Czy wydobywanie kryptowalut jest martwe?

Category: Możesz Zrobić
17 lutego 2021

Porozmawiajmy dziś o wydobywaniu kryptowalut.

Jeśli jesteś entuzjastą kryptowalut, prawdopodobnie dobrze znasz tę koncepcję. Czy słyszałeś jednak, że wydobywanie kryptowalut może dobiegać końca? Czy wiesz, jaki jest tego powód i jakie są alternatywy? Dowiedzmy Się!

Wydobywanie to w zasadzie proces potwierdzania transakcji innych osób przy użyciu mocy obliczeniowej. Po tym procesie dodajesz je do długiej, publicznej listy wszystkich transakcji, znanej również jako łańcuch bloków. W zamian za walidację „górnik jest nagradzany kryptowalutą.

Kto może zostać górnikiem?

Z technicznego punktu widzenia górnikiem może zostać każdy kto ma komputer i połączenie z Internetem . Jest jednak wiele rzeczy do rozważenia, zanim zaczniesz się tym ekscytować.

Przede wszystkim wydobycie nie zawsze jest opłacalne. W zależności od tego, którą kryptowalutę wydobywasz lub jak szybki i wydajny jest Twój komputer, a także koszt energii elektrycznej w Twojej okolicy, możesz wydać więcej pieniędzy na wydobycie niż zarabiasz na kryptowalutach.

Jak satysfakcjonujące jest to?

Jak wspomniano, kopanie kryptowalut jest wykonywane przez komputery o dużej mocy. Zwykle muszą rozwiązać dość złożony problem matematyczny obliczeniowy (nie można ich rozwiązać ręcznie) i dlatego potrzeba dużo energii elektrycznej i mocy sprzętowej.

Górnictwo potrzebuje komputera i specjalnego oprogramowania, które pomoże górnikom konkurować z rówieśnikami w rozwiązywaniu problemów matematycznych.

Mówiąc to, potrzebujesz też odrobiny szczęścia. Twój komputer powinien być jednocześnie potężny i szczęśliwy. Pomyśl o tym w ten sposób – prawdopodobieństwo rozwiązania jednego z tych złożonych problemów i otrzymania nagrody jest jak znalezienie złota podczas kopania w piaskownicy. Szansa, że ​​komputer rozwiąże jeden z tych problemów, wynosi 1 do 6 bilionów. Rywalizujesz także z milionami innych komputerów, które chcą zdobyć tę samą nagrodę.

Wyniki wydobycia są dwa:
 • Kiedy komputery rozwiązują te problemy matematyczne w sieci kryptograficznej, produkują nowe monety.
 • Rozwiązując obliczeniowe problemy matematyczne, górnicy sprawiają, że sieć kryptowalut jest godna zaufania i bezpieczna, weryfikując informacje o transakcjach.Inną rzeczą do zapamiętania jest to, że poszczególne bloki dodane przez górników powinny zawierać dowód pracy lub PoW.

  Wydobywanie kryptowalut obejmuje dwie funkcje, a mianowicie: dodawanie transakcji do łańcucha blokowego (zabezpieczanie i weryfikacja), a także uwalnianie nowej waluty. Poszczególne bloki dodane przez górników powinny zawierać dowód pracy lub PoW.

  Studium przypadku wydobywania bitcoinów

  Weźmy na chwilę Bitcoin jako przykład. Nagroda blokowa to w zasadzie sposób, w jaki nowy Bitcoin jest tworzony lub wprowadzany do gospodarki. Co 10 minut górnicy rozwiązują „blok transakcji Bitcoin i dodają go do łańcucha bloków.

  Na początku nagroda, którą górnicy otrzymali za wydobycie bloku w sieci Bitcoin, zaczynała się od 50 BTC. Oznacza to, że co 10 minut ktoś gdzieś dostawał 50 Bitcoinów. Wtedy jednak było inaczej. BTC było warte grosze i można było je wydobywać używając tylko swojego laptopa. Jednak co 210 000 bloków nagroda zmniejsza się o połowę. Wydobywanych jest ponad 80% wszystkich bitcoinów. Oczekuje się, że następny „halving nastąpi w maju 2020 roku. Po tym okresie oczekuje się zmiany cen i zmienności.

  Na początku górnikami byli tylko miłośnicy kryptografii. Jednak gdy kryptowaluta zaczęła zyskiwać na popularności i ostatecznie wzrosła na wartości, wydobycie zamieniło się w lukratywny biznes. Przedsiębiorstwa zaczęły inwestować w magazyny i drogi sprzęt, a górnicy bitcoinów dołączyli do otwartych pul, łącząc swoje zasoby.

  Jednak z biegiem czasu zaczęło narastać wiele różnych problemów, wywołując poważną dyskusję wśród społeczności kryptowalut, czy wydobycie powoli dobiega końca. Spróbujmy dowiedzieć się, co się dzieje i jakie czynniki przyczyniły się do spadku wydobycia kryptowalut.

  Czy wydobywanie kryptowalut jest martwe ?

  Cóż, jeszcze nie jest. Nie możemy jednak przeoczyć następujących negatywów:

  • Ciepło i hałas pochodzące z drogiego i wydajnego sprzętu komputerowego.
  • Aby kupić sprzęt górniczy, potrzebujesz dużo pieniędzy.Ryzyko pożaru. Ogień jest czymś do rozważenia i musisz w pełni zrozumieć, ile energii będziesz zużywać i pojemność twojej lokalizacji.Podatki. Musisz zgłosić wszystkie swoje zarobki.
   • Zyski z wydobycia są konsekwentnie zgłaszane jako niskie.
   • Nvidia odnotowała niższe zyski niż oczekiwano z wydobywania kryptowalut przez prezesa i inwestorów.Wartość kryptowalut spadła, co utrudnia górnikom osiągnięcie opłacalności kosztów energii elektrycznej.Boom wydobywczy kryptowalut przyniósł wysoki popyt na sprzęt, co skłoniło sprzedawców do skorzystania z tej sytuacji i podniesienia cen.Ethereum i inne sieci przechodzą na POS (Proof of Stake), który eliminuje kopanie.Podniosły się również taryfy za import ASIC (maszyn górniczych).Jakie są realistyczne zalety wydobycia?
    • Nadal możesz zarabiać. Oczywiście to wszystko, jeśli twoje koszty energii elektrycznej są niskie, masz odpowiedni sprzęt i wydobywasz odpowiednią kryptowalutę.
    • To świetna zabawa dla ludzi, którzy grają w komputery i uwielbiają bawić się sprzętem i sprzętem komputerowym.Wraz z oczywiście wszystkimi zaletami kryptowalut, które ostatecznie możesz skończyć pod koniec swojej działalności wydobywczej. Niektóre z nich obejmują:

     • Decentralizacja
     • Wysoki poziom prywatnościPrzechowywane w portfelu cyfrowymSzybkie i tanie transakcjeRozpoznawanie na poziomie uniwersalnymDostęp dla każdegoPowinienem iść na wydobycie?

      Czy więc powinieneś rozpocząć wydobycie w 2019 roku (lub kontynuować, jeśli robisz to od jakiegoś czasu)? Cóż, odpowiedź całkowicie zależy od ostatecznego celu, jaki masz na myśli. Na przykład, jeśli interesuje Cię wydobywanie w celach rozrywkowych lub edukacyjnych, idź na to. Jeśli jednak chcesz zarabiać pieniądze, wydobywanie kryptowalut może nie być dla Ciebie najlepszą rzeczą w tym momencie.

      Wszystko sprowadza się do potencjalnego ryzyka i korzyści. Patrząc na rzeczy obiektywnie, w tym momencie ryzyko i wady przewyższają zalety górnictwa.

      Największą rzeczą, która wpływa na rentowność wydobycia, jest cena dowolnej kryptowaluty, którą jesteś zainteresowany wydobyciem. Pomyśl jednak o czymś innym. Im więcej górników rozpocznie wydobycie i im bardziej będzie to opłacalne, tym będzie to trudniejsze. Pamiętaj, że został zaprojektowany w ten sposób. Zwiększenie trudności równań matematycznych i zmniejszenie o połowę nagród w określonych momentach brzmi dla wielu entuzjastów kryptowalut jak sytuacja bez wygranej.

      Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest poszukiwanie kryptowalut, które są warte wydobycia i które mogą przynieść Ci pewne zyski. Użyj swojego sprzętu wydobywczego, aby wydobywać nowe monety, które są łatwiejsze do wydobycia niż Bitcoin. Zwłaszcza jeśli te nowe monety mają coś wyjątkowego, co może sprawić, że w przyszłości wzrosną. W dzisiejszych czasach pojawia się tak wiele unikalnych kryptowalut, z których każda ma unikalne cechy i możliwości.

      Jeśli jednak interesuje Cię Bitcoin, przeznacz procent swojego dochodu na zakup Bitcoina.

      Jest to lepsza alternatywa niż wydobywanie bitcoinów, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat stało się ono coraz bardziej scentralizowane, co prowadzi do obaw o jego przyszłość.

      Jeśli zrezygnowałeś z wydobywania Bitcoinów, sprzedaj swój sprzęt i kup nowy, aby wydobywać alternatywy, takie jak Dash lub Monero.

      Jakie są alternatywy dla górnictwa?

      Jeśli na przykład interesuje Cię Bitcoin, ale szukasz alternatywy dla wydobywania, możesz po prostu kupić Bitcoiny lub zawrzeć umowę dzierżawy z firmą zajmującą się wydobyciem bitcoinów, która co miesiąc będzie przekazywać Ci procent. W ten sposób nadal będziesz czerpać korzyści z rosnących cen Bitcoin i nie musisz nic robić w domu.

      Co jeszcze możesz zrobić?Jeśli nadal chcesz być częścią społeczności kryptowalut, ale po wszystkim, co przeczytałeś do tej pory, nie uważasz, że wydobywanie jest dla Ciebie dobrą opcją, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zdobyć kryptowaluty.

      • Zarejestruj się w ICO: ICO to nowy sposób pozyskiwania kapitału w celu finansowania nowych firm. Wartość nowej monety jest powiązana z ogólną wartością firmy. Początkowy koszt zakupu jest początkowy, ale istnieje wiele lukratywnych bonusów. Możesz również wkupić się za pomocą istniejącej kryptowaluty.
      • Wypełnianie ankiet: wypełnianie ankiet stało się bardzo popularną metodą zarabiania darmowej kryptowaluty. Istnieje wiele stron internetowych i aplikacji, które możesz pobrać, a które zapłacą Ci w kryptowalucie za wypełnienie ankiet. Airdropy: Niektóre portfele oferują airdropy oprócz darmowych ofert kryptowalut do tworzenia portfela na ich platformie. Nie musisz nic robić poza posiadaniem specjalnego portfela, aby wziąć udział w airdropie. Jest to bardzo angażująca i skuteczna strategia mająca na celu pozyskanie większej liczby użytkowników i zapewnienie istniejącym darmowych kryptowalut.Ostatnie słowa

       W świecie kryptowalut wiele się wydarzyło, a rzeczy się zmieniają i przekształcają, gdy mówimy. Wydobywanie kryptowalut to tylko jeden z aspektów, który przechodzi znaczną zmianę. Czy wydobywanie kryptowalut jest martwe ?

       Ogromne farmy górnicze mogą mnożyć się tylko tam, gdzie są opłacalne, czyli na obszarach, gdzie koszty energii elektrycznej są niskie. To sprawia, że wydobywanie kryptowalut jest scentralizowane.

       Poszczególni górnicy narzekają, że ledwo dostają połowę tego, co mieli, kiedy zaczynali. Ich inwestycji w sprzęt nie można odzyskać, a wydobycie stopniowo odciąga się od osób fizycznych i trafia bezpośrednio do wielkich korporacji i instytucji.

       Nie tylko to, ale środowisko stało się zbyt konkurencyjne . Wraz ze wzrostem cen coraz więcej górników wchodziło do gry, a na całym świecie zaczęło się pojawiać coraz więcej transakcji. Ze względu na konkurencję zweryfikowanie tylko jednego bloku transakcji przez sprzęt domowy może zająć lata.

       Co więcej, Ethereum i inne kryptowaluty wycofują się z górników ASIC i przechodzą do Proof of Stake, co eliminuje kopanie.

       Wielu uważa, że ​​jest to trend, który będzie się utrzymywał ze względu na ryzyko ataków 51% i faktyczną możliwość, że górnicy mogą potencjalnie kontrolować monetę.

       Wiele dzisiaj słyszałeś o górnictwie. To od Ciebie i Twoich celów zależy, czy wydobycie będzie czymś, co zobaczysz w przyszłości, czy nie.

       Pamiętaj, przestrzeń kryptowalut ewoluuje i musisz ewoluować wraz z nią. Może nadszedł czas, aby sprzedać swój sprzęt górniczy i zainwestować w kryptowaluty w inny sposób.

       Dziękuję za przeczytanie naszego artykułu.

       Chcesz dowiedzieć się więcej o innych kryptowalutach i jak nimi handlować?

       Jeśli podobał Ci się ten artykuł z Trading Education, polub go i podziel się nim z kimkolwiek, kogo uważasz, że może go zainteresować.