Jak przekonwertować Bitcoin na USD | Najlepsze sposoby na zamianę BTC na gotówkę

Category: Jest Również
17 lutego 2021

Powoli, ale z pewnością wszyscy na świecie dają się wciągnąć w wciąż dość oczywisty szum Bitcoin. Jest wielu takich, którzy już uważają Bitcoin za znacznie lepszą okazję inwestycyjną niż tradycyjna waluta fiducjarna, a nawet złoto.

Biorąc pod uwagę, że podaż Bitcoina jest ograniczona (i szybko zbliżamy się do końca procesu wydobywania), oczekuje się, że jego wartość wzrośnie w przyszłości. Jeśli jednak nie jesteś zainteresowany HODL-owaniem swojego Bitcoina, sensowne jest sprzedawanie go za akceptowaną na całym świecie walutę fiducjarną.

Niektóre z najłatwiejszych sposobów przeliczania BTC to albo na EUR lub GBP, ale najczęściej jest to na USD, dolara amerykańskiego. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów zamiany Bitcoin na USD.

Giełdy kryptowalut

Jeśli chodzi o konwersję Bitcoin na USD (lub inną popularną walutę fiducjarną), giełdy kryptowalut są zdecydowanie najbardziej oczywistym wyborem dla większości z nas. Najłatwiejszym sposobem wymiany Bitcoin na fiat jest zlokalizowanie giełd akceptujących fiat, które działają w Twoim kraju. Niektóre z najpopularniejszych giełd kryptowalut to Coinbase, BitMEX, Kraken, Coinmama, Bitfinex, bitFlyer, Bitstamp i Bitbns.

Wymiana peer-to-peer (P2P)

Główny problem z najpopularniejszymi giełdami polega na tym, że są one scentralizowane, co może zniechęcić niektórych użytkowników zorientowanych na prywatność. Dla tych, którzy chcą trochę więcej prywatności podczas wymiany Bitcoinów, handel P2P jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Giełdy kryptowalut P2P mają mniejszy wolumen, ale większość z nich nie ma weryfikacji KYC (poznaj swojego klienta).

Ważne jest, aby pamiętać, że te giełdy P2P nie przechowują twoich pieniędzy, ponieważ działają jako pośrednicy między tobą a sprzedawcą. Krótko mówiąc, te usługi umożliwiają uzyskanie fizycznej gotówki od kupujących poprzez zorganizowanie spotkania. Najpopularniejsze giełdy kryptograficzne P2P to Paxful, Bisq, Victorium, LocalBitcoins, CryptoBridge, Hodl Hodl i altcoin.io.

Bitcoin ATM

Mimo że mogą wydawać się nową koncepcją, bankomaty Bitcoin istnieją od lat, pomimo ich względnej rzadkości. Bankomaty Bitcoin to bardzo dobry sposób na kupowanie Bitcoinów za pomocą fiat, ale także na konwersję Bitcoin na USD bez większych kłopotów. Ich funkcjonalność jest nieco podobna do zwykłych bankomatów, z których korzystamy na co dzień.

Wszystko, co musisz zrobić, to zlokalizować bankomaty Bitcoin obsługujące operacje sprzedaży, więc upewnij się, że sprawdziłeś, zanim faktycznie się tam wybierzesz. Niektóre z najpopularniejszych opcji producentów bankomatów Bitcoin, które obsługują operacje sprzedaży, to Genesis Coin, BitAccess, General Bytes.

Karty debetowe Bitcoin

Karty debetowe Bitcoin działają tak samo, jak większość innych kart debetowych w punkcie sprzedaży lub bankomacie. Podstawowa różnica między kartami debetowymi Bitcoin a ich odpowiednikami w formie fiducjarnej polega na tym, że karta pobierana jest z portfela kryptowalut, a nie z konta bankowego.

Karty te mogą być ładowane za pomocą Bitcoin (lub dowolnej innej obsługiwanej kryptowaluty) i oferują swoim użytkownikom unikalny i szybki sposób wymiany Bitcoinów na USD (lub większość innych lokalnych walut). Niektóre z najlepszych kart debetowych Bitcoin dostępnych obecnie na rynku to Wirex, BitPay, Shift, SpectroCoin, Cryptopay i Uquid.

Platformy pożyczkowe kryptowalut

Inną bardzo dobrą opcją, jeśli chodzi o konwersję ciężko zarobionego Bitcoina na USD, jest platforma pożyczkowa Bitcoin. Pożyczanie bitcoinów jest dość podobne do tego, jak działają zwykłe banki: pożyczkobiorca musi spłacić pieniądze wraz z odsetkami i opłatami w ustalonym wcześniej okresie.

Niektóre z najlepszych platform pożyczek kryptograficznych i platform P2P obsługujących pożyczki kryptograficzne to: Poloniex, Bitbond, BTCPOP, SALT i xCoins.

Portfele cyfrowe online

Konwersja Bitcoin na USD jest również możliwa za pomocą różnych portfeli cyfrowych online. Co więcej, jest to możliwe, wysyłając monety do dowolnego obsługiwanego portfela cyfrowego, takiego jak Amazon, PayPal lub Apple Pay). Jedyną wadą tej metody jest fakt, że otrzymujesz cyfrowe fiat w zamian za swój Bitcoin (co oznacza, że ​​możesz robić tylko zakupy online).

Bezpośrednie zakupy z Bitcoinem

Jeśli nie musisz faktycznie „wstrzymywać waluty USD wymienionej na Bitcoin, możesz wybrać dowolnego handlowca, który akceptuje Bitcoin jako środek płatniczy. Wraz ze wzrostem liczby bitcoinów, wzrośnie liczba sklepów i sprzedawców internetowych, którzy zaakceptują to w przyszłości.

Słowa końcowe

Zanim zakończymy, istnieje jeszcze jedna dodatkowa metoda zamiany Bitcoinów na gotówkę, a mianowicie sprzedaż ich znajomym lub rodzinie, zwłaszcza jeśli są zainteresowani rozpoczęciem z Bitcoinem. Najlepsze jest to, że w ten sposób możesz zarówno zaoszczędzić pieniądze na opłatach transakcyjnych.

Mamy nadzieję, że powyższe metody pomogą Ci uzyskać ogólne pojęcie o wielu możliwościach zamiany Bitcoin na USD. Niemniej jednak bardzo ważne jest, aby przeprowadzić własne badania, zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek metodę opisaną powyżej.

Vladimir C.Vladimir jest zapalonym eksperymentatorem wszystkich rzeczy samodoskonalenia i samozwańczym cierpiącym lub chorobą względności. Odkąd pamięta, chciał pisać, a od czasu dołączenia do zespołu Brantell powoli, ale zdecydowanie uzależnia się od całego ruchu kryptograficznego i jest szczególnie zafascynowany tym, jak technologia blockchain zakłóca coraz więcej branż.