Jak działa odliczanie odsetek od kredytu studenckiego

Jak działa odliczanie odsetek od kredytu studenckiego
16 października 2020

Oprocentowanie kredytu studenckiego szybko się sumuje. Dlatego rząd federalny wprowadził odliczenie od podatku od pożyczki studenckiej, aby pomóc zwykłym studentom. Jeśli w trakcie roku podatkowego spłacałeś odsetki od kredytów studenckich, możesz odliczyć do 2500 USD zapłaconych odsetek.

Jeśli kwalifikujesz się do 22% stawki podatku, masz najlepszą ofertę, ponieważ maksymalne odliczenie wynosi 550 USD. Kilkaset dolarów w twoim portfelu za bardzo mało brzmi świetnie, więc jak możesz upewnić się, że ubiegasz się o maksymalną dostępną kwotę odliczenia ?

Spis treści

Co musisz wiedzieć o odliczeniu odsetek od pożyczki studenckiej

Zawsze, gdy spłacasz pożyczkę studencką, nie chodzi o zwykłą spłatę pożyczonej kwoty. Płacisz również odsetki. Korzystając z ulgi podatkowej z tytułu odsetek od pożyczki studenckiej, zasadniczo odliczasz zapłacone odsetki od dochodu podlegającego opodatkowaniu, co ostatecznie oznacza, że ​​płacisz mniej podatku rządowi federalnemu.

Załóżmy na przykład, że w poprzednim roku Twój dochód wyniósł poniżej 65 000 USD. Będziesz kwalifikować się do odliczenia maksymalnego oprocentowania. Od 65 000 $ do 80 000 $ odliczenie to jest zmniejszane.

Możesz wziąć to odliczenie bez wyszczególniania. Możesz więc skorzystać z odliczenia standardowego.

Zwróć uwagę, że jeśli Twoi rodzice zaciągnęli pożyczkę studencką na swoje nazwisko, będą musieli ubiegać się o odliczenie w zeznaniu podatkowym. Jeśli jednak twoi rodzice zarejestrowali cię jako osobę na utrzymaniu, żadne z was nie może ubiegać się o odliczenie.

Wreszcie, możesz również wziąć to odliczenie, jeśli spłacasz kredyt studencki, będąc jeszcze w szkole w pełnym wymiarze godzin.

Czy są jakieś inne odliczenia za moją edukację?

American Opportunity Tax Credit to najlepsza ulga podatkowa pozwalająca na odzyskanie gotówki, gdy jesteś jeszcze w szkole. Jeśli spełniasz warunki, możesz ubiegać się o maksymalnie 2500 USD. Można również ubiegać się o ulgę podatkową na naukę przez całe życie, która jest warta 2000 USD. Pamiętaj jednak, że nie możesz żądać obu.

Musisz przeanalizować warunki każdego z nich i zobaczyć, który kredyt byłby dla Ciebie najlepszy.

Kiedy jesteś żonaty i składasz dokumenty wspólnie, masz dwie możliwości. Możesz ubiegać się o odliczenie od podatku od kredytu studenckiego lub jeden z powyższych kredytów edukacyjnych.

Czy refinansowanie kredytu studenckiego jest dla Ciebie najlepszą opcją?

To zależy od twojej sytuacji.

Najpierw musisz obliczyć, ile już jesteś winien i jakie jest oprocentowanie. Jeśli masz więcej niż jedną pożyczkę, musisz obliczyć średnią stopę procentową.

Następnie musisz porównać, co jeszcze jest dostępne. Im wyższa zdolność kredytowa, tym niższe oprocentowanie. Jeśli nie masz pewności, jaka jest Twoja zdolność kredytowa, zalecamy oprocentowanie 5%.

Powtórz pierwszy krok z dostępną nową pożyczką i zobacz, czy na dłuższą metę faktycznie zaoszczędzisz pieniądze. Jeśli tak, powinieneś refinansować istniejący kredyt studencki.

Czy konieczne jest złożenie zeznania podatkowego?

Jeśli Twój dochód przekroczył 12 000 USD, będziesz musiał złożyć zeznanie podatkowe. Dotyczy to nawet osób, które zostały zgłoszone jako osoby na utrzymaniu w zeznaniu podatkowym rodzica. Jeśli tego nie zrobisz, IRS pobierze od Ciebie dodatkowe 25% (lub więcej) do istniejącego podatku. Ponadto nie będziesz uprawniony do zwrotu podatku.

IRS nadal zaleca złożenie zeznania, nawet jeśli Twój dochód nie przekracza 12 000 USD. W ten sposób masz prawo do zwrotu podatku. To dodatkowe pieniądze na małą papierkową robotę, więc warto to złożyć mimo wszystko.

Czy twoi rodzice mogą żądać, abyś był zależny od ich zeznania podatkowego?

Tak, Twoi rodzice mogą ubiegać się o Ciebie jako na utrzymaniu przy rozliczaniu podatków. Ale są pewne kryteria, które należy najpierw spełnić:

  • Musisz mieć 19 lub mniej lat i musisz mieszkać z nimi przez sześć miesięcy.
  • Twoi rodzice musieli zapewnić Ci ponad 50% całkowitych środków finansowych w ciągu roku.
  • Masz 24 lub mniej lat i chodzisz do szkoły w pełnym wymiarze godzin.
  • Masz całkowitą i trwałą niepełnosprawność.

Jeśli twoi rodzice domagali się od ciebie zależności, nie możesz później ubiegać się o utrzymanie dla siebie, a także nie możesz otrzymać kredytów edukacyjnych ani potrącenia z kredytu studenckiego.

Czy Twoje stypendia podlegają opodatkowaniu?

Pieniądze ze stypendium i stypendia są zwolnione z podatków. Jeśli Twoje stypendium nie podlega opodatkowaniu, nie musisz dodawać go do zeznania podatkowego. Zwróć uwagę, że część Twoich pieniędzy, która jest wykorzystywana na wynajem, podróże, zbędny sprzęt lub badania, podlega opodatkowaniu. Należy to zgłosić wraz z dochodem brutto.

Jak mogę złożyć następne zeznanie podatkowe?

Termin rozliczenia podatku za 2019 rok upłynął 15 kwietnia. Większość studentów i absolwentów będzie korzystać z oprogramowania do przygotowywania podatków online, aby ułatwić składanie zeznań podatkowych.

Te programy są idealne, ponieważ przeprowadzą Cię przez wszystko, a wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić podstawowe informacje o swoich dochodach i sytuacji. Następnie przedstawi zalecenie, które kredyty i potrącenia należy wziąć.

Jakie dokumenty są wymagane do składania podatków?

Do wypełnienia podatków potrzebne są trzy dokumenty. To są:

Formularz W-2 – To jest Twoje zeznanie podatkowe wyszczególniające Twoje zarobki. Formularz W2 otrzymasz od swojego pracodawcy

Formularz 1098-T – uczniowie otrzymają go od swojej szkoły. To rozliczenie z czesnego.

Formularz 1098-E – Twoje oświadczenie dotyczące wszelkich odsetek zapłaconych od kredytu studenckiego. Jeśli zdarzyło Ci się spłacać odsetki od kredytu studenckiego, otrzymasz jeden z nich. Jeśli zapłaciłeś co najmniej 600 USD, otrzymasz to e-mailem lub pocztą.

Jeśli zapłaciłeś mniej, nadal możesz wziąć to odliczenie, ale musisz skontaktować się z dostawcą pożyczki, aby je otrzymać.

Zalecamy również zapisywanie wszelkich rachunków z wszelkich dokonanych zakupów edukacyjnych. Obejmuje to książki i czesne. Powinieneś także mieć rejestr wszelkich stypendiów, ponieważ będziesz potrzebować tych danych do złożenia zeznania podatkowego.

A jeśli pójdę do szkoły w innym stanie?

Jeśli miałeś pracę i płaciłeś podatek dochodowy w innym stanie, musisz złożyć zeznanie podatkowe zarówno dla stanu, w którym studiowałeś, jak i stanu, z którego pochodzisz. Jednak przepisy w tej kwestii są różne, więc powinieneś dowiedzieć się więcej na ten temat.

Większość platform do przygotowywania podatków ma już wbudowaną tę funkcję, więc będziesz wiedzieć, kiedy spróbujesz złożyć.

A jeśli popełniłem błąd w moim zeznaniu podatkowym?

IRS ma tendencję do natychmiastowego wychwytywania błędów matematycznych. Będą w stanie Ci o tym powiedzieć, a zostaniesz poproszony o przesłanie dodatkowych informacji.

Ale jeśli po prostu nie zażądałeś wszystkich przysługujących Ci kredytów i potrąceń, nie wszystko jest stracone. Istnieje możliwość złożenia poprawionego zwrotu do IRS. Obowiązuje trzyletni termin od złożenia zeznania i dwuletni termin od zapłacenia należnego podatku.

Umożliwią Ci to zarówno tradycyjni księgowi podatkowi, jak i oprogramowanie do przygotowywania podatków online.

Jak ubiegać się o odliczenie podatku od kredytu studenckiego?

Termin rozliczenia podatku to zazwyczaj 15 kwietnia. Większość studentów i absolwentów będzie korzystać z oprogramowania do przygotowywania podatków online, aby ułatwić składanie zeznań podatkowych.

Te programy są idealne, ponieważ przeprowadzą Cię przez wszystko i pomogą Ci ubiegać się o wszystkie ulgi podatkowe dla studentów, do których się kwalifikujesz. Wszystko, co musisz zrobić, to podać podstawowe informacje o swoich dochodach i sytuacji. Następnie przedstawi zalecenie, które kredyty i potrącenia należy wziąć.