Jaka jest średnia długość kredytu samochodowego?

Category: Credit Karma
17 lutego 2021

Jeśli kupujesz samochód, może być konieczne sfinansowanie zakupu za pomocą kredytu samochodowego. Pożyczki samochodowe różnią się długością w zależności od potrzeb pożyczkobiorcy.

Jeśli kupujesz samochód, może być konieczne sfinansowanie zakupu za pomocą kredytu samochodowego. Pożyczki samochodowe różnią się długością w zależności od potrzeb pożyczkobiorcy. Średnia długość kredytu samochodowego może być najbardziej odpowiednia dla Twoich potrzeb kredytowych.

Jakie są powody, dla których ludzie wybierają dłuższe warunki pożyczki?

Niektórzy wybierają dłuższe terminy pożyczki, ponieważ pozwala im to na dokonywanie mniejszych miesięcznych rat. Nawet jeśli płatności są rozłożone na dłuższy okres, każda płatność jest bardziej przystępna. Załóżmy, że finansujesz samochód o wartości 30 000 USD przez pięć lat przy 3% APR bez zaliczki i podatku od sprzedaży. Miesięczne płatności kosztowałyby 539 USD miesięcznie. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę na siedem lat, będziesz płacić 396 USD miesięcznie. Ta różnica 143 USD może mieć znaczący wpływ na budżet miesięczny.

Mimo że dłuższy okres pożyczki jest bardziej przystępny z każdym miesiącem, w trakcie trwania pożyczki dokonujesz więcej płatności. Siedmioletnia pożyczka wymaga 84 miesięcznych spłat, podczas gdy pięcioletni okres wymaga tylko 60 płatności. Według Credit Karma im dłuższy okres pożyczki, tym więcej zapłacisz odsetek.

Powody, dla których warto odmówić długoterminowej pożyczki samochodowej

Długoterminowe pożyczki samochodowe nie są dla każdego. Jeśli przychodzi czas na wybór długości kredytu samochodowego, istnieje kilka powodów, dla których warto odmówić dłuższych terminów, są to:

 • Koszty odsetek
 • Koszty naprawyWarto mieć coś więcej niż samochódUjemny cykl akcjiZałóżmy, że kupujesz samochód za 30 000 USD na okres 60 lub 84 miesięcy i 3% RRSO, bez zaliczki lub podatku od sprzedaży. Przez 60 miesięcy byłbyś winien 2344 $ odsetek. Przez 84 miesiące byłbyś winien 3301 dolarów odsetek. Jeśli okres pożyczki jest dłuższy niż 60 miesięcy, możesz zakończyć spłatę samochodu do czasu wygaśnięcia gwarancji. Oznacza to, że oprócz miesięcznej opłaty za samochód będziesz musiał zapłacić za naprawy.

  Posiadanie czegoś więcej niż samochód jest warte

  Im dłużej jesteś właścicielem pojazdu i im więcej przejechałeś nim, tym mniej jest on wart. W jakimkolwiek okresie kredytowania samochód traci na wartości. Jednak pożyczki długoterminowe mogą w rzeczywistości spowodować, że zapłacisz za swój pojazd więcej, niż jest to warte.

  Ujemny kapitał własny występuje wtedy, gdy jesteś winien więcej z tytułu pożyczki niż nieruchomość, za którą pożyczka pomaga spłacić. Nazywa się to również byciem „pod wodą lub „do góry nogami. W pierwszym roku wartość samochodu może stracić na wartości od 20 do 30 procent. Gdy dodasz odsetki, Autolist mówi, że ta amortyzacja może prowadzić do ujemnego cyklu kapitałowego.

  Strategie unikania typowej długości kredytu samochodowego

  Jeśli nie chcesz spłacać swojego samochodu w trakcie typowego okresu kredytowania samochodu, możesz skorzystać ze strategii, aby tego uniknąć. Te strategie mogą pomóc Ci spłacić swój pojazd w tempie, które jest najbardziej odpowiednie dla Twojej sytuacji finansowej:

  • Skorzystaj z pożyczek o niskim oprocentowaniu i wpłać dużą zaliczkę.
  • Wpłać dużą zaliczkę.Wypróbuj internetowy kalkulator kredytu samochodowego.Zwiększ swoją zdolność kredytową.Leasing zamiast kupować.Nerdwallet wyjaśnia, że ​​pożyczka o niskim APR może pomóc w zwiększeniu przepływu środków pieniężnych na cele inwestycyjne. Weź pożyczkę tylko wtedy, gdy możesz uzyskać niskie RRSO.

   Aby przygotować się na amortyzację, możesz wpłacić znaczną zaliczkę. Im większa zaliczka, tym mniejsze miesięczne płatności, co może pomóc w uniknięciu ujemnego kapitału własnego.

   Aby mieć pewność, że Twoje liczby są prawidłowe, skorzystaj z internetowego kalkulatora kredytu samochodowego. Kilka witryn internetowych oferuje wszechstronne i łatwe w użyciu kalkulatory, które mogą pomóc w określeniu miesięcznych płatności na podstawie:

   • Koszt pojazdu
   • Twoja zadatekPodatek od sprzedażyWarunki pożyczkiAby poprawić warunki kredytu, należy podnieść swoją zdolność kredytową. Pożyczkodawcy są bardziej skłonni do oferowania niższych stóp procentowych pożyczkobiorcom posiadającym wiarygodne wyniki kredytowe. Możesz to zrobić, otwierając rachunki kredytowe i dokonując na nie stałych, terminowych płatności.

    Dla niektórych kierowców leasing może być tańszą i mniej ryzykowną opcją. Niektóre umowy leasingu mają niższe miesięczne koszty niż umowy pożyczki, co może pomóc Ci usiąść za kierownicą wybranego samochodu za bardziej przystępną cenę. Masz również możliwość zakupu pojazdu po zakończeniu okresu leasingu.

    Jakie czynniki wpływają na oprocentowanie kredytów samochodowych?

    Oprocentowanie kredytów samochodowych jest ustalane na podstawie kilku czynników. Jeden to wiek samochodu. Starsze samochody częściej mają wyższe stopy procentowe. Kolejnym czynnikiem jest długość kredytu. Im dłuższy kredyt, tym wyższe oprocentowanie. Ocena kredytowa i kilka innych aktorów może również wpływać na oprocentowanie kredytu samochodowego, zgodnie z ValuePenguin.

    Jak długo trwa zwykły kredyt samochodowy?

    W przeszłości trzy- i pięcioletnie okresy kredytowania były przeciętne dla większości nabywców samochodów, ale długoterminowe kredyty samochodowe mają tendencję wzrostową. W 2019 r.średnia długość okresu obowiązywania wynosiła 69 miesięcy dla nowych samochodów i 65 miesięcy dla pojazdów używanych.

    Większość kredytów samochodowych jest dostępna w okresach 12-miesięcznych, trwających od dwóch do ośmiu lat. Według Autotrader najczęstsze warunki pożyczki to 24, 36, 48, 60, 72 i 84 miesiące.

    Średnie oprocentowanie kredytów samochodowych według oceny kredytowej

    Punktem sweet spot oceny kredytowej jest 760 lub więcej. Osoby o niższej zdolności kredytowej mogą mieć wyższe stopy procentowe. Wyniki poniżej 580 oznaczają, że dana osoba nie spłacała zadłużenia, była bankrutem lub często spóźnia się z miesięcznymi płatnościami. Osoby z oceną kredytową na poziomie 580 lub niższym mogą nie zostać zatwierdzone do otrzymania pożyczki lub ich stopy procentowe mogą być szczególnie wysokie. W Stanach Zjednoczonych średnia krajowa pożyczki na 60 miesięcy wynosi 4,21 procent. Ponadto typowa stopa oprocentowania kredytów samochodowych wynosi od 3 do 10 procent.

    Osoby ze słabym kredytem mają większe szanse na dłuższe okresy kredytowania niż osoby z dobrymi lub doskonałymi wynikami kredytowymi. Upewnij się, że znasz zalety i wady zarówno pożyczek długoterminowych, jak i krótkoterminowych, aby mieć pewność, że otrzymasz taką, która pasuje do Twojego budżetu.