Jak długo zastawy podatkowe pozostają w Twoim raporcie kredytowym?

Category: Kredytowa Jest
17 lutego 2021

Czy jesteś winien niezapłacone podatki na rzecz Międzynarodowego Urzędu Skarbowego (IRS)? Istnieje wtedy prawdopodobieństwo, że dług może znaleźć się w Twoim raporcie kredytowym jako zastaw podatkowy. Ale dlaczego podatnik miałby posuwać się tak daleko? Cóż, chcą poinformować wierzycieli i pożyczkodawców, że nie można ufać, że spłacisz swój dług. Tak więc, jeśli zdecydują się udzielić Ci kredytu, robią to na własne ryzyko. Ponadto rząd chce powiadomić wierzycieli, że ma prawa do majątku podatnika, więc wierzyciele nie mogą ich dochodzić w przypadku niewywiązania się ze zobowiązań przez dłużnika.

Dobra wiadomość – nie wszystkie zastawy podatkowe są częścią raportów kredytowych

Jeśli byłeś zainteresowany reformami podatkowymi, na pewno słyszałeś, że w 2017 roku Biuro Ochrony Konsumentów (CFPB) wprowadziło zmiany, aby usunąć ponad połowę zastawów podatkowych z raportów kredytowych. CFPB twierdzi, że wszystko to jest korzystne dla konsumentów. Według nich raporty kredytowe powinny być przyjazne dla konsumenta, a to oznacza usunięcie czegoś tak negatywnego jak zastaw podatkowy.

Co to jest zastaw podatkowy?

Zastaw podatkowy to roszczenie prawne rządu stanowego lub federalnego dotyczące składnika majątku należącego do podatnika z tytułu niezapłaconych podatków. Zostało złożone przez IR w imieniu rządu jako zawiadomienie publiczne. W ten sposób uświadamia wierzycielom fakt, że rząd ma roszczenie prawne na majątku podatnika.

Ogólnie rzecz biorąc, zastaw podatkowy oznacza, że ​​rząd może żądać pieniędzy wygenerowanych przez przedmiotową nieruchomość. Ale to też nie jedyny problem. Musisz też martwić się o swoją zdolność kredytową. Istnienie zastawu podatkowego może negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Zwykle im nowszy jest twój zastaw, tym większy wpływ na twój kredyt.

Chociaż zastawy podatkowe nie będą już częścią większości raportów kredytowych, nie uniemożliwi to pożyczkodawcom dostępu do informacji podczas przeglądania wniosku kredytowego. W końcu jest to rejestr publiczny i każdy może mieć do niego dostęp. Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o kredyt hipoteczny, czy o pożyczkę biznesową, masz większe szanse, jeśli nie masz istniejącego zastawu podatkowego.

Jak długo zastaw podatkowy pozostaje w Twoim raporcie kredytowym?

Zwykle czas, przez jaki zastaw podatkowy pozostaje w rejestrach publicznych, zależy od Twojej gotowości do zapłacenia. Zwykle niezapłacone zastawy pozostają w raportach kredytowych przez co najmniej 10 lat, licząc od momentu złożenia go przez IRS. W niektórych przypadkach zastaw podatkowy może obowiązywać nawet przez 15 lat.

Po spłaceniu długu podatkowego zastaw pozostaje w Twojej historii kredytowej tylko przez 7 lat. Jest to dość niefortunne, biorąc pod uwagę, że każdy podatnik oczekuje, że zastaw zostanie usunięty z jego raportu kredytowego natychmiast po zapłaceniu.

Jednak zgodnie z wymogami ustawy Fair Credit Reporting Act, negatywne zgłoszenie kredytu, takie jak zastaw podatkowy, ma 7-letni okres rozliczeniowy. W związku z tym istnieje ryzyko, że Twoja zdolność kredytowa może ulec zniszczeniu nawet po spłaceniu zastawu podatkowego, chyba że zostanie on usunięty, jak pokazano poniżej.

Jak można zwolnić z zastawu podatkowego?

Najszybszym sposobem wyjścia z zastawu podatkowego jest niezwłoczna spłata zaległego zobowiązania podatkowego. Jeśli nie możesz, powinieneś zatrudnić Tax Crisis Institute do zbadania tych opcji w Twoim imieniu:

  • Umowa ratalna – jeśli czujesz, że możesz spłacić swój dług podatkowy w ratach, musisz uzgodnić z podatnikiem. Musisz im obiecać, że co miesiąc będziesz dokonywać terminowych płatności, aby zmniejszyć swój podatek. Tak więc ustalona kwota musi zostać wcześniej ustalona między Tobą a IRS.
  • Oferta kompromisowa – oferta kompromisowa (OIC) to legalny sposób rozliczania niezapłaconych podatków po niższej cenie. Musisz przekonać IRS, że to, co oferujesz, jest rozsądne i odzwierciedla Twoją aktualną sytuację finansową. OIC to świetna opcja dla podatników borykających się z trudnościami finansowymi. Przedłużenie płatności – jeśli potrzebujesz tylko trochę czasu na spłatę długu podatkowego, powinieneś rozważyć złożenie wniosku o przedłużenie płatności. IRS może zezwolić na okres do 120 dni. Wycofanie zastawu – jeśli w ciągu ostatnich trzech lat składałeś deklaracje podatkowe terminowo i dokładnie, możesz złożyć wniosek o wypłatę zastawu podatkowego. Aby to zrobić, musisz wypełnić formularz 12277, który jest dostępny w witrynie IRS. Innym sposobem, aby zakwalifikować się do wypłaty zastawu podatkowego, jest sytuacja, w której kwota zastawu podatkowego jest mniejsza niż 25 000 USD. Jednak wycofanie zastawu podatkowego nie oznacza umorzenia długu podatkowego. Będziesz musiał w całości spłacić swój dług. Windykacja za zwłokę – Jeśli masz powody, by sądzić, że Twoja sytuacja finansowa poprawi się w najbliższych dniach, możesz ubiegać się o opcję Obecnie nie do odbioru (CNC). To czasowo opóźnia pobór podatku przez podatnika i wstrzymuje Twój zastaw podatkowy. Musisz jednak udowodnić, że zmagasz się finansowo, jak w przypadku OIC. Oczekuje się również, że Twoje ostatnie podatki zostały należycie rozliczone. Zwolnienie z nieruchomości – jeśli zastaw został nałożony na każdy zasób, który posiadasz, możesz go usunąć z określonych nieruchomości. To właśnie nazywamy zrzutem własności. Nie powoduje całkowitego zniesienia zastawu, ale przynajmniej usuwa go z części majątku. Spłacona nieruchomość może zostać sprzedana, a dochód może zostać wykorzystany na spłatę długu podatkowego i usunięcie zastawu z innych nieruchomości.Dlaczego nadal rozważasz spłacenie zastawu podatkowego?

    Tylko dlatego, że zastawy podatkowe nie będą już wpływać na Twoją historię kredytową, nie oznacza, że ​​jesteś wolny. Musisz to wyczyścić z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, jest to jeden ze sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej. Oczywiście możesz nie zauważyć zmiany, jeśli Twoja zdolność kredytowa jest dobra. Po drugie, pożyczkodawcy nadal mogą wrócić, aby sprawdzić, czy nie wniesiono przeciwko Tobie zastawu podatkowego, zanim udzielą ci pożyczki. Nic ich przed tym nie powstrzymuje, ponieważ zastaw podatkowy jest publicznym ogłoszeniem dostępnym dla wszystkich.

    Myśl końcowa:

    Zastaw podatkowy może negatywnie wpłynąć na Twoją historię kredytową – nie ma co do tego wątpliwości. Na szczęście inicjatywa CFPB dotycząca usunięcia zastawów z rejestrów kredytowych oznacza, że ​​nie można jej już wykorzystywać jako podstawy do odmowy kredytu. Ale nadal nie jest to wymówka, aby nie spłacać długu podatkowego. Rząd prędzej czy później nadal będzie zbierał pieniądze. Jeśli masz obowiązek podatkowy, skontaktuj się z Tax Crisis Institute już dziś. Nasz zespół ekspertów może pomóc negocjować ugodę i pomóc w rozwiązaniu kryzysu podatkowego.