Jakie masz możliwości uzyskania zwrotu podatku bez konta bankowego?

Category: American Express
17 lutego 2021

To sezon podatkowy, który oznacza zwrot podatku dla wielu Amerykanów. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem uzyskania zwrotu podatku jest przekazanie go bezpośrednio na konto bankowe. Jednak wciąż są miliony Amerykanów, którzy nie mają kont bankowych.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na uzyskanie zwrotu podatku bez posiadania konta bankowego.

Zamiast tego dostać czekChociaż bezpośrednia wpłata może być najłatwiejszym i najszybszym sposobem uzyskania zwrotu podatku, IRS nadal wydaje czeki papierowe. Jeśli potrzebujesz zwrotu podatku bez konta bankowego, możesz mieć wystawiony czek papierowy. Pamiętaj jednak, że czek papierowy potrwa znacznie dłużej. Według strony internetowej IRS, czek papierowy może dotrzeć do kilku tygodni.

Masz kilka możliwości zrealizowania czeku ze zwrotem podatku, nawet bez konta bankowego. Po pierwsze, możesz skorzystać z usługi wypłaty czeków. Te usługi zwykle jednak pobierają dość wysokie opłaty, więc może to nie być najlepsza opcja.

Zamiast tego rozważ zrealizowanie czeku ze zwrotem podatku w sklepie oferującym tę usługę, ponieważ sklepy zazwyczaj mają znacznie niższe opłaty za realizację czeków. Na przykład Walmart pobiera tylko 3 dolary, aby zrealizować czek ze zwrotem podatku do 1000 dolarów i 6 dolarów, aby zrealizować czek ze zwrotem podatku do 7500 dolarów. Kroger pobiera opłatę w wysokości 3 USD za zrealizowanie czeków ze zwrotem podatku do 2000 USD i 5 USD za zrealizowanie czeku ze zwrotem podatku powyżej tej kwoty.

Karty przedpłaconeDla osób, które nie chcą zawracać sobie głowy kłopotami z realizacją czeku, ale nadal potrzebują zwrotu podatku bez konta bankowego, opcją są również karty przedpłacone.

Często przedpłaconą kartę Visa, Mastercard lub American Express można kupić w wielu sklepach, w tym w drogeriach, sklepach spożywczych, a nawet na stacjach benzynowych. Zwykle kosztują tylko kilka dolarów, ale może być również konieczne natychmiastowe dodanie funduszu, aby aktywować kartę. Upewnij się tylko, że przeczytałeś drobny druk i wiesz, jakich rodzajów opłat za konserwację możesz się spodziewać.

Otwórz konto bankoweInną opcją uzyskania zwrotu podatku bez konta bankowego jest po prostu otwarcie konta bankowego. Nawet jeśli w przeszłości odrzucałeś czeki, nadal powinieneś mieć możliwość otwarcia konta oszczędnościowego w prawie każdym banku. Być może będziesz musiał zacząć od pierwszej wpłaty, aby rozpocząć konto. Początkowy depozyt może wynosić zaledwie 10 USD, ale różni się w zależności od banku.

Po założeniu konta bankowego będziesz mógł natychmiast otrzymywać bezpośrednie wpłaty. Nie musisz się też martwić o to, że w przyszłym roku będziesz próbował uzyskać zwrot podatku bez konta bankowego.

Czy mogę wpłacić zwrot podatku na konto bankowe innej osoby?Generalnie jest to bardzo zły pomysł z kilku powodów.

Po pierwsze, wiele banków odrzuci depozyty ze zwrotem podatku, jeśli nazwisko na zwrocie nie zgadza się z imieniem i nazwiskiem na koncie bankowym. W takim przypadku zwrot podatku potrwa znacznie dłużej.

Ponadto, jeśli przypadkiem Twój zwrot podatku trafi w jakiś sposób na konto innej osoby, nie ma gwarancji, że będziesz mieć do niego dostęp. Będziesz musiał polegać na osobie, która ma konto, aby otrzymać pieniądze.