Dlaczego otrzymuję tak wiele ofert kart kredytowych w poczcie?

Category: Biur Informacji
17 lutego 2021

Może to nie wyglądać tak, jakbyś wkładał nową partię niechcianej poczty do stosu „na strzępy, ale posiadanie skrzynki pocztowej wypełnionej wstępnie zatwierdzonymi ofertami kart kredytowych może być dobrym znakiem.

Wydawcy kart kredytowych rutynowo wysyłają atrakcyjne oferty kart konsumentom z dobrym lub bardzo dobrym kredytem. Dlatego też, kiedy otrzymujesz tego typu oferty w swojej skrzynce pocztowej, zwykle oznacza to, że wystawcy kart kredytowych uważają, że ryzykujesz z Tobą i chcą robić z Tobą interesy.

Dlaczego wydawcy kart wysyłają te wstępnie zatwierdzone ofertyJeśli otrzymujesz pocztą wstępnie zatwierdzone oferty, z pewnością nie jesteś sam. Wydawcy kart kredytowych zawsze polują na nowych klientów, którzy spełniają ich kryteria kwalifikacyjne. Każdego roku wydawcy kart kredytowych wysyłają miliardy listów promocyjnych – zwanych również wstępnie zatwierdzonymi ofertami kredytowymi.

Dlaczego wydawcy kart wysyłają tak wiele wstępnie zatwierdzonych ofert kredytu? Ponieważ to działa. Poprzez wstępną weryfikację wnioskodawców wydawcy kart mogą w większości przypadków uniknąć reklam kierowanych do osób, którym prawdopodobnie zostanie odrzucony ich produkt. Rezultatem jest znacznie inteligentniejsza, bardziej opłacalna i ukierunkowana kampania reklamowa.

Jak działa prescreeningSprzedaż danych to główny sposób zarabiania pieniędzy przez trzy biura kredytowe. Raporty kredytowe są prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym „produktem sprzedawanym przez biura informacji kredytowej. Jednak biura kredytowe mogą czerpać zyski ze sprzedaży informacji na kilka innych sposobów.

Wstępnie sprawdzone listy są kolejnym źródłem przychodów dla biur informacji kredytowej. Jak więc działa wstępne badanie przesiewowe? Kiedy wydawca karty kredytowej chce kupić wstępnie sprawdzoną listę konsumentów w celach poszukiwawczych, zaczyna od dostarczenia jednemu z biur kredytowych tak zwanych „kryteriów wyboru. Wydawca karty może na przykład chcieć kupić listę konsumentów (nazwiska i adresy), którzy spełniają takie wymagania, jak:

 • Przebywanie w określonym stanie
 • Ocena kredytowa 720 lub wyższaBrak zaległych płatności w ciągu ostatnich 24 miesięcyBrak bankructwa w raportach kredytowychJeśli Twoje informacje kredytowe odpowiadają kryteriom wyboru wystawcy karty, to wstępnie zatwierdzona oferta kredytu może znaleźć się w Twojej skrzynce pocztowej w nie tak odległej przyszłości.

  Czy wstępne badanie szkodzi Twoim wynikom kredytowym?Ten proces wstępnej weryfikacji w żaden sposób nie wpływa na Twoje wyniki kredytowe. Tak, do części informacji kredytowych można uzyskać dostęp podczas procesu wstępnej weryfikacji, a zapytanie promocyjne może zostać umieszczone w raportach kredytowych.

  Takie zapytania są jednak nazywane „miękkimi zapytaniami. Nie mają żadnego wpływu na Twoje wyniki kredytowe. W rzeczywistości tylko Ty możesz je zobaczyć… nie pożyczkodawcy ani żadne systemy oceny zdolności kredytowej.

  Jak zatrzymać zapytania promocyjneWstępnie zatwierdzone oferty kart kredytowych mogą być dobrym znakiem, że Twój kredyt jest zdrowy – a nawet mogą być źródłem atrakcyjnych bonusów za rejestrację. Ale to nie znaczy, że są mile widziane w Twojej skrzynce pocztowej. Nikt nie kocha wiadomości-śmieci.

  Mimo że wstępna kontrola nie wpływa na Twoje wyniki kredytowe, masz prawo uniemożliwić dostęp do swoich informacji kredytowych w celach poszukiwawczych. Niezależnie od tego, czy nie podoba Ci się pomysł, aby wydawcy kart kredytowych (lub inni) mogli uzyskać dostęp do Twoich informacji bez uprzedniej zgody, czy po prostu nienawidzisz gromadzących się śmieci lub wytwarzanych przez nie odpadów ekologicznych, możesz to powstrzymać.

  Możesz zrezygnować z otrzymywania w przyszłości wstępnie zatwierdzonych ofert, odwiedzając OptOutPrescreen.com. Wypełnij prosty formularz online i możesz z niego zrezygnować na pięć lat. Możesz również wydrukować i wysłać prośbę, jeśli chcesz na stałe zrezygnować. Jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie, ta sama witryna pozwoli Ci na ponowne włączenie.

  Rezygnacja z tej opcji wiąże się z dodatkową korzyścią: mniej ofert kart kredytowych w Twojej skrzynce pocztowej oznacza mniej ofert kart kredytowych, które mogą zostać skradzione przez oszustów. I chociaż rezygnacja na pewno nie uchroni Cię przed oszustwem, przynajmniej zmniejszy Twoją ekspozycję.

  Powiązane artykuły:

  John UlzheimerPisarz współpracującyJohn Ulzheimer jest ekspertem w dziedzinie sprawozdawczości kredytowej, oceny zdolności kredytowej i kradzieży tożsamości. Autor czterech książek na ten temat, Ulzheimer, był prezentowany tysiące razy w ciągu ostatniej dekady w mediach, w tym w Wall Street Journal, NBC Nightly News, The Los Angeles Times, CNBC i wielu innych. Dzięki doświadczeniu zawodowemu zarówno w Equifax, jak i FICO, Ulzheimer jest jedynym ekspertem kredytowym, który faktycznie wywodzi się z branży kredytowej. Był biegłym sądowym w ponad 230 procesach sądowych związanych z kredytem i uzyskał kwalifikacje do składania zeznań w sądach federalnych i stanowych w zakresie kredytu konsumenckiego.