Jak inwestować w srebro: 4 najlepsze sposoby inwestowania w srebro

Category: Cały Okres
17 lutego 2021

Wczoraj omówiłem różne opcje, jakie mają inwestorzy, gdy chcą zdobyć złoto. Dzisiaj omówię, jak inwestować w srebro i kilka przykładów wielu opcji dostępnych dla osób rozważających zainwestowanie w srebro.

Dlaczego warto inwestować w srebro?

W moim poprzednim artykule „Dlaczego te prognozy cen srebra w 2015 r. Mogą zaskoczyć inwestorów omówiłem słabe wyniki cen srebra. W 2011 roku ceny srebra osiągnęły najwyższy poziom 49,82 USD za uncję; metal jest teraz sprzedawany na około 70% poniżej tego poziomu. Kiedy inwestycja spotyka się z przychylnością większości, najczęściej jest to właściwy moment, aby rozpocząć analizę due diligence. W tym przypadku obejmowałoby to zbadanie, jak inwestować w srebro.

W tym artykule skupimy się na kilku alternatywach, które inwestorzy mogą wykorzystać, aby uzyskać ekspozycję na srebro. W końcu istnieje wiele różnych sposobów inwestowania w metale szlachetne. Chociaż cena srebra jest ważna, to, jak zdecydujesz się w nie zainwestować, może znacząco wpłynąć na Twoje zyski.

1. Srebrne monety i kontrakty terminowe

Jednym z najpewniejszych i najtrwalszych sposobów inwestowania w srebro jest kupowanie srebrnych monet z amerykańskiej mennicy. Dostępne do zakupu w mennicy lub u sprzedawcy srebrne monety są dostępne, ale kłopoty transportowe i koszty ich przechowywania nie sprawiają, że jest to najprostsza opcja.

Miłośnicy przygód z zapasem gotówki mogą również handlować srebrem na rynku terminowym na towary, czyli COMEX, który jest obsługiwany przez CME Group z Chicago. Duży rozmiar kontraktu – 5000 uncji trojańskich – powoduje, że niewielkie zmiany ceny są równoznaczne ze znacznymi zyskami lub stratami. W rezultacie brokerzy wymagają od handlowców tego metalu utrzymywania znacznych sald kont w przypadku dużych wahań cen. Wymogi dotyczące depozytu zabezpieczającego sprawiają, że ta alternatywa jest zbyt uciążliwa dla wielu inwestorów indywidualnych.

2. Srebrne fundusze giełdowe (ETF)

Inwestorzy poszukujący łatwiejszych sposobów inwestowania w srebro mogą wykorzystać fundusze ETF na swoją korzyść. Podobnie jak w przypadku funduszy inwestycyjnych, fundusze ETF zapewniają inwestorom możliwość posiadania własności w tematycznym portfelu akcji, funduszach pasywnych podążających za indeksem lub, jak w tym przypadku, ekspozycji na metal szlachetny, taki jak srebro (srebro kruszcowe lub firmy wydobywające metale szlachetne ).

Najpopularniejsze fizyczne srebrne fundusze ETF to iShares Silver Trust (NYSEArca / SLV) i ETFS Physical Silver (NYSEArca / SIVR) . Oba te fundusze ETF są przedmiotem intensywnego obrotu. Wyższy wolumen obrotu jest ważny, ponieważ większe wolumeny pomagają kupującym i sprzedającym uzyskać uczciwą cenę, jednocześnie ograniczając gwałtowne wahania cen z powodu braku konkurencyjnego procesu przetargowego.

Inwestorzy mogą również spojrzeć na fundusze ETF, które śledzą wyniki kopaczy srebra. Jedną z nazw, która jest dobrze znana w obszarze ETF wydobywającym srebro, jest ETF Global X Silver Miners (NYSEArca / SIL) .

3. Zapasy srebra: producenci i firmy licencyjne

Patrząc na akcje srebra, niezwykle ważne jest, aby szukać tanich producentów z dużą ilością gotówki, aby przetrwać spadki. Ważna jest również lokalizacja kopalń, wielkość rezerw srebra oraz wzrost produkcji.

Dwie wielkie firmy, które pasują do wyżej wymienionych cech jakościowych, które warto obserwować, toPan American Silver Corp. ( NASDAQ / PAAS )iFirst Majestic Silver Corp. ( NYSE / AG ).

Ponieważ srebro jest obecnie sprzedawane w pobliżu 16,00 USD za uncję, górnicy są pod znaczną presją, aby pozostali operacyjni. Wydobycie uncji srebra kosztuje dużego wydobywcę srebra, takiego jak Pan American Silver, 17,18 USD – chociaż jest to powyżej ceny spot, utrzymuje bufor z ekwiwalentami gotówki w wysokości 330 milionów USD. (Źródło: „BMO Global Metals & Mining Conference, witryna internetowa Pan American Silver Corp., 23 lutego 2015 r.)

Mniejszy wydobywacz srebra, taki jak First Majestic, ma całkowity koszt za uncję ponad 17,00 USD i rezerwy, które są około trzy razy mniejsze niż Pan American. Te dwie firmy wskazują, że branża stara się obniżyć koszty.

Co więcej, mniejsi gracze na srebrnej przestrzeni są silnie obciążeni ceną srebra. W rzeczywistości, przy zmianie ceny srebra o 1,00 USD, akcje First Majestic zmieniają się średnio o 1,64 USD! (Źródło: pierwsza witryna internetowa Majestic Silver Corp., ostatnio otwierana 20 marca 2015 r.)

Jeśli chcesz zbadać bardziej łagodną inwestycję w srebro, warto rozważyć firmę oferującą srebrne tantiemy.

Jedną z nich, która błyszczy, jestSilver Wheaton Corp. ( NYSE / SLW ). Wymienia opłatę z góry na prawo do zakupu produkcji od górników po stałej cenie. Chociaż firma nie ma kontroli zarządczej, co stwarza pewne ryzyko, jest w stanie zablokować okazyjne ceny srebra, które w 2014 r. Wyniosły 4,59 dolara za uncję. (Źródło: Silver Wheaton Corp., styczeń 2015 r.) Ten model biznesowy pozwolił firma pozostanie rentowna i będzie wypłacać dywidendy przez cały okres spowolnienia.

4. Najlepsze srebrne inwestycje: srebrne firmy streamingowe

Jeśli chcesz dużych zwrotów, gdy cena srebra idzie w górę, najlepszym rozwiązaniem będą firmy wydobywające srebro i tantiemy – często nazywane firmami strumieniującymi srebro. Należy jednak pamiętać, że liczba firm wydobywających srebro jest ograniczona w porównaniu z liczbą górników.

Z grubsza szacuje się, że tylko 12% korporacji metali szlachetnych notowanych na głównych giełdach w USA koncentruje się głównie na srebrze. Mała liczba czystych srebra jest w dużej mierze spowodowana faktem, że większość srebra produkowanego na świecie jest produktem ubocznym wydobycia innych metali.

W tym przypadku mniej znaczy więcej; mniej opcji może skupić uwagę inwestorów. Przed przejściem do przodu warto zauważyć, że tendencja cen srebra i akcji srebra do tandemowego ruchu jest bardzo wysoka. Jednak kopiąc głębiej, można znaleźć surowce wysokiej jakości, które zachowują lepsze właściwości niż metal. Poniższy wykres po prostu porównuje cenę srebra z ceną jednego z największych graczy w branży, Silver Wheaton Corp., firmy zajmującej się strumieniowaniem srebra.

Niezależnie od tego, czy bardziej interesują Cię górniki, czy firmy licencjonowane z metali szlachetnych, zawsze odrabiaj pracę domową. Szukanie dobrych marek z mocnymi finansami i niskobudżetowymi strukturami operacyjnymi podczas rozważania sposobu zakupu srebra jest kluczowym pierwszym krokiem. Dla tych, którzy chcą przeprowadzić należytą staranność, akcje srebra będą prawdopodobnie najbardziej opłacalną alternatywą inwestycyjną w obszarze srebra.