Kiedy powinienem sprzedać mój Bitcoin?

Category: Które Możesz
17 lutego 2021

Niektórzy inwestorzy kryptowalut codziennie handlują bitcoinami i innymi altcoinami na rynku i poza nim. Inni to HODLerzy, którzy planują siedzieć spokojnie i trzymać bitcoina przez dłuższy czas, aż technologia dojrzeje.

Kiedy więc dla tych HODLerów byłby dobry czas na wypłatę lub sprzedaż bitcoinów?

Dla tych, którzy nie wiedzą HODLers to ludzie, którzy HODL , ujmujący termin, który jest tutaj wyjaśniony.

Opcje, opcje, opcje…

W przypadku HODLerów niektóre opcje do rozważenia są następujące:

    Sprzedawaj bitcoiny za gotówkę, gdy 1 BTC jest równoważne z jego poprzednim rekordowym poziomem 20000 USD.

Uwaga: Ten artykuł został napisany w połowie 2019 roku, a poprzedni rekord wszechczasów był bliski 20000 USD

Tak naprawdę nie ma poprawnej ani złej opcji, a jak omówimy poniżej, wybór będzie w pewnym stopniu zależny od kilku czynników. Rozważmy każdy z powyższych scenariuszy i powody, dla których wybraliśmy każdy z nich.

Kiedy powinienem sprzedać mój Bitcoin?

Sprzedaj, gdy 1 BTC = 20000 USD

Jest to jedna z prawdopodobnych dróg, które możesz wybrać, jeśli wszedłeś na poprzedni rekord wszechczasów i szukasz czasu na spłatę, aby wyeliminować wszelkie możliwe ryzyko powrotu na minus w przyszłości. Jednak zrobienie tego w pierwszej kolejności zakończyłoby powód inwestowania w bitcoin.

Jeśli kupiłeś kilka bitcoinów w setkach lub nawet tysiącach, sprzedaż 1 lub 2 BTC po 20000 $ brzmi jak dobry sposób na czerpanie zysków lub odzyskanie części (lub całości) swojego kapitału, zmniejszając (lub eliminując) ) ryzyko inwestycyjne.

Przykład: Kupiłeś 10 BTC po 2000 $ każdy, co daje łącznie 20000 $. Przy 1 BTC = 20000 USD zamieniasz 1 BTC z powrotem na gotówkę, aby całkowicie odzyskać swój kapitał, a pozostałe 9 BTC zachowujesz na potrzeby innych scenariuszy poniżej.

Sprzedaj, gdy 1 BTC = 100 000 USD

Jeśli jesteś inwestorem długoterminowym lub HODLerem, możesz spojrzeć na znak 100000 USD (lub połowę tego), zanim zdecydujesz się na jakiś zysk.

Gdybyś kupił 1 BTC po 5000 USD w drugim kwartale 2019 r., Sprzedaż 0,5 BTC po 100000 USD przyniosłaby już 10-krotność (lub 1000%) początkowej inwestycji.

Jeśli chcesz wyeliminować ryzyko i nadal być w grze, możesz sprzedać 0,05 BTC, aby odzyskać cały swój kapitał, a pozostałą część 0,95 BTC zatrzymać. To wciąż dużo skórki w grze, teraz bez ryzyka.

Sprzedaj, gdy 1 BTC = 1 milion dolarów

Chcielibyśmy wierzyć prognozom Johna McAfee w wysokości 1 miliona dolarów do końca 2020 roku, ale jesteśmy bardziej konserwatywni i wolimy przyjąć prognozę Tima Drapera na 250 000 dolarów do 2022 roku z większą ilością ziaren soli. Niemniej jednak widzieliśmy, jak zachowują się kryptowaluty w ciągu ostatnich tylu lat i nie pomijamy całkowicie prognoz McAfee.

Kiedy przewidywałem, że Bitcoin wyniesie 500 000 USD do końca 2020 r., Użyłem modelu, który przewidywał 5 000 USD na koniec 2017 r. BTC przyspieszyło znacznie szybciej niż moje założenia modelowe. Przewiduję, że Bircoin wyniesie 1 milion dolarów do końca 2020 roku. Jeśli się pomylę, nadal będę jadł swojego penisa. pic.twitter.com/WVx3E71nyD

1 milion dolarów wydaje się po prostu ładną, okrągłą kwotą do wypłaty, w części lub w całości.

Może gdybyś miał 5 BTC, mógłbyś wypłacić 60% (3 BTC) na fajne 3 miliony $, a pozostałe 40% (2 BTC) zostawić za 10 milionów $. Lub cokolwiek.

Użyj Bitcoin jako waluty po przyjęciu do głównego nurtu

W tym scenariuszu zakładamy oczywiście, że cały projekt Bitcoin zakończy się sukcesem zgodnie z zamierzeniami i ostatecznie trafi do głównego nurtu i trafi w ręce dużej liczby światowej populacji. Przypuszczamy, że zanim osiągnie poziom 1 miliona dolarów, prawdopodobnie będzie w powszechnej akceptacji. Powiedzmy na 500 000 dolarów.

Wracając do 5 BTC, możesz wypłacić, powiedzmy 2 BTC po 500000 $ każdy, za fajny 1 milion $, a pozostałą część wydać w bitcoinach. Przy 500000 $ filiżanka kawy za 2 $ kosztowałaby 0,000004 BTC, a fantazyjny obiad za 100 $ kosztowałby 0,0002 BTC. Zakładając, że BTC nawet nie wzrośnie już w tym momencie, minie trochę czasu, zanim całkowicie wyczerpiesz swoje pozostałe 3 zasoby BTC. A jeśli nagle spadnie do 50% tej wartości, wspomniana filiżanka kawy i kolacja przywróci Ci aż 0,000008 i 0,0004 BTC.

Zakładając, że bitcoin nie stracił jeszcze swojej zmienności w tym momencie i nadal rośnie do 1 miliona dolarów, prawdopodobnie możesz mieć całą kawę i wymyślne kolacje przez całe życie i następne.

Wśród spekulacji i przypuszczeń

Oczywiście wszystkie powyższe scenariusze są w tej chwili przypuszczeniami, ale nie są tak daleko idące, jak ktokolwiek, kto był w przestrzeni kryptowalut wystarczająco długo, mógłby pomyśleć lub sobie wyobrazić.

Zostało do wydobycia mniej niż 4 miliony Bitcoinów. Jak myślisz, jaka będzie wartość ostatniego Bitcoina? Tysiące górników wydaje w niektórych przypadkach miliony dolarów, aby go znaleźć. Czy wartość może być mniejsza niż wysiłek? Wartość musiałaby wynosić setki milionów.

Zrobiliśmy również pewne założenia, że ​​bitcoin będzie z czasem osiągał nowe szczyty, jak wykazano w ciągu ostatniej dekady, a gdy dostanie się w ręce większej liczby osób, osiągnie masę krytyczną, będzie mniej zmienny, zbliżając się do rynku forex lub metali szlachetnych. Przewidujemy, że masowa adopcja bitcoinów będzie tylko kwestią czasu.

Często jesteśmy często pytani o to, kiedy jest właściwy czas na sprzedaż bitcoinów. Nie ma na to bezpośredniej odpowiedzi „jeden rozmiar dla wszystkich. Różni ludzie mają różne apetyty na ryzyko i awersję do ryzyka, z różnymi profilami inwestycyjnymi i portfelami, a także różnymi cenami zakupu i alokacją kapitału.

Wymieniliśmy niektóre z powodów w każdym z powyższych scenariuszy, aby nakreślić niektóre możliwości pozycji, w której możesz się znajdować, i miejmy nadzieję, że pomożemy Ci znaleźć pomysł na pytanie „ kiedy powinienem sprzedać moje bitcoiny . Należy pamiętać, że żadne z powyższych nie powinno być interpretowane jako porada finansowa .