Citi i Chase konkurują o Twoją firmę. Aby spróbować wygrać Twój biznes, oferują bonusy rejestracyjne, od gotówki i kart podarunkowych po mile lotnicze i bezpłatne noclegi w hotelach. Jeśli zamierzasz zarejestrować nową kartę kredytową, równie dobrze możesz znaleźć taką, która oferuje świetny bonus za rejestrację. I w przeciwieństwie do ofert z nagrodami czekowymi lub debetowymi, od których musisz płacić podatki, premie kart kredytowych są całkowicie wolne od podatku.

Nagrody pieniężne

Jednym z najlepszych powodów, dla których warto płacić kredytem za wszystkie zakupy, jest oferowany przez większość firm zwrot gotówki. 1% zwrotu gotówki to standard branżowy, ale jest mnóstwo kart, które oferują więcej w niektórych kategoriach. Jeśli często robisz zakupy w Staples i Office Depot dla swojej firmy, możesz znaleźć kartę, która zapewnia 5-krotny zwrot gotówki za zakupy związane z biurem. W przeciwnym razie istnieją karty, które dają zwrot 2x lub 3x na takie rzeczy, jak artykuły spożywcze i paliwo. Zwykle kombinacja 2-3 kart daje najbardziej efektywne nagrody pieniężne.

Profity

Jeśli wszystkie te korzyści nie są wystarczające, istnieją pewne mniejsze elementy, o których większość ludzi nigdy nie jest świadoma. Oto tylko kilka z nich:

Ochrona zakupów: Ta korzyść chroni zakupy przed utratą lub kradzieżą w określonych ramach czasowych (zwykle 90 dni).

Ochrona zwrotu: Jeśli zapłacisz za przedmiot, a sklep nie przyjmie zwrotu, wystawca karty kredytowej odbierze przedmiot z powrotem w określonym czasie.

Pomoc drogowa: jeśli potrzebujesz holowania lub zablokowania kluczyków w samochodzie, niektóre karty zapewnią bezpłatną pomoc drogową.

Brak opłaty za transakcje zagraniczne: Korzystając z karty za granicą, nie będziesz musiał płacić standardowych opłat za transakcje zagraniczne w wysokości 3 +%.

Podsumowanie

Znalezienie karty kredytowej odpowiadającej Twoim potrzebom nie musi być trudne. Dostępne są narzędzia, dzięki którym wybór karty w oparciu o Twoje potrzeby jest niezwykle prosty. Ponieważ coraz więcej zakupów staje się cyfrowych, prawie niezbędne jest posiadanie co najmniej jednej karty kredytowej, a jak widać, sensowne jest, aby niektóre zakupy były zawsze dokonywane za pomocą środków kredytowych.