Czy wykup TD Ameritrade spowoduje wzrost akcji TD Bank (TSX: TD)?

Category: Więc Jeśli
17 lutego 2021

Andrew Button | 27 listopada 2019 | Więcej na: AMTD SCHW TD TD

Jedną z największych wiadomości finansowych, które pojawiły się w tym tygodniu, było ogłoszenie, że Charles Schwab (NYSE: SCHW) wykupi TD Ameritrade (NASDAQ: AMTD). Transakcja obejmująca wszystkie akcje, w wyniku przejęcia Toronto-Dominion Bank (TSX: TD) (NYSE: TD) stanie się właścicielem 13,4% Charles Schwab.

Ta umowa jest jednoznacznie dobrą wiadomością dla Charlesa Schwaba, ponieważ uczyni z niego potężnego maklera dyskontowego z kolosalnym udziałem w rynku. Ale czy jest dobry dla samego TD i czy pomoże to zapasowi? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy przyjrzeć się umowie bardziej szczegółowo.

Co pociągnie za sobą umowa

Transakcja Charles Schwab-TD Ameritrade jest transakcją obejmującą wszystkie akcje, co oznacza, że ​​w wyniku transakcji TD Bank otrzyma akcje SCHW. To sprawia, że ​​TD jest 13,4% właścicielem największego brokera dyskontowego w Ameryce – zakładając, że transakcja zostanie zamknięta.

Jak to może wpłynąć na TD Bank

Zostanie współwłaścicielem Charlesa Schwaba może wpłynąć na TD Bank na wiele sposobów – niektóre dobre, inne złe.

Głównym pozytywnym skutkiem transakcji jest mniejsze poleganie na opłatach handlowych. Kiedy Charles Schwab ogłosił, że eliminuje opłaty transakcyjne, wielu innych brokerów zostało przyłapanych ze spuszczonymi spodniami – i zmuszeni byli wykonać ten sam ruch, aby nadążyć.

TD Ameritrade ucierpiało szczególnie mocno, ponieważ opłaty transakcyjne stanowiły 34% jego przychodów, podczas gdy stanowiły tylko 6% przychodów Charlesa Schwaba.

Gdyby TD nadal utrzymywał TD Ameritrade jako niezależną, częściowo zależną spółkę, jej inwestycja mogłaby walczyć ze utratą przychodów. Teraz, jako współwłaściciel Charlesa Schwaba, TD zajmuje stanowisko w firmie, która już złamała kod „handlu bez opłat.

Teraz złe wieści:

Historyczne wyniki Charlesa Schwaba wcale nie są tak dobre, jak TD Ameritrade. Podczas gdy pierwszy z nich wzrósł aż o 2,861% od 1997 r., Drugi osiągnął „tylko 816% wzrost. Podaję „tylko przerażające kwotowania, ponieważ 816% to całkiem niezły zwrot w okresie 22 lat, ale jest znacznie gorszy niż w przypadku akcji TD Ameritrade, które TD Bank posiadał przed tą transakcją.

Czy to dobra wiadomość dla akcjonariuszy TD?

Pomimo faktu, że TD Ameritrade radził sobie przez lata lepiej niż Charles Schwab, myślę, że wykup jest w większości dobrą wiadomością dla TD Banku.

Powodem było to, że TD Ameritrade po prostu nie był przygotowany do zajmowania się handlem bez opłat jako niezależna firma.

Ze wszystkich amerykańskich domów maklerskich, które w zeszłym miesiącu zlikwidowały opłaty transakcyjne, TD Ameritrade zdecydowanie polegał na takich opłatach. Osiągając 34% przychodów, nie ma możliwości, aby pośrednictwo mogło odrobić różnicę w krótkim okresie.

Charles Schwab już ograniczył swoją zależność od opłat transakcyjnych, zanim całkowicie je wyeliminował, więc nowa pozycja TD w Charles Schwab jest prawdopodobnie lepszą inwestycją w przyszłości niż byłaby TD Ameritrade.

Znany kanadyjski inwestor Iain Butler właśnie wymienił 10 akcji, które Kanadyjczycy kupią DZISIAJ. Więc jeśli masz dość czytania o bogaceniu się innych ludzi na giełdzie, to może być dla Ciebie dobry dzień.

Ponieważ Motley Fool Canada oferuje pełne 65% zniżki od ceny katalogowej ich najlepszej usługi komisjonowania, a także pełną gwarancję zwrotu opłaty członkowskiej na to, co płacisz za usługę. Po prostu kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak możesz to wykorzystać.

Współtwórca głupców Andrew Button posiada udziały w TORONTO-DOMINION BANK.