Czy można maksymalnie wykorzystać kartę kredytową?

Czy można maksymalnie wykorzystać kartę kredytową?
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Twoja firma obsługująca kartę kredytową prawdopodobnie by się podobała, gdybyś przekroczył maksymalny poziom swojej karty kredytowej. Jednak maksymalne wykorzystanie karty kredytowej może zaszkodzić na wiele sposobów. Niektóre karty mogą oferować premie, takie jak mile lotnicze, aby zachęcić Cię do częstszego korzystania z nich lub nawet dokonywania dużych zakupów przekraczających Twoje możliwości. Chociaż maksymalne wykorzystanie karty jest całkowicie legalne, zwykle nie leży to w twoim interesie. Pomiędzy potencjalnym uszkodzeniem kredytu a kosztem spłaty długów, trzymanie się z daleka od maksymalnego wykorzystania karty jest zwykle najlepszym sposobem.

Limity kredytowe

Większość kart kredytowych ma jasno określony limit kredytowy. Jeśli Twoja karta ma limit 500 USD, oznacza to, że możesz obciążyć nią zakupy o wartości do 500 USD. Jeśli osiągniesz limit, wystawca karty kredytowej może odmówić przyjęcia dodatkowych opłat lub pozwolić ci na dokonanie obciążenia, a następnie naliczy opłatę za przekroczenie limitu. Jeśli zbytnio zbliżysz się do swojego limitu kredytowego, możesz nieumyślnie go przekroczyć i zostać obciążonym opłatą. Pamiętaj, że może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy dasz wystawcy karty kredytowej opcję zezwolenia na przekroczenie limitu.

Wykorzystanie i Twój wynik

Kiedy korzystasz z kredytu, firmy obsługujące karty kredytowe zgłaszają biurom kredytowym, jak sobie radzisz z ich kartami. Jedną z rzeczy, które zgłaszają, jest wykorzystana część limitu kredytowego. Ta liczba jest używana do obliczania wykorzystania kredytu. Na przykład, jeśli masz limit 500 USD, a Twoje najwyższe saldo wynosi 75 USD, wykorzystanie wynosi 15% (75/500), ale jeśli masz saldo 450 USD na limicie 500 USD, wykorzystanie wynosi 90%. Punkty kredytowe zwykle uwzględniają wykorzystanie jako główny czynnik, a im niższy, tym lepszy będzie Twój wynik. Ogólnie rzecz biorąc, chcesz utrzymać wykorzystanie znacznie poniżej 30 procent. Oznacza to, że jeśli masz limit 500 USD, saldo powinno pozostać poniżej 150 USD.

Koszt odsetek

Karty kredytowe, które nie są spłacane w całości co miesiąc, generują większy dochód dla wydawców kart kredytowych niż karty, które są opłacane. Kiedy pożyczasz pieniądze na karcie kredytowej i nie spłacasz w całości salda co miesiąc, musisz je spłacać wraz z odsetkami, a typowe oprocentowanie karty kredytowej jest bardzo wysokie. Od 22 października 2013 r. Można prawdopodobnie spodziewać się co najmniej 15-procentowych odsetek od zwykłej karty kredytowej. Oznacza to, że jeśli jesteś winien 500 USD, a Twoja karta ma minimalną płatność w wysokości 15 USD i 15-procentową stopę procentową, potrącenie tego salda zajmie Ci 43 płatności, co kosztuje Cię łącznie 1301,66 USD. Przy wyższych saldach lub wyższych stopach procentowych dokonanie minimalnej płatności może Cię kosztować jeszcze więcej.

Karta zmaksymalizowana

Zastanów się, dlaczego nosisz przy sobie kartę kredytową. Prawdopodobnie nie jest to wygodniejsze niż karta debetowa, ponieważ kart debetowych można używać prawie wszędzie, gdzie można użyć karty kredytowej. Dla wielu osób karta kredytowa jest narzędziem, za pomocą którego mogą zarządzać wydatkami lub zapewnić pieniądze na wypadek sytuacji kryzysowej, gdy fundusz awaryjny nie wystarczy. Jeśli jednak Twoja karta kredytowa jest wyczerpana, jest dla finanso Ciebie bezużyteczna jako źródło awaryjnych pieniędzy lub narzędzie do zarządzania pieniędzmi, ponieważ nie masz już żadnego kredytu i nie masz żadnego sposobu na dalsze z niego korzystanie.

Co gorsza, musisz zwrócić pieniądze, które jesteś winien. Oznacza to, że bierzesz pieniądze, które zarabiasz jutro, aby spłacić wydatki, które zrobiłeś wczoraj. Jeśli chcesz również jutro wydawać pieniądze, będziesz musiał zarobić więcej niż teraz, aby spłacić swoje długi.

  • Odkryj: W jaki sposób ustalany jest mój limit kredytu?
  • Chicago Tribune: zrozumienie wykorzystania kredytu
  • Bankrate: karty kredytowe
  • TheStreet: Dlaczego minimalna płatność kartą kredytową tak bardzo Cię kosztuje
  • TheStreet: 10 powodów, dla których potrzebujesz karty kredytowej
  • Pieniądze CNN: kontrolowanie długu osobistego

Steve Lander jest pisarzem od 1996 roku i posiada doświadczenie w dziedzinie usług finansowych, nieruchomości i technologii. Jego prace pojawiały się w branżowych publikacjach, takich jak „Minnesota Real Estate Journal” i „Minnesota Multi-Housing Association Advocate”. Lander posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie nauk politycznych na Uniwersytecie Columbia.