kredyt

17 lutego 2021

Kredyt

Kredyt

1. Umowa między kupującym a sprzedającym, w której kupujący otrzymuje towar lub usługę z góry i dokonuje płatności później, często w określonym czasie i zwykle z odsetkami. Na przykład kupujący może kupić komputer na kredyt za 600 USD i płacić 100 USD miesięcznie przez kilka miesięcy wraz z odsetkami. Jednym z najczęstszych sposobów kupowania na kredyt jest karta kredytowa, ale wiele firm ma własne systemy kredytowe. Uważa się, że stały dopływ kredytu w gospodarce jest ważny dla kondycji finansowej. Zobacz też: Należności, Zobowiązania.

2. Kwota na rachunku bankowym lub innym rachunku. Na przykład, jeśli ktoś ma 800 dolarów w swoim banku, mówi się, że ma 800 dolarów kredytu. Podobnie, jeśli otrzyma czek na kolejne 200 dolarów, otrzyma kolejne 200 dolarów kredytu.

kredyt

Kredyt.

Kredyt ogólnie odnosi się do zdolności osoby lub organizacji do pożyczania pieniędzy, a także do uzgodnień dotyczących spłaty pożyczki i warunków harmonogramu spłaty.

Jeśli masz dobre kwalifikacje do otrzymania pożyczki, mówi się, że jesteś osobą zdolną do kredytowania.

Kredyt jest również używany do oznaczania dodatnich wpływów pieniężnych na konto. Na przykład, Twoje konto bankowe może zostać zasilone odsetkami. W tym sensie kredyt jest przeciwieństwem debetu, co oznacza, że ​​pieniądze są pobierane z konta.

kredyt
  1. instrument finansowy, który umożliwia osobie lub firmie pożyczenie PIENIĘDZY na zakup (tj. natychmiastowe przejęcie) produktów, surowców i komponentów itp. oraz opłacenie ich w dłuższym okresie. Linie kredytowe mają różne formy, w tym POŻYCZKI BANKOWE i KREDYTY KREDYTOWE, KREDYT RATOWY, KARTY KREDYTOWE i KREDYT HANDLOWY. Oprocentowanie kredytu może być stałe lub zmienne w zależności od rodzaju oferowanych udogodnień lub, w niektórych przypadkach, pożyczki mogą być nieoprocentowane jako środek stymulujący działalność gospodarczą. Zobacz: KONTROLA KREDYTÓW, POLITYKA PIENIĘŻNA, EKSPORT, PISMO KREDYTOWE, WALUT, USTAWA O KREDYTACH KONSUMENCKICH 1974, STOPA PROCENTOWA.
  2. potwierdzenie (na RACHUNKACH PODWÓJNEGO WEJŚCIA) odbiór usług świadczonych na rzecz firmy. Odbywa się to poprzez dokonanie zapisu księgowego, który rejestruje wartość towarów lub usług otrzymanych przez firmę na koncie firmy dostawcy towarów lub usług. Zapis kredytowy na kontach podwójnego zapisu firmy oznacza albo zmniejszenie aktywów firmy, albo wzrost jej zobowiązań. Zobacz DEBET.kredyt

    W wielu krajach KONTROLA KREDYTOWA jest wykorzystywana jako instrument POLITYKI PIENIĘŻNEJ, a władze kontrolują zarówno dostępność, jak i warunki transakcji kredytowych. Patrz USTAWA O KREDYTACH KONSUMENTÓW 1974, STOPA PROCENTOWA.

    kredyt

    (1) W finansach: dostępność pieniędzy. (2) W księgowości zobowiązanie lub kapitał wpisane po prawej stronie strony w rachunkowości podwójnego zapisu. Koncepcja ta jest myląca dla większości konsumentów, ponieważ „kredyt księgowy nie oznacza więcej „rzeczy, takich jak majątek lub pieniądze; wskazuje tylko stronę strony, na której zamieszczony jest wpis, inny wpis nazywa się debetem.

    Chcesz podziękować TFD za jego istnienie? Powiedz o nas znajomemu, dodaj link do tej strony lub odwiedź stronę webmastera, aby uzyskać bezpłatną zabawną zawartość.