Czy byłoby lepiej, gdyby nie płacenie Navientowi?

17 lutego 2021

Pytanie:

W czasie nauki w szkole (2002-2007) pożyczyłem 70 000 dolarów w formie pożyczek prywatnych. Od tego czasu przeżywam trudności ekonomiczne, a także przez większą część dekady borykam się ze złym zdrowiem, obarczonym migrenami, zawrotami głowy i różnymi dolegliwościami fizycznymi.

Obecnie ubiegam się o rentę, ale zdaję sobie sprawę, że nie pomaga to w spłacie prywatnych pożyczek.

To jest po prostu dla własnego dobra. Wracając do SallieMae / Navient, wykorzystałem wszystkie inne możliwe opcje – zwłokę i płatności tylko z tytułu odsetek – co pozwoliło mojej sumie zadłużenia wzrosnąć do 125 000 dolarów.

Obecnie jestem bezrobotny po zwolnieniu. Jestem teraz proszony o spłatę 1200 USD miesięcznie lub wybranie tymczasowego rozwiązania, w którym długość moich pożyczek zostanie przesunięta o pięć lat wstecz (2035 do 2040), a ja płacę łącznie 475 USD miesięcznie przez następne 15 miesięcy, podczas gdy one zamrażają oprocentowanie w wysokości 1,5% wszystkich moich pożyczek.

Mój zasiłek dla bezrobotnych wynosi 269 dolarów miesięcznie i nie mam dużych oszczędności. Wystarczy powiedzieć, że staram się związać koniec z końcem, nie mówiąc już o spłacie kredytów studenckich.

Czy lepiej byłoby dla mnie po prostu zatrzymać płatność i przyjąć konsekwencje, które mają nadejść? A może powinienem wybrać 15-miesięczną trasę, w zasadzie kopiąc piłkę w dół drogi, aby zająć się nią później. Proszę doradź mi. Jestem zdesperowana.

Odpowiedź:

Problemy z zadłużeniem to często problemy matematyczne otoczone emocjami. Z podanych przez Ciebie matematyki wynika, że ​​nie możesz sobie pozwolić na żadne ustalenia dotyczące płatności.

Kopnięcie puszki po drodze może wydawać się lepsze, ponieważ zmniejsza presję, z którą się teraz zmagasz, ale tak naprawdę wszystko to pogarsza później. Nauczyłeś się tego na własnej skórze.

Oczywiście niespłacanie kredytów studenckich ma konsekwencje. Twój dług wzrośnie, Twój kredyt zostanie uderzony, a kolekcjonerzy będą chcieli z Tobą porozmawiać. Możesz nawet zostać pozwany. No i co z tego. Jeśli nie stać Cię na rosnące saldo i płatności, których chcą, jakie to ma znaczenie. Zobacz.

Niewypłacanie długu z prywatnej pożyczki studenckiej Navient również wiąże się z pewnymi opcjami. Jeśli masz wystarczające zaległości, Navient ureguluje saldo kredytu studenckiego, jeśli wiesz, z kim rozmawiać. Rozliczą się za dużo mniej, niż jesteś winien i pozwolą na płatności z czasem przy niskim oprocentowaniu lub bez niego. Jeśli chcesz porozmawiać z kimś o tym podejściu, skontaktuj się z Damon Day.

Nawet jeśli miałbyś zostać pozwany, często okazuje się, że jest to zaproszenie do obniżenia kwoty, którą jesteś winien, a jeśli zdecydujesz się ogłosić upadłość w przyszłości, dobry prawnik do spraw upadłości może wiedzieć, jak sobie poradzić z tymi długami. Istnieje wiele opcji do zbadania. Zobacz.

Ściganie przez Navienta po pożyczki, które pozwolili eksplodować, to nie koniec świata. To, co jest końcem świata, to upadek świata i brak nadziei na przyszłość. Odwróćmy więc scenariusz i dajmy tu władzę. Jeśli pogodzisz się z wadami tego podejścia, możesz znaleźć spokój w swoim codziennym życiu.

Steve Rhode Get Out of Debt Guy – Twitter, G +, Facebook

Jeśli masz pytanie dotyczące kredytu lub zadłużenia, które chcesz zadać, po prostu kliknij tutaj i zapytaj.

Ten artykuł autorstwa Steve’a Rhode’a pojawił się po raz pierwszy w Get Out of Debt Guy i był rozpowszechniany przez Personal Finance Syndication Network.