Czy zabezpieczenia kart kredytowych działają

Czy zabezpieczenia kart kredytowych działają
Category: Jeśli Chcesz
16 października 2020

PeopleImages / Getty Images

Czy widziałeś tuleje blokujące identyfikację częstotliwości radiowej (RFID), portfele i inne urządzenia, które twierdzą, że chronią przed szumem danych? Te produkty robią to, co rzekomo robią, ale szumowanie RFID rzadko się zdarza, więc kupowanie tych produktów może być stratą pieniędzy.

Czym właściwie jest RFID?

RFID to sposób przesyłania małych fragmentów danych za pomocą środków elektromagnetycznych. Został stworzony do śledzenia zapasów, ale od tego czasu ewoluował w inne zastosowania, w tym paszporty, karty kredytowe, dowody osobiste i inne. Jeśli chodzi o karty kredytowe, wartość branży blokowania RFID wzrosła do ponad miliarda dolarów.

W obiegu jest wiele milionów kart kredytowych obsługujących technologię RFID, ale szacuje się, że mniej niż 5% kart kredytowych w Stanach Zjednoczonych obsługuje technologię RFID. Karty z tą technologią są znacznie bardziej popularne za granicą. Jeśli na Twojej karcie znajduje się „chip”, to nie jest to RFID. Konsumentów wprawia w zakłopotanie reklamy, które produkują firmy, omawiając zabezpieczenia kart, które specjalnie powiększają chip. Jednak chip nie ma nic wspólnego z tym, co urządzenia mogą chronić.

Karty kredytowe obsługujące RFID mogą przesyłać dane osobowe do czytnika RFID, który znajduje się zaledwie kilka cali dalej. RFID jest celem hakerów, ponieważ w niektórych przypadkach informacje nie są szyfrowane, co umożliwia ich przechwycenie i odczytanie. (Istnieją jednak inne sposoby płacenia bezprzewodowo, takie jak Apple Pay, który wykorzystuje inny rodzaj technologii).

Bezpieczeństwo i RFID

Wkrótce po pojawieniu się RFID hakerzy zdali sobie sprawę, że mogą uzyskać informacje z tych produktów. Znany jako skimming RFID, polega na pobraniu czytnika RFID i po prostu odczytaniu innych urządzeń, które transmitują informacje RFID. Ogólnie rzecz biorąc, odczyt należy przeprowadzić w bliskiej odległości. Na przykład haker może umieścić czytnik RFID w plecaku, a następnie otrzeć się o Ciebie.

Kiedy karty kredytowe z obsługą RFID stały się bardziej popularne, ludzie nauczyli się przeglądać, oglądając filmy online pokazujące, jak to zrobić. Te filmy przedstawiły jednak najgorsze scenariusze i przestraszyły wiele osób.

Na przykład film może pokazywać jednego ze złoczyńców siedzącego na ruchliwym rogu ulicy z urządzeniem podręcznym, które po prostu wyciąga z powietrza informacje o karcie kredytowej. Dzięki tym filmom sytuacja stała się tak przerażająca, że ​​niektóre kraje zaczęły nawet chronić paszporty za pomocą technologii blokowania RFID.

Blokowanie RFID

Ci, którzy sprzedają urządzenia blokujące RFID, będą próbowali przestraszyć Cię historiami i prawdopodobnie wykorzystają również wiele informacji technicznych i specyfikacji, aby promować swoje produkty. Ta informacja nie oznacza, że ​​produkty RFID nie działają – większość działa dobrze, ale tak samo jest z folią aluminiową. Aby zabezpieczyć urządzenie RFID, wystarczy owinąć je folią aluminiową.

Oto prawdziwy kicker: nawet jeśli chcesz zainwestować w te produkty, powinieneś zadać sobie pytanie, dlaczego to robisz. Od ponad dziesięciu lat nie zgłoszono żadnego przestępstwa popełnionego przy użyciu urządzenia obsługującego technologię RFID. Zero.

Eksperci twierdzą to samo – że portfele blokujące RFID i inne akcesoria są niepotrzebne – tak długo, jak te przedmioty są na rynku. Możesz znaleźć setki artykułów na temat skimmingu RFID, ale żaden z nich nie ma konkretnych dowodów na to, że to przestępstwo kiedykolwiek miało miejsce!

Jeśli nadal martwisz się, że może się to zdarzyć , rozwiązanie z folii aluminiowej może uspokoić Twój umysł.

Balance nie zapewnia usług i porad podatkowych, inwestycyjnych ani finansowych. Informacje są przedstawiane bez uwzględnienia celów inwestycyjnych, tolerancji na ryzyko lub sytuacji finansowej konkretnego inwestora i mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem, w tym z możliwością utraty kapitału.