Jakie są korzyści z refinansowania kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021

Refinansowanie kredytu hipotecznego może przynieść szereg korzyści. Będą się one różnić w zależności od pożyczkobiorcy, w zależności od tego, co chcą osiągnąć. Jednak refinansowanie zazwyczaj zapewnia co najmniej jedną z następujących opcji:

Lepsze oprocentowanie kredytu hipotecznego

Może to być najczęstszy powód refinansowania. Jeśli oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło od czasu zaciągnięcia pożyczki, często możesz zaoszczędzić pieniądze, refinansując swój kredyt hipoteczny na nowy kredyt mieszkaniowy po aktualnych stawkach. A może twoja sytuacja kredytowa poprawiła się, więc kwalifikujesz się do niższej stawki.

Niższe płatności miesięczne

Przy niższej stopie procentowej możesz również uzyskać niższe miesięczne raty, zwłaszcza jeśli refinansowany kredyt hipoteczny ma tę samą datę spłaty co stary kredyt mieszkaniowy. Możesz także obniżyć miesięczne raty kredytu hipotecznego, wydłużając datę spłaty poza dotychczasowy poziom, aby co miesiąc płacić mniej.

Bardziej przewidywalne koszty

Jeśli obecnie posiadasz ARM (kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu), możesz zdecydować się na refinansowanie pożyczki o stałym oprocentowaniu, aby zablokować oprocentowanie na pozostałą część kredytu. W ten sposób nie musisz martwić się o wzrost miesięcznych płatności, jeśli stawki wzrosną.

Skróć swój termin

Wielu kredytobiorców zaczyna od 30-letniego kredytu mieszkaniowego, a po kilku latach refinansuje go do 15-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu. Dzięki temu mogą szybciej spłacić kredyt hipoteczny i zaoszczędzić sporo pieniędzy na odsetkach przez cały okres trwania kredytu. Oprocentowanie kredytu hipotecznego w przypadku pożyczek 15-letnich jest również znacznie niższe niż w przypadku kredytów hipotecznych 30-letnich, więc możesz skrócić swój okres bez znacznego wzrostu miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego.

Pożyczać pieniądze

Dzięki refinansowaniu typu cash-out możesz zaciągnąć pożyczkę pod zastaw swojego domu, aby uzyskać fundusze na dowolny cel. W momencie zamknięcia otrzymujesz czek, którego kwota jest dodawana do kwoty kredytu hipotecznego, który jesteś winien. Ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zwykle niższe niż w przypadku innych rodzajów długów, a także można je odliczyć od podatku, może to być bardzo opłacalny sposób zaciągania pożyczek.

Konsoliduj długi

Możesz skorzystać z refinansowania wypłaty, aby spłacić inne długi, aby zaoszczędzić pieniądze na odsetkach i zmniejszyć łączne miesięczne płatności. Oprocentowanie kredytu hipotecznego jest zwykle niższe niż oprocentowanie płacone za karty kredytowe i inne niezabezpieczone zadłużenie, więc oszczędzasz na spłacie odsetek.

Kredyty hipoteczne mogą być również spłacane na dłuższy okres niż większość innych rodzajów długów, do 30 lat, więc możesz zmniejszyć miesięczne płatności wbrew zasadzie zadłużenia, jeśli taki jest Twój cel.

Odsetki zapłacone od kredytów hipotecznych i pożyczek pod zastaw domu również można odliczyć od podatku, do pewnych limitów, podczas gdy odsetki zapłacone od innych długów zwykle nie są. Pary mogą odliczyć odsetki zapłacone od kwoty do 100 000 USD uzyskanej w drodze refinansowania wypłaty na potrzeby konsolidacji zadłużenia; dla osób samotnych limit wynosi 50 000 USD.

Połącz dwa kredyty hipoteczne w jeden

Możesz również połączyć drugą hipotekę lub HELOC (linię kredytową pod zastaw domu) w jedną główną hipotekę o niższym oprocentowaniu. To jest jak refinansowanie typu cash-out, ale ponieważ używasz go do spłaty wtórnych kredytów hipotecznych, nie zmniejszasz swojego kapitału własnego domu, poza kosztami zamknięcia, które możesz przenieść na pożyczkę. Zyskujesz również wygodę jednej miesięcznej płatności zamiast dwóch lub więcej.

Anuluj ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Jeśli masz ubezpieczenie kredytu hipotecznego opłacane przez pożyczkodawcę, możesz refinansować, gdy osiągniesz 20 procent kapitału, aby wyeliminować składkę wbudowaną w stopę procentową. To samo dotyczy niektórych kredytów mieszkaniowych FHA, które wymagają ubezpieczenia kredytu hipotecznego na okres trwania kredytu.

Usuń osobę z kredytu hipotecznego

Są chwile, zwykle po rozwodzie, kiedy osoba, która pierwotnie podpisała kredyt hipoteczny, nie może już być pociągnięta do odpowiedzialności finansowej za pożyczkę. Jedynym sposobem na odzyskanie kredytu hipotecznego jest refinansowanie. Można to również wykorzystać do usunięcia nazwiska współsygnatariusza, którego wsparcie nie jest już potrzebne i chce zostać zwolniony z odpowiedzialności.