Dlaczego moja zalecana opłata za kopanie bitcoinów jest tak wysoka?

Category: Drugiej Strony
17 lutego 2021

Odpowiedź na pytanie „dlaczego opłaty są tak wysokie jest nieco techniczna i wymaga pewnego zrozumienia, jak działa sieć bitcoin.

Opłaty za Twoją transakcję są funkcją dwóch rzeczy:

– Ogólny wymóg opłat w sieci (stopień zatłoczenia sieci)

– Liczba danych wejściowych związanych z Twoją konkretną transakcją (wielkość transakcji)

Przeciążenie sieci w łańcuchu bloków konkurencyjnych podnosi opłaty

Głównym powodem wysokich opłat za kopanie bitcoinów jest podaż i popyt. Rozmiar bloku bitcoin to 1 MB, co oznacza, że ​​górnicy mogą potwierdzać transakcje o wartości 1 MB dla każdego bloku (jedna na dziesięć minut). Jeśli liczba transakcji oczekujących na potwierdzenie przekracza liczbę mieszczącą się w 1 bloku, górnicy bitcoinów decydują się na potwierdzenie transakcji z najwyższymi opłatami za kopanie bitcoinów.

Rok 2017 był dobrym przykładem wysokich opłat górniczych. Przez cały 2017 rok liczba transakcji bitcoinowych, które ludzie chcieli przeprowadzać co 10 minut, przekraczała wielkość bloku 1 MB. W rezultacie opłaty górników gwałtownie wzrosły.

Większe transakcje kosztują więcej do wysłania

Ogólnie rzecz biorąc, opłaty za transakcje w bitcoinach są wprost proporcjonalne do rozmiaru transakcji w bajtach.

Wysłanie transakcji bitcoin jest bardzo podobne do wysyłania poczty za pośrednictwem poczty. Jeśli wysyłasz mały list, jest to szybkie i niedrogie. Jeśli jednak próbujesz wysłać dużą paczkę, wysyłka potrwa dłużej i będzie droższa.

Podobnie opłaty za bitcoiny są wrażliwe na wielkość transakcji. Wiele wejść do transakcji spowoduje, że Twoja transakcja będzie większa. Liczba danych wejściowych do transakcji bitcoin jest, na przykład, analogiczna do pojedynczego banknotu stu dolarowego w porównaniu z kwotą 100 dolarów w pensach. W przypadku transakcji o wartości 100 USD przy użyciu banknotu stu dolarowego będzie tylko jedno dane wejściowe (banknot stu dolarowy). Z drugiej strony, w przypadku transakcji o wartości 100 USD przy użyciu wszystkich groszy będzie 10 000 wejść (po jednym na każdy grosz).

Bitcoin nie rozróżnia wartości każdego wejścia. Aby transakcja była ważna, każde wejście musi być podpisane cyfrowo. Podpisywanie danych wejściowych wymaga określonej liczby bajtów (przestrzeni plików). Podpisanie jednego wejścia skutkuje małym rozmiarem transakcji. Podpisanie 10 000 wejść skutkuje dużym rozmiarem transakcji.

Jeśli saldo Twojego portfela wynosi 70 USD i można wysłać tylko 20 USD, wówczas saldo portfela składa się na przykład z groszy i centów zamiast dziesięciodolarowych banknotów. Prawdopodobnie zgromadziłeś 70 USD w wielu mniejszych transakcjach, a nie tylko w kilku większych transakcjach.

Co się stanie, jeśli mam wiele małych wejść w moim portfelu BitPay?

Możesz nie być w stanie wydać części salda w portfelu, ponieważ opłaty za wysłanie niektórych środków są wyższe niż same środki. Jeśli korzystasz z aplikacji BitPay, możesz chcieć zobaczyć saldo do wydania.

Oto jak wyświetlić saldo do wykorzystania w Portfelu BitPay:

  1. Na ekranie głównym stuknij nazwę swojego portfela.
  2. Stuknij opcję Wyślij u dołu ekranu.Stuknij nazwę portfel pod Transfer do Portfel Bitcoin sekcjiDotknij opcji Wyślij maks Tap GOT IT Jeżeli pojawi się okno dialogoweBędziesz wtedy mógł zobaczyć swoje saldo do wykorzystania, które będzie zawierało opłaty górników potrzebne do opłacenia transakcji.Aby dowiedzieć się więcej o opłatach za kopanie bitcoinów, zapoznaj się z naszym artykułem pomocy „Czym są opłaty za kopanie bitcoinów?