Jaki jest kod CVV2 w przypadku płatności kartą kredytową?

Category: Płatności Kartą
17 lutego 2021

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Wartość weryfikacji karty 2 lub CVV2 to trzycyfrowy numer wydrukowany na odwrocie karty kredytowej, który dodaje kolejną warstwę bezpieczeństwa w transakcjach telefonicznych i online, w przypadku których sprzedawca nie jest w stanie fizycznie sprawdzić karty. Większość kart kredytowych używa podobnych kodów, chociaż używają różnych nazw funkcji.

Zrozumienie numeru na odwrocie karty kredytowej

Odwróć kartę kredytową, a zobaczysz trzycyfrowy numer. Jeśli Twoja karta jest kartą Visa, numer ten jest nazywany CVV2 lub wartością weryfikacyjną karty 2. MasterCard nazywa swoją wersję „CVC2, co oznacza „kod weryfikacyjny karty 2. Są jednak tym samym. Inni dostawcy kart kredytowych mają własny żargon dla tych numerów. Na przykład Discover używa terminu „CID na określenie „numeru identyfikacyjnego karty, a American Express określa go na różne sposoby jako CID, „kod bezpieczeństwa karty lub „numer weryfikacyjny. Możesz zobaczyć, że którekolwiek z tych warunków mają zastosowanie do dowolnej karty, ponieważ są one zasadniczo zamienne.

Jak zidentyfikować kod bezpieczeństwa

Visa, MasterCard i Discover używają trzycyfrowych kodów bezpieczeństwa. American Express używa czterocyfrowego kodu. W przypadku kart Visa, MasterCard i Discover kod znajduje się na panelu podpisu na odwrocie karty. Panel posiada dwie bloki numeryczne: jedną czterocyfrową i jedną trzycyfrową. Pierwsza liczba to cztery ostatnie cyfry numeru konta. Drugi to CVV2, CVC2 lub CID. W przypadku kart American Express kod znajduje się na awersie karty, pod koniec numeru konta. Kod bezpieczeństwa jest wydrukowany płasko na karcie, nie jest podniesiony, podobnie jak numer konta, data ważności i inne informacje.

Jaki jest cel CVV2?

Kod CVV2 i podobne kody są przeznaczone do użycia w transakcjach typu „brak karty, takich jak sprzedaż przez telefon lub Internet. Numer jest wydrukowany na karcie, ale nie jest przechowywany na pasku magnetycznym karty, więc użycie czytnika kart do przechwycenia informacji z paska nie spowoduje ujawnienia kodu zabezpieczającego. Zatem jedynym sposobem na poznanie kodu jest posiadanie karty. Sprzedawcy proszą klientów telefonicznych i internetowych o podanie kodu, który następnie przekazują firmie obsługującej kartę kredytową w celu weryfikacji.

Czy istnieje CVV1?

Funkcja bezpieczeństwa nosi nazwę „CVV2 lub „CVC2, ponieważ jest to jeden z dwóch kodów weryfikacyjnych na karcie. Pierwsza, czyli CVV1 lub CVC1, jest przechowywana na pasku magnetycznym karty, ale nie jest nigdzie nadrukowana na karcie. Ma to na celu zapewnienie, że w transakcjach, w których karta powinna być obecna, takich jak zakup w sklepie, kupujący używa rzeczywistej karty kredytowej, a nie tylko podaje sprzedawcy informacje skopiowane z patrzenia na kartę.

Zasady korzystania z CVV

Sprzedawcy nie muszą prosić o kod CVV2 przy składaniu zamówienia telefonicznego lub internetowego. Jeśli tego nie zrobią, Visa ostrzega, że ​​istnieje większe ryzyko „obciążenia zwrotnego, w przypadku którego zwrot kosztów sprzedaży następuje w wyniku oszustwa. Ponadto standardowa umowa firm obsługujących karty kredytowe z handlowcami zabrania im przechowywania kodów bezpieczeństwa kart w ich komputerach, gdzie mogą zostać naruszone. Przewodnik Visa CVV2 dla sprzedawców mówi, że mogą zostać ukarani grzywną, jeśli okaże się, że przechowują kody bezpieczeństwa.

  • SystemTools: Co to jest kod bezpieczeństwa karty (CSC)?
  • Santander Bank: Co to jest kod CVV2?Cam Merritt jest pisarzem i redaktorem specjalizującym się w biznesie, finansach osobistych i projektowaniu domu. Brał udział w publikacjach USA Today, The Des Moines Register i Better Homes and Gardens. Merritt ukończył dziennikarstwo na Drake University i zdobywa tytuł MBA na University of Iowa.