Jak rozpocząć Roth IRA

Category: Numer Konta
17 lutego 2021

Jedną z najbardziej podstawowych przeszkód w oszczędzaniu na emeryturę jest prosta czynność otwarcia rachunku inwestycyjnego, takiego jak moja ulubiona opcja, Roth IRA. To może wydawać się niezbadane terytorium z całą papierkową robotą i nieznanymi warunkami finansowymi.

Nie pozwól, aby strach przed nieznanym powstrzymał Cię od marzeń o emeryturze. Rozpoczęcie Roth IRA jest tak proste, jak otwarcie konta czekowego, ludzie! To idealny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na emeryturę.

Pokażę ci, jak rozpocząć Roth IRA za minutę. Ale najpierw powiem ci, dlaczego jest to moje ulubione narzędzie do oszczędzania na emeryturę.

Dlaczego warto otworzyć Roth IRA?

Roth IRA to świetny sposób na uzupełnienie planu emerytalnego 401 (k) lub innego planu emerytalnego w miejscu pracy. Ale jeśli nie masz planu emerytalnego w pracy – a wiele osób nie ma – posiadanie Roth IRA nie jest po prostu miłą rzeczą. To jest niezbędne. Podsumowując: jeśli kwalifikujesz się do Roth IRA, potrzebujesz go!

IRA oznacza indywidualną umowę emerytalną i istnieją dwa rodzaje: tradycyjne i Roth. Duża różnica między tradycyjnym IRA a Roth IRA – a jest duża – polega na tym, jak są opodatkowane.

Bądź pewny swojej emerytury. Już dziś znajdź specjalistę od inwestowania w swojej okolicy.

Finansujesz tradycyjną IRA z pieniędzy przed opodatkowaniem, co oznacza, że ​​nie płacisz podatków teraz, ale zapłacisz je później. Ale z Roth IRA nie zapłacisz żadnych podatków od pieniędzy, które pobierasz na emeryturze po osiągnięciu wieku 59 1/2. To dlatego, że inwestujesz w Roth IRA za pieniądze po opodatkowaniu – już zapłaciłeś od niego podatki.

Kiedy słyszysz słowo Roth , chcę, żebyś pomyślał szczęśliwy , ponieważ Roth IRA pozwala Twoim pieniądzom rosnąć bez podatku! Dlatego za każdym razem wybieram Roth IRA zamiast tradycyjnego IRA.

Ale poczekaj. Istnieją ograniczenia co do tego, ile pieniędzy można wpłacać do IRA każdego roku. W 2020 roku możesz zainwestować 6000 USD w tradycyjny IRA lub Roth IRA. Jeśli masz 50 lub więcej lat i chcesz nadrobić zaległości, możesz dołożyć dodatkowe 1000 USD, co daje łącznie 7000 USD. 1

Istnieje również ograniczenie dotyczące tego, kto może wpłacać składki do Roth IRA w oparciu o Twoje dochody. W 2020 r., O ile Twój dochód brutto jest niższy niż 124 000 USD dla osób samotnie składających wniosek i 196 000 USD dla małżeństw składających wnioski łącznie, możesz wpłacić maksymalną kwotę na Roth IRA. 2

Jak rozpocząć Roth IRA

Otwarcie Roth IRA może być tak proste, jak odwiedzenie witryny internetowej banku i wypełnienie wniosku online. Jeśli Twój bank nie oferuje kont Roth IRA, możesz je otworzyć w firmie maklerskiej. Większość dużych firm oferuje również dostęp online do uruchomienia aplikacji o konto.

Ale nie musisz samodzielnie zajmować się tym procesem. W rzeczywistości najlepszym sposobem na rozpoczęcie Roth IRA jest rozmowa ze specjalistą ds. Inwestycji. Jeśli go nie masz, skontaktuj się ze SmartVestor Pro w Twojej okolicy, który jest zaangażowany w edukację i umożliwianie podejmowania najlepszych decyzji podczas planowania przyszłej emerytury.

Możesz również zapytać dział HR w pracy, czy Twoja firma oferuje swoim pracownikom usługi doradztwa finansowego.

Czego potrzebujesz, aby rozpocząć Roth IRA

Niezależnie od tego, czy pracujesz z profesjonalistą, czy rejestrujesz się samodzielnie, będziesz mieć pewne dokumenty (lub formularze online) do wypełnienia, aby otworzyć konto. Do ukończenia procesu potrzebne będą następujące informacje:

 • Twoje prawo jazdy lub inny oficjalny dokument tożsamości ze zdjęciem
 • Twój numer ubezpieczenia społecznegoNumer rozliczeniowy Twojego banku oraz numer konta czekowego lub oszczędnościowegoNazwa i adres Twojego pracodawcy (opcjonalnie)Możesz także wybrać beneficjenta (lub beneficjentów), który odziedziczy Twój Roth IRA. Będziesz potrzebować ich imienia i nazwiska, numeru ubezpieczenia społecznego i daty urodzenia.

  Jakie inwestycje powinny być w Twoim Roth IRA?

  Pamiętaj: Twój Roth IRA nie jest inwestycją samą w sobie – zawiera jedynie Twoje inwestycje i określa sposób opodatkowania tych inwestycji. Wiele osób o tym nie wie, ale możesz włożyć do swojego Roth IRA różne rodzaje inwestycji.

  Tak więc po otwarciu konta następnym krokiem jest wybranie, w co chcesz zainwestować. Jest to zdecydowanie najtrudniejszy krok w rozpoczęciu Roth IRA, szczególnie jeśli nie znasz warunków inwestowania.

  Polecam połączenie funduszy inwestycyjnych dla Twojego Roth IRA z kilku powodów:

  • Wiele towarzystw funduszy inwestycyjnych pozwoli Ci rozpocząć inwestowanie za pośrednictwem Twojego Roth IRA już za 50 USD miesięcznie, więc nie ma potrzeby odkładania otwierania konta, dopóki nie będziesz mieć „wystarczającej ilości pieniędzy, aby rozpocząć inwestowanie.
  • Fundusze inwestycyjne pozwalają wykorzystać siłę długiej historii wzrostu giełdy bez podejmowania ryzyka inwestowania w jedną akcję.Fundusze inwestycyjne są zarządzane przez zespoły profesjonalistów zajmujących się inwestowaniem, których zadaniem jest zapewnienie, że fundusz inwestycyjny działa na jak najwyższym poziomie.Jeśli zdecydujesz się współpracować z inwestorem, aby otworzyć swój Roth IRA i wybrać fundusze inwestycyjne, prowizje z góry pokrywają czas Twojego profesjonalisty i porady ekspertów – nie tylko w momencie otwarcia konta, ale tak długo, jak Ty zainwestuj w swój Roth IRA.Wybierając fundusze inwestycyjne, polecam inwestowanie w fundusze o długiej historii – 10 lub więcej lat – zapewniających wysokie zwroty. Będziesz także chciał równomiernie rozłożyć swoje inwestycje na te cztery typy funduszy:

   • Wzrost i dochody: fundusze te mają historię stabilnego wzrostu, który również przynosi dywidendy. Możesz znaleźć je wymienione w kategoriach funduszy o dużej kapitalizacji lub fundusze o dużej wartości. Można je również nazwać funduszami blue chip, dochodami z dywidend lub funduszami kapitałowymi.

   • Wzrost: fundusze te składają się ze średnich lub dużych firm amerykańskich, które wciąż się rozwijają. Fundusze te są bardziej podatne na odpływy i odpływy wraz z gospodarką. Można je również nazywać funduszami o średniej kapitalizacji, dużej kapitalizacji, funduszach akcyjnych lub funduszach wzrostu.

    Agresywny wzrost : te fundusze są dzikim dzieckiem Twojego portfela. Kiedy te fundusze rosną, naprawdę rosną, a kiedy spadają, naprawdę spadają.

    Międzynarodowe: Te fundusze dają Ci szansę inwestowania w duże firmy spoza USA, które już znasz i lubisz. Są świetne, ponieważ przenoszą ryzyko poza terytorium USA. W ten sposób Twój fundusz emerytalny nie zostanie całkowicie napełniony, jeśli Ameryka przeżyje nieoczekiwany kryzys. Nazywa się je również funduszami zagranicznymi lub zagranicznymi.Pamiętaj też:

    • Nigdy nie inwestuj w nic, czego nie rozumiesz. Obejmuje to, ile płacisz i dlaczego. Jesteś dyrektorem generalnym swojej finansowej przyszłości, więc zajmij się edukacją w zakresie funduszy inwestycyjnych. Dowiedz się, jak działają, ile kosztują i jak koszt wpłynie na Twoje długoterminowe oszczędności.

    • Nie ścigaj zwrotów. Zanim zaangażujesz się w fundusz, cofnij się o krok i spójrz na szerszą perspektywę. Jak radził sobie w ciągu ostatnich pięciu lat? A co z ostatnimi 10 czy 20 latami? Szukaj funduszy inwestycyjnych, które przetrwają próbę czasu i nadal zapewniają wysokie długoterminowe zyski.

     Zostaw swoje inwestycje w spokoju. Kiedy giełda spada, możesz ulec pokusie najechania na Roth IRA ze strachu. Nie rób tego! Nie tylko będziesz winien podatki od wypłaconych pieniędzy, ale także zostaniesz ukarany karą za wczesną wypłatę. Kiedy inwestujesz, musisz myśleć długoterminowo i cierpliwie czekać, aż jajko urosnie.Jak skonfigurować składki na swoje Roth IRA

     Słyszałeś kiedyś zdanie „Poza zasięgiem wzroku, z pamięci? Jestem winny zapomnienia o spotkaniu, ponieważ nie było to w moim harmonogramie. Możesz faktycznie zastosować tę zasadę na swoją korzyść! W jaki sposób? Automatyzując swoje inwestycje.

     Po skonfigurowaniu swojego Roth IRA możesz zadbać o to, aby pieniądze, które w niego zainwestowałeś, zostały pobrane bezpośrednio z konta czekowego. Będzie to wymagało dodatkowej pracy papierkowej, ale warto poświęcić czas, aby konsekwentnie odkładać pieniądze na emeryturę. A ponieważ nigdy nie zobaczysz tych pieniędzy, nawet ich nie przegapisz! Poza tym nie ulegniesz pokusie, aby zapłacić nim za nowe opony lub nową parę dżinsów.

     Zacznij inwestować już dziś!

     Rozpoczęcie Roth IRA jest łatwiejsze niż myślisz, prawda? Teraz weź te dokumenty i zacznij!

     Chcesz współpracować z inwestorem, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nasz program SmartVestor może połączyć Cię z profesjonalnym inwestorem, który może usiąść z Tobą i zrozumieć Twoje opcje inwestycyjne. To łatwy i bezpłatny sposób na znalezienie pomocy inwestycyjnej w Twojej okolicy.