Kim są górnicy bitcoinów

17 lutego 2021

Skąd się biorą bitcoiny? W przypadku pieniądza papierowego rząd decyduje, kiedy drukować i rozprowadzać pieniądze. Bitcoin nie ma rządu centralnego.

W przypadku Bitcoin górnicy używają specjalnego oprogramowania do rozwiązywania problemów matematycznych i otrzymują w zamian określoną liczbę bitcoinów. Zapewnia to inteligentny sposób emisji waluty, a także stanowi zachętę dla większej liczby osób do wydobywania.

Bitcoin jest bezpieczny

Górnicy bitcoinów pomagają chronić sieć Bitcoin poprzez zatwierdzanie transakcji. Wydobywanie jest ważną i integralną częścią Bitcoin, która zapewnia uczciwość, jednocześnie utrzymując sieć Bitcoin stabilną, bezpieczną i bezpieczną.

Spinki do mankietów
 • Używamy monet – dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach.

 • Bitcoin News – Gdzie społeczność Bitcoin otrzymuje wiadomości.

  Bitcoin Knowledge Podcast – wywiady z najlepszymi ludźmi w BitcoinPorównanie sprzętu do wydobywania bitcoinów

  Obecnie, na podstawie(1)ceny za hash i(2)wydajności elektrycznej, najlepsze opcje kopania bitcoinów to:

  AntMiner S7
 • 4,73 tys. / S
 • 0,25 W / Gh8,8 funtatakNie dotyczy0,1645AntMiner S9
 • 13,5 tys. / S
 • 0,098 W / Gh8,1 funtatakNie dotyczy0,3603Avalon6
 • 3,5 tys. / S
 • 0,29 W / Gh9,5 funtaNieNie dotyczy0,1232
 • Przegląd – spis treści
 • Porównanie sprzętu górniczegoCo to jest Bitcoin Mining?Co to jest Blockchain?Co to jest dowód pracy?Czym jest trudność wydobywania bitcoinów?Problem trudny obliczeniowoMetryka trudności sieci BitcoinNagroda za blokWydobywanie bitcoinów to proces dodawania rekordów transakcji do publicznej księgi Bitcoin przeszłych transakcji lubłańcucha bloków. Ta księga przeszłych transakcji nazywana jest łańcuchem bloków, ponieważ jest to łańcuch bloków. Łańcuch bloków służy do potwierdzania, że ​​transakcje w pozostałej części sieci miały miejsce.

  Węzły Bitcoin używająłańcucha blokówaby odróżnić legalne transakcje Bitcoin od prób ponownego wydania monet, które zostały już wydane gdzie indziej.

  Co to jest Bitcoin Mining?

  Co to jest Blockchain?

  Wydobywanie bitcoinów jest celowo zaprojektowane tak, aby wymagało dużej ilości zasobów i było trudne, tak aby liczba bloków znalezionych każdego dnia przez górników pozostała stała. Poszczególne bloki muszą zawierać dowód pracy, aby zostały uznane za ważne. Ten dowód pracy jest weryfikowany przez inne węzły Bitcoin za każdym razem, gdy otrzymują blok. Bitcoin korzysta z funkcji dowodu pracy hashcash.

  Głównym celem wydobywania jest umożliwienie węzłom Bitcoin osiągnięcia bezpiecznego, odpornego na manipulacje konsensusu. Wydobywanie to także mechanizm służący do wprowadzania Bitcoinów do systemu: górnicy otrzymują wszelkie opłaty transakcyjne, a także „dotację nowo utworzonych monet.

  Służy to zarówno rozpowszechnianiu nowych monet w sposób zdecentralizowany, jak i motywowaniu ludzi do zapewnienia bezpieczeństwa systemu.

  Wydobywanie bitcoinów jest tak zwane, ponieważ przypomina wydobywanie innych towarów: wymaga wysiłku i powoli udostępnia nową walutę po kursie, który przypomina tempo, w jakim wydobywane są z ziemi surowce, takie jak złoto.

  Co to jest dowód pracy?

  Dowodem pracy jest fragment danych, który był trudny (kosztowny, czasochłonny) do wytworzenia tak, aby spełniał określone wymagania. Sprawdzenie, czy dane spełniają te wymagania, musi być banalne.

  Tworzenie dowodu pracy może być procesem losowym o niskim prawdopodobieństwie, tak więc średnio potrzeba wielu prób i błędów, zanim zostanie wygenerowany ważny dowód pracy. Bitcoin wykorzystuje dowód pracy Hashcash.

  Czym jest trudność wydobywania bitcoinów?

  Problem trudny obliczeniowo

  Wydobywanie bitcoinów w bloku jest trudne, ponieważ hash SHA-256 nagłówka bloku musi być niższy lub równy celowi, aby blok został zaakceptowany przez sieć.

  Ten problem można uprościć w celu wyjaśnienia: Wartość skrótu bloku musi zaczynać się od określonej liczby zer. Prawdopodobieństwo obliczenia skrótu rozpoczynającego się od wielu zer jest bardzo niskie, dlatego należy podjąć wiele prób. Aby wygenerować nowy hash w każdej rundzie, zwiększana jest wartość jednorazowa. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Dowód pracy.

  Metryka trudności sieci BitcoinTrudność w sieci wydobywania bitcoinów jest miarą tego, jak trudno jest znaleźć nowy blok w porównaniu z najłatwiejszym, jaki może być. Jest on przeliczany co 2016 bloków do wartości takiej, że poprzednie bloki z 2016 roku zostałyby wygenerowane dokładnie w ciągu dwóch tygodni, gdyby wszyscy pracowali na tym poziomie trudności. Daje to średnio jeden blok na dziesięć minut.

  W miarę dołączania większej liczby górników tempo tworzenia bloków będzie rosło. Wraz ze wzrostem tempa generowania bloków trudność rośnie, aby zrekompensować to, co spowoduje spadek szybkości tworzenia bloków. Wszelkie bloki udostępnione przez złośliwych kopaczy, które nie osiągną wymaganego poziomu trudności, zostaną po prostu odrzucone przez wszystkich w sieci, a zatem będą bezwartościowe.

  Nagroda za blokPo wykryciu bloku odkrywca może przyznać sobie określoną liczbę bitcoinów, na którą każdy w sieci zgadza się. Obecnie ta nagroda wynosi 25 bitcoinów; ta wartość zmniejszy się o połowę co 210 000 bloków. Zobacz kontrolowane dostawy walut.

  Dodatkowo górnikowi przyznawane są opłaty wnoszone przez użytkowników wysyłających transakcje. Opłata jest zachętą dla górnika do włączenia transakcji do swojego bloku. W przyszłości, ponieważ liczba nowych kopaczy bitcoinów, które mogą tworzyć w każdym bloku, będzie malała, opłaty będą stanowić znacznie ważniejszy procent dochodu z wydobycia.

  Bitcoin Mining ® 2011-2020 Hesiod Services LLC | Warunki | Prywatność