GPW - podsumowanie sesji, czternaście luty 2017

Indeksy na GPW na swobodnym minusie. Orange maruderem, Lotos liderem

Wtorkowa sesja do nudnych nie należała. Nie dość, że aż roiło się od danych makroekonomicznych, to emocji dostarczyły także same spółki. W konsekwencji główne indeksy GPW zanurkowały o 0, 2-0, trzy proc.

W czasie dnia publikowane były wstępne odczyty PKB krajów Unii europejskiej Europejskiej, w tym również z Polski. W kwartale zanotowaliśmy wzrost PKB o 1-wszą, 7 proc. kw/kw — jest to najlepszy odczyt od 2007 roku.

- Dane mogą radować, bo niejako potwierdzają, hdy słabe odczyty za trzecia część kwartał były jednorazowym sytuacją. Jednakże są to wstępne odczyty, a dla sektorze najważniejsze będzie to, lub w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku doszło do odwiedzenia istotnej poprawy co do inwestycji, co pozwalałoby mieć nadzieje, że w przyszłości uda się zachować równie ogromną dynamikę wzrostu - studzi optymizm Michał Dąbrowski, analityk XTB.

Foto: biznes. onet. pl WIG20 a mianowicie notowania

Orange ciążyło warszawskiej giełdzie

Negatywnie zaskoczyła spółka Orange. Opublikowane wyniki ukazały spadek przychodów z telefonii stacjonarnej, a co gorsza narodziła się zapowiedź braku dywidendy za ten rok.

- Zaskoczenie było naprawdę wielkie, że notowania firmy równoważyły się na ponad 10 proc. spadku. Wolumen obrotu okazał się najwyższy w historii - 41, 5 mln akcji, o wartości 207 mln. Była to najwyższa wartość obrotu na całym rynku. Dla porównania spółki z WIG20 zanotowały dziś 1, 23 mld obrotu - liczy Witold Zajączkowski, analityk DM BOŚ.

Foto: interes. onet. pl Orange - notowania

Indeksowi nie pomagała dziś też KGHM, który tracił w rytm spadających cen miedzi.

- Liderem wśród blue chipów był natomiast Lotos. Koncern korzysta na działaniach rządu nacelowanych na uszczelnienie systemu podatkowego - gdyńska spółka sporo traci spośród uwagi na wyłudzenia VAT - przypomina Michał Dąbrowski z XTB.

"Po drodze będą opory i korekty"

Specjalista z DM BOŚ zwraca uwagę, że poprzednie trzy sesje to zmiana oporu na 2100 pkt. i szybki marsz ku 2200 pkt.

- Wprawdzie przed indeksem odrzucić ma teraz poważnych oporów, aż do 2550 pkt, ale nie ma jakie możliwości liczyć na wzrost prostolinijny. Po drodze pojawią się opory i adiustacji. Taka korekta nie zaakceptować jest wykluczona choćby jak i również teraz. Mamy okres publikacji wyników i możemy stanowić zaskakiwani różnymi faktami. Wydaje się też, że zbyt dużo pozytywnych nastrojów chwilowo skumulowało się w branży - uważa Witold Zajączkowski.

Tagi: GPW giełda WIG20 spółki Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę na aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Google - rok w wyszukiwarce 2017, najpopularniejsze hasła