Jakie ulgi podatkowe mogę otrzymać w tym roku? Przewodnik

Category: Może Pomóc
17 lutego 2021

Ulgi podatkowe to bryłki złota w świecie podatków. Kwalifikacja do jednego jest lepsza niż znalezienie 100 $ w kieszeni spodni. Oto krótkie spojrzenie na to, jak działają niektóre z najpopularniejszych – może znajdziesz tu też trochę gotówki.

Najpierw słowo o żargonie

Upewnij się, że znasz różnicę między ulgą podatkową a ulgą podatkową.

 • Kredyt podatkowy jest dolar-dla-dolara zmniejszenie aktualnej ustawy podatkowej. Kilka kredytów podlega nawet zwrotowi, co oznacza, że ​​jeśli jesteś winien 250 USD podatku, ale kwalifikujesz się do kredytu w wysokości 1000 USD, otrzymasz czek na 750 USD. (Jednak większość ulg podatkowych nie podlega zwrotowi).
 • Różni się to od ulgi podatkowej , która jest kwotą w dolarach, którą IRS pozwala odjąć od skorygowanego dochodu brutto (AGI), zmniejszając dochód podlegający opodatkowaniu. Im niższy dochód podlegający opodatkowaniu, tym niższy podatek.Tak czy inaczej, jak pokazuje uproszczony przykład w tabeli, ulga podatkowa w wysokości 10 000 $ powoduje znacznie większe straty na rachunku podatkowym niż potrącenie podatku w wysokości 10 000 $. Czy wolałbyś mieć: Odliczenie od podatku w wysokości 10 000 USD… … Czy ulga podatkowa w wysokości 10 000 USD? Twój AGI 100 000 $ 100 000 $ Mniej: odpis podatkowy (10 000 USD) Dochód do opodatkowania 90 000 $ 100 000 $ Wysokość podatku* 25% 25% Obliczony podatek 22 500 $ 25 000 $ Mniej: ulga podatkowa(10 000 USD) Twój rachunek podatkowy 22 500 $ 15 000 $ * Przykładowa stawka. Stany Zjednoczone mają progresywny system podatkowy.Niektóre z najpopularniejszych ulg podatkowych można podzielić na trzy kategorie. To są tylko streszczenia; ulgi podatkowe mają wiele zasad, dlatego warto skonsultować się z doradcą podatkowym. Twój stan może również oferować różne ulgi podatkowe.

  1. Ulgi podatkowe dla osób z dziećmi

  Zasiłek na dziecko. Może to przynieść do 2000 USD na dziecko i 500 USD na osobę niebędącą na utrzymaniu dziecka.

  Im wyższy dochód, tym mniej będziesz się kwalifikować. W roku podatkowym 2019 możesz kwalifikować się do ulgi tylko wtedy, gdy Twój zmodyfikowany skorygowany dochód brutto jest poniżej:

  • 400 000 $ za wspólne zgłoszenie małżeństwa
  • 200 000 dolarów dla wszystkich innych Kredyt na opiekę nad dzieckiem i na utrzymaniu. Ogólnie rzecz biorąc, jest to 20% do 35% do 3000 USD na opiekę nad dzieckiem i podobne koszty dla dziecka poniżej 13 roku życia, niepełnosprawnego małżonka lub rodzica lub innej osoby pozostającej na utrzymaniu, abyś mógł pracować – i do 6000 USD wydatków na dwie lub więcej osób na utrzymaniu.

   • Odsetek dopuszczalnych wydatków zmniejsza się w przypadku osób o wyższych dochodach – w związku z czym wartość kredytu również spada – ale nigdy nie znika całkowicie.
   • Ten kredyt nie podlega zwrotowi, co oznacza, że ​​może obniżyć Twój rachunek podatkowy do zera, ale nie otrzymasz resztek.Płatności dokonywane z elastycznego konta wydatków na opiekę zależną lub innego programu korzystającego z podatków w miejscu pracy mogą zmniejszyć Twój kredyt. Kredyt dochodowy. Dzięki temu kredytowi otrzymasz od 529 do 6557 USD w roku podatkowym 2019, w zależności od liczby dzieci, stanu cywilnego i zarobków.

    • Jeśli Twój AGI wynosi mniej niż około 56000 USD w 2019 r., Warto się temu przyjrzeć, ale jeśli w 2019 r. Miałeś więcej niż około 3500 USD dochodu z inwestycji, dywidend, zysków kapitałowych i kilku innych rzeczy, nie kwalifikujesz się.
    • Uwaga: możesz uzyskać do 529 USD w 2019 r. Z kredytu zarobkowego, nawet jeśli nie masz dzieci, ale tylko wtedy, gdy Twój dochód jest niższy niż 15.570 USD jako osoba składająca jedno zgłoszenie lub 21370 USD, jeśli składasz wniosek wspólnie. Kredyt adopcyjny. W roku podatkowym 2019 pokrywa to do 14080 USD kosztów adopcji na dziecko.

     • Kredyt zaczyna się wycofywać od 211 161 $ zmodyfikowanego skorygowanego dochodu brutto, a osoby z AGI wyższymi niż 251160 $ ​​nie kwalifikują się.
     • Nie możesz też wziąć kredytu, jeśli adoptujesz dziecko współmałżonka.Osoby, które adoptują dzieci specjalnej troski, mogą liczyć na pełny kredyt, nawet jeśli ich rzeczywiste wydatki są mniejsze.(Chcesz inny sposób na obniżenie podatku?)Wkład w tradycyjną IRA może pomóc ci zbudować większe gniazdo – i może zmniejszyć twój dochód podlegający opodatkowaniu przed terminem kwietniowym.

      2. Ulgi podatkowe na inwestycje w edukację lub na emeryturę

      Kredyt dla oszczędzającego: wynosi od 10% do 50% z maksymalnie 2000 USD wpłat na IRA, 401 (k), 403 (b) lub niektóre inne plany emerytalne (4000 USD w przypadku wspólnego zgłoszenia). Odsetek zależy od statusu zgłoszenia i dochodu, ale generalnie jest to coś, na co należy zwrócić uwagę, jeśli AGI wynosi mniej niż 64 000 USD.

      Kredyt American Opportunity: ten kredyt wynosi do 2500 $ na studenta na czesne, opłaty za zajęcia, książki, materiały eksploatacyjne i sprzęt w ciągu pierwszych czterech lat studiów.

      • Student musi być zapisany na co najmniej połowę etatu i nie może być skazany za przestępstwo narkotykowe.
      • Ten kredyt wygasa wraz z dochodem, więc możesz nie kwalifikować się, jeśli Twój AGI jest wyższy niż 90 000 USD w przypadku pojedynczego podmiotu lub 180 000 USD w przypadku wspólnego podmiotu.Rodzice mogą skorzystać z kredytu, jeśli spełniają warunki i żądają, aby uczeń był na utrzymaniu po powrocie. Kredyt na naukę przez całe życie: dzięki temu kredytowi możesz uzyskać do 2000 USD na naukę, opłaty za zajęcia, książki, materiały i sprzęt na studia licencjackie, magisterskie lub nawet nieletnie w akredytowanych instytucjach.

       • W przeciwieństwie do kredytu American Opportunity nie ma wymagań dotyczących obciążenia pracą.
       • Limit 2000 USD dotyczy zwrotu, a nie jednego studenta, więc maksymalna kwota zwrotu to 2000 USD, niezależnie od tego, za ilu studentów opłacasz wydatki.Kredyt ten również wygasa wraz z dochodem, więc możesz nie kwalifikować się, jeśli Twój zmodyfikowany AGI jest wyższy niż 68 000 USD dla pojedynczego podmiotu lub 136 000 USD dla wspólnego podmiotu.Możesz ubiegać się zarówno o American Opportunity Credit, jak i o Lifetime Learning Credit na tym samym zeznaniu podatkowym, ale nie możesz ubiegać się o oba dla tego samego studenta.3. Ulgi podatkowe dla dużych „zielonych zakupów

        Ulga podatkowa na energię na cele mieszkaniowe: dzięki tej uldze otrzymasz do 30% kosztów systemów energii słonecznej, w tym słonecznych podgrzewaczy wody i paneli słonecznych w 2019 r., Zgodnie z IRS.

        Kredyt na pojazd silnikowy z napędem elektrycznym typu plug-in: za zakup pojazdu elektrycznego z napędem elektrycznym można uzyskać nawet 7500 USD. IRS wymaga, aby samochód miał co najmniej cztery koła i był napędzany „w znacznym stopniu akumulatorem o pojemności co najmniej czterech kilowatogodzin. Minimalny kredyt wynosi 2500 USD, ale rośnie w zależności od pojemności baterii. Musisz kupić nowy samochód; używane samochody się nie liczą.