Goldman Sachs ostrzegł, że wkrótce będzie się starał „dogonić” Bitcoin

Category: Bitcoin Jest
17 lutego 2021

Goldman Sachs GS, wraz z innymi gigantami z Wall Street, obserwował w tym roku rynki bitcoinów i kryptowalut – i wykonał już duże kroki w tej dziedzinie.

Kroki te podążają za ceną bitcoinów, która w tym roku wzrosła o około 40% i oscylowała na poziomie nieco ponad 10000 USD za bitcoin, znajdując wsparcie poprzez kolejkę górską 2020 jako potencjalne zabezpieczenie przed falą inflacji, którą niektórzy widzą na horyzoncie.

Teraz, po ogłoszeniu w zeszłym miesiącu, że 20-letni weteran Goldman Sachs dołączy do banku handlowego Galaxy Digital na początku 2021 r., Założyciel i dyrektor generalny firmy, Michael Novogratz, ostrzegł, że Goldman wkrótce będzie się starał nadrobić zaległości w bitcoinach i krypto.

Były szef Facebooka: Bitcoin jest „polisą ubezpieczeniową wobec FedAmerykański Departament Sprawiedliwości ujawnia, że ​​rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Bitcoin i kryptowalut może zwiastować „ nadchodzącą burzę ”Zapomnij o Jacku Dorsey i Square – czy to prawdziwy powód, dla którego Bitcoin nagle wzrósł?Goldman Sachs i Wall Street wykazały w tym roku zainteresowanie bitcoinem i kryptowalutami – ale. [+] liczba execs już przeszła na kryptowalutę.

SOPA Images / LightRocket przez Getty Images

„Goldman Sachs będzie musiał sam zająć się kryptowalutą, powiedział Novogratz, mówiąc przez telefon, dodając, że Galaxy Digital ma „przewagę w zrozumieniu zdecentralizowanych finansów i kryptowalut, ale Goldman Sachs ma „mnóstwo talentów, które wykorzysta nadrobić zaległości w ciągu następnych „trzech z czterech lat.

W zeszłym miesiącu Galaxy ogłosił, że partner Goldman Sachs, Damien Vanderwilt, dołączy do firmy na początku przyszłego roku jako współprezes i szef rynków globalnych, którego zadaniem jest wypełnienie malejącej luki między Wall Street, bitcoinem i kryptowalutami.

„Widzę teraz względnie stałą jazdę w kosmos, powiedział Novogratz, wskazując na przypływ dyrektorów Goldman i Wall Street do branży bitcoinów i kryptowalut w ciągu ostatniego roku. „Tło makro sprawia, że ​​historia bitcoinów i kryptowalut jest bardzo potężna.

Novogratz widzi zbliżające się wprowadzenie w Chinach cyfrowego juana inspirowanego bitcoinem i blockchainem, a także bezprecedensową interwencję banku centralnego i rządu na rynkach w tym roku jako główne czynniki napędzające zainteresowanie bitcoinami i kryptowalutami na Wall Street i przypisuje im zarówno „dawanie kryptowalut i cena bitcoina jest wiatrem .

Cena bitcoinów była ściśle monitorowana przez większość 2020 roku – coś, co Galaxy Digital. [+] Michael Novogratz uważa, że ​​pomógł skierować niektórych dyrektorów z Wall Street w kierunku bitcoinów i kryptowalut.

Galaxy Digital Research

„Cena bitcoina wyniesie 12 000 USD przed końcem roku, twierdzi Novogratz, ale jako „kolejna duża liczba nazwał 50 000 USD – ponad dwukrotny rekord wszech czasów bitcoina wynoszący około 20 000 USD na szczycie bitcoin-mania pod koniec 2017 roku.

Jednak krótka letnia passa bitcoina w 2020 r. Dobiegła końca w ciągu ostatnich kilku tygodni, a byki bitcoinów ciężko walczyły o utrzymanie linii 10000 USD na początku września. Cena bitcoina, która pod koniec lipca przekroczyła 10 000 USD, pozostaje obecnie powyżej psychologicznej 10 000 USD przez najdłuższy okres w jej historii.

„Osiągnięcie 50 000 czy 100 000 dolarów nie jest szalone – dodał Novogratz. „To będzie naturalna ewolucja.