Czy mogę podpisać pożyczkę studencką ze złym kredytem?

17 lutego 2021

Zły kredyt prawdopodobnie zdyskwalifikuje Cię z podpisania prywatnej pożyczki studenckiej dla Twojego dziecka. Prawdopodobnie uniemożliwi to również zaciągnięcie pożyczki prywatnej matki.

Studenci zwracają się do rodziców, aby znaleźć fundusze na studia, ponieważ nie mają własnej historii kredytowej.

Zazwyczaj prywatni pożyczkodawcy szukają pożyczkobiorców lub osób podpisujących umowę o stałym dochodzie i wyniku kredytowym wynoszącym co najmniej 670 w skali 300-850 stosowanej przez FICO, najbardziej znaną zdolność kredytową.

Jeśli nie spełniasz tych standardów, nadal istnieją sposoby, aby pomóc dziecku w uzyskaniu pożyczki na szkołę. Oto jak.

Twoje dziecko może (i powinno) maksymalnie wykorzystać pożyczki federalne

Zanim weźmiesz pod uwagę prywatne pożyczki, upewnij się, że Twoje dziecko pożyczyło maksymalną kwotę w federalnych bezpośrednich pożyczkach studenckich, które nie wymagają podpisu ani historii kredytowej. Mogą otrzymać pożyczkę federalną, wypełniając bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów lub FAFSA.

Zanim nawet rozważysz pożyczki prywatne, upewnij się, że Twoje dziecko pożyczyło maksymalną kwotę w federalnych bezpośrednich pożyczkach studenckich, które nie wymagają podpisu ani historii kredytowej.

Pożyczki federalne mają stosunkowo niskie stopy procentowe i oferują funkcje, których nie oferują pożyczki prywatne, takie jak opcje spłaty, takie jak spłata uzależniona od dochodów i możliwości wybaczenia pożyczki.

Kwota, którą student może pożyczyć, zależy od tego, w którym roku się znajduje, ale maksymalny okres życia dla studentów zależnych wynosi 31000 USD. Jeśli Twoje dziecko kwalifikuje się do subsydiowanych pożyczek – które nie tworzą odsetek, gdy jest jeszcze w szkole – maksymalizuj te pierwsze.

Możesz otrzymać federalną pożyczkę dla rodziców PLUS, jeśli spełniasz inne wymagania

Jest mało prawdopodobne, abyś kwalifikował się do otrzymania pożyczki dla rodziców od prywatnego pożyczkodawcy, ale możesz być w stanie uzyskać federalną pożyczkę bezpośrednią PLUS. Pożyczki te wymagają sprawdzenia zdolności kredytowej, ale Departament Edukacji bada najdokładniej negatywną historię kredytową – negatywne oceny w raporcie kredytowym. Wyciągnij bezpłatny raport kredytowy, aby dokładnie sprawdzić, czy masz jakieś sygnały ostrzegawcze, takie jak bankructwo, wykluczenie lub inny błąd finansowy.

Jest mało prawdopodobne, abyś kwalifikował się do otrzymania pożyczki dla rodziców od prywatnego pożyczkodawcy, ale możesz być w stanie uzyskać federalną pożyczkę bezpośrednią PLUS.

Nadal można uzyskać pożyczkę PLUS, jeśli ukończysz Poradnictwo kredytowe PLUS i złożysz wniosek z indosantem – podobnie jak współsygnatariusz – który nie ma negatywnej historii kredytowej lub odwołasz się od decyzji kredytowej, szczegółowo opisując okoliczności łagodzące związane z twoim kredytem .

Jeśli nie masz niekorzystnej historii kredytowej, możesz ubiegać się o pożyczkę PLUS wypełniając FAFSA oraz osobny wniosek o pożyczkę PLUS.

Nawet jeśli masz niekorzystną historię kredytową, możesz mimo wszystko złożyć wniosek. Jeśli Twój wniosek PLUS zostanie odrzucony, Twój student może kwalifikować się do dodatkowych niesubsydiowanych pożyczek studenckich. Kwota, do której się kwalifikują, będzie zależeć od tego, w jakim roku uczęszczają do szkoły.

Twoje dziecko może otrzymać kredyt studencki na złe lub bez kredytu

Istnieje kilku prywatnych pożyczkodawców, którzy oferują pożyczki studenckie przeznaczone dla pożyczkobiorców, którzy mają zły kredyt lub nie mają go wcale. Tacy pożyczkodawcy zazwyczaj nie uwzględniają ocen kredytowych, ale zamiast tego biorą pod uwagę przyszłe zarobki. Wadą jest to, że te pożyczki mają zwykle wyższe oprocentowanie niż pożyczki prywatne z podpisującym.

Przygotuj swoje dziecko do jak najszybszego refinansowania

Jeśli Twoje dziecko otrzyma pożyczkę na zły lub żaden kredyt, powinno dążyć do refinansowania tych pożyczek po ukończeniu studiów, gdy tylko jego finanse będą stabilne, a kredyt poprawi się. Refinansowanie oznacza łączenie istniejących pożyczek w nowe z nową, najlepiej niższą stopą procentową.

Mogą refinansować zadłużenie prywatne i federalne u prywatnych pożyczkodawców. Ale jeśli refinansują dług federalny, stracą możliwości wybaczenia i opcje spłaty, takie jak spłata uzależniona od dochodów.

Porównaj stawki, korzyści i wady wielu pożyczkodawców przed refinansowaniem.