Jaki jest średni limit kredytowy dla Amerykanów?

Category: Linii Kredytowej
17 lutego 2021

Średni limit kredytowy dla Amerykanów może się różnić bardziej, niż myślisz, a jest to szczególnie prawdziwe, gdy podzielisz populację według wieku. Należy pamiętać, że średni limit kredytowy jest zwykle wyższy dla konsumentów o wysokich dochodach i doskonałych kredytach, ale inne czynniki, takie jak obecne wykorzystanie kredytu, mogą również odgrywać rolę.

mapodile / Getty Images Osoba wykonująca papierkową robotę

Co jest uważane za „normalny limit kredytowy wśród większości Amerykanów? Ostatnie dane z Experian sugerują, że przeciętny amerykański konsument ma dostęp do 31 015 dolarów limitów kredytowych na wszystkich swoich kartach kredytowych. Tymczasem średnie saldo na karcie kredytowej wynosiło tylko 6194 dolarów w całym kraju według ostatniego obliczenia i we wszystkich grupach wiekowych.

Jeśli jesteś ciekawy, jak Twoja zdolność kredytowa i wiek mogą odgrywać rolę w wzroście limitów kredytowych, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

popularne wyszukiwaniaŚrednie amerykańskie limity kredytowe według oceny kredytowej i grupy wiekowej

Nowsze dane firmy Experian pokazują, że posiadanie dłuższej historii kredytowej zazwyczaj prowadzi do wyższej oceny kredytowej i wyższych limitów kredytowych. Oto jak Experian przedstawia dane dotyczące średnich limitów kredytowych na podstawie generacji, a także średniej oceny kredytowej dla konsumentów w różnych grupach wiekowych:

Pokolenie Średnia ocena kredytowa FICO Średni limit kredytu
Generacja Z (w wieku od 18 do 22 lat) 667 8062 $
Milenialsi (w wieku od 23 do 38 lat) 668 20 647 $
Generacja X (wiek od 39 do 54 lat) 688 33 357 $
Baby Boomers (w wieku od 55 do 73 lat) 731 39 919 $
Silent Generation (od 74 lat) 756 32 338 $

Fakt, że starsze pokolenia mają zwykle wyższe oceny kredytowe i wyższe limity kredytowe, naprawdę ma wiele sensu. W końcu jednym z głównych czynników, które składają się na 15 procent Twojego wyniku FICO, jest długość Twojej historii kredytowej, która jest obszarem, w którym starsze pokolenia zwykle błyszczą. Starsze pokolenia mogły również mieć czas na zbudowanie lepszych nawyków płatniczych, co jest kluczowe, ponieważ historia płatności, wynosząca 35 procent, jest największym składnikiem, który składa się na wyniki FICO.

W jaki sposób emitenci decydują o limitach kredytowych?

Kiedy ubiegasz się o kartę kredytową, wystawca karty (tj. Chase, Discover, Capital One itp.) Decyduje, czy masz wystarczającą zdolność kredytową, aby się zakwalifikować, a jeśli tak, to jaką kwotę możesz pożyczyć. Kwota ta jest nazywana limitem kredytowym i każdy wydawca karty bierze pod uwagę te same podstawowe czynniki, aby przypisać tę kwotę.

Historia płatnościJednym z najważniejszych czynników, na które zwracają uwagę wydawcy kart kredytowych podczas określania limitu kredytowego, jest dotychczasowa historia płatności. Czynnik ten stanowi najwyższy procent Twojego wyniku FICO, a wystawcy kart kredytowych są bardziej skłonni zapewnić Ci większy dostęp do kredytu, jeśli Twoja historia płatności jest bezbłędna.

Wykorzystanie kredytuWykorzystanie kredytu to kwota, która reprezentuje kwotę, jaką jesteś winien w stosunku do swojego limitu kredytowego. Wydawcy kart kredytowych będą patrzeć na całkowity wskaźnik wykorzystania, a także stopień wykorzystania we wszystkich odnawialnych liniach kredytowych. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci sugerują utrzymanie wykorzystania kredytu poniżej 30 procent, aby uzyskać najlepsze wyniki, co oznaczałoby posiadanie salda 3000 USD lub mniej za każde 10000 USD dostępnego kredytu.

Długość historii kredytowejWydawcy kart kredytowych również biorą pod uwagę średnią długość historii kredytowej. Dłuższa historia kredytowa z wieloma przypadkami odpowiedzialnego wykorzystania kredytu jest uważana za ogromną korzyść w oczach kredytodawców.

Dochody osobiste i miesięczne wydatkiWydawcy kart kredytowych będą również sprawdzać, ile zarabiasz, co ma sens, ponieważ Twoje dochody wykorzystasz na spłatę zakupów, którymi obciążasz swoją kartę kredytową. Twoje miesięczne wydatki będą również brane pod uwagę, ponieważ rachunki pochłaniają określoną część dochodu każdego miesiąca.

Ostatnie trudne zapytaniaWreszcie, wydawcy kart kredytowych analizują ostatnie trudne zapytania w raporcie kredytowym, aby określić, czy zaoferować Ci kredyt, czy nie, a także ile. Pożyczkodawcy mogą postrzegać niedawne trudne zapytania jako znak, że jesteś ryzykownym pożyczkobiorcą i możesz w rezultacie odmówić Ci linii kredytowej lub zaoferować niższy limit kredytu.

Czy niski limit kredytowy jest zły?

Niski limit kredytu niekoniecznie jest „zły, ale warto pamiętać o kilku rzeczach, jeśli masz niski limit kredytowy na jednej lub kilku kartach kredytowych. Po pierwsze, niski limit kredytu ułatwia wykazanie wysokiego stopnia wykorzystania kredytu. W końcu obciążenie karty kredytowej z limitem 1000 USD kwotą 500 USD skutkowałoby 50-procentowym wykorzystaniem tej karty, mimo że jesteś winien stosunkowo niewielką kwotę pieniędzy.

Niski limit kredytowy może również utrudniać płacenie kredytem za duże zakupy, takie jak meble lub wakacje.

Jak mogę zwiększyć swój limit kredytowy?

Jeśli chcesz zwiększyć swój limit kredytowy, możesz go od razu zwiększyć, dzwoniąc do wystawcy karty kredytowej, korzystając z numeru na odwrocie karty i pytając. W zależności od wystawcy karty możesz również poprosić o zwiększenie linii kredytowej, korzystając ze strony zarządzania kontem online.

Pamiętaj, że jeśli poprosisz o podwyższenie limitu kredytowego, wystawca Twojej karty może umieścić twarde zapytanie w raporcie kredytowym w celu ustalenia, czy się kwalifikujesz. To nie jest koniec świata, ale warto się zastanowić, czy wolisz poczekać, aby zobaczyć, czy wystawca karty kredytowej automatycznie zwiększy Twój limit kredytowy w czasie.