Kto powinien dostać czarną kartę? Prawdopodobnie nie ty!

Category: Cash Back
17 lutego 2021

Oto najlepsze karty kredytowe z nagrodami do przeglądu. Spędziłem dziś dziesiątki godzin analizując najlepsze bonusy cash back i rejestracyjne.

Kiedyś byłem bogaty, ale nigdy nie byłem sławny, ponieważ cztery razy w roku podróżowałem po świecie w interesach. W każdym miejscu było mnóstwo innych osób, które chciały poznać kolejny pomysł na zarabianie pieniędzy na globalnych rynkach finansowych.

Ze mną była korporacyjna karta American Express, na której mogłem stosunkowo swobodnie wydawać pieniądze

50 000 dolarów rocznie. Karta zapewniała ubezpieczenie podróżne, dostęp do poczekalni lotniskowych, usługi concierge i nie tylko. 50 000 może wydawać się dużo, ale to nic w porównaniu z setkami tysięcy wydatków, które słyszę od niektórych wydających Czarną Kartę!

Nie mam już tyle przychodzących, biorąc pod uwagę, że jestem tylko blogerem finansów osobistych, ale mam dużo swobody. To kompromis, którego wielu podejmie w pewnym momencie swojego życia. Biorąc pod uwagę moje pragnienie uproszczenia, mam tylko jedną osobistą kartę kredytową, którą jest Citi ThankYou Card. Nie ma opłaty rocznej, a wszystkie moje wydatki koncentrują się tutaj, aby zmaksymalizować liczbę punktów premiowych.

Ponieważ żyjemy w krainie konsumpcjonizmu, w której chcemy rzeczy i chcemy ich teraz, pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby napisanie postu dla wszystkich aspirujących do Czarnej Karty. Niektórzy otrzymują czarne karty tylko za symbol statusu. Tymczasem inni ludzie są trochę mniej próżni i używają swojej Czarnej Karty, aby uzyskać lepszy dostęp i obsługę. W każdym razie chciałbym przedstawić moje wskazówki dla tych, którzy mogą i nie powinni otrzymać Czarnej Karty.

CZY NALEŻY OTRZYMAĆ CZARNĄ KARTĘ? ZOBACZ, CZY SIĘ KWALIFIKUJESZ

* Osoby o wysokich dochodach. Biorąc pod uwagę, że oficjalna definicja dochodu klasy średniej wynosi do 200 000 USD na osobę, tylko osoby o dochodzie 200 001 USD i powyżej mogą posiadać Czarną Kartę zgodnie z posiadanymi uprawnieniami. W rzeczywistości każdy, kto ma dochód mniejszy niż 200 000 dolarów, prawdopodobnie nie powinien mieć żadnej karty z roczną opłatą większą niż kilkaset dolarów rocznie!

* Odpowiedzialni ludzie. Kiedy masz Czarną Kartę, będziesz miał ochotę użyć swojej Czarnej Karty. Możesz bardzo łatwo zrobić dziurę w swoich finansach, biorąc pod uwagę naturalnie większą linię kredytową, którą oferuje taka karta. Odpowiedzialność można mierzyć za pomocą oceny kredytowej 760 lub wyższej. Przecież przeciętny wynik kredytowy osoby ubiegającej się o kredyt hipoteczny, który został odrzucony, wynosi 729. Ci, którzy wykazują historyczną zdolność do terminowego regulowania rachunków, są docelowymi kandydatami.

* Osoby, które nie mają długów konsumenckich. Jeśli już masz dług konsumencki, postępujesz głupio, nawet jeśli rozważasz złożenie wniosku o Czarną Kartę. Potencjalne zwiększenie zadłużenia nie jest mądre, ponieważ oprocentowanie kart kredytowych jest jednymi z najwyższych w okolicy. Nawet jeśli nie planujesz zwiększać zadłużenia konsumenckiego, dobrze jest najpierw rozwiązać obecne problemy z zadłużeniem.

* Osoby, które płacą premię za wygodę. Kiedy jesteś bogaty, jesteś skłonny zapłacić komuś za koszenie trawnika, sprzątanie domu i wymianę oleju. Co zabawne, ludzie o średnich dochodach już to robią! Ale właśnie dlatego pozostaną na średnim dochodzie, ponieważ czas nie spędzony na koszeniu trawnika służy do siedzenia na kanapie i oglądania telewizji. Bogaci lepiej wykorzystują swój czas do generowania większych dochodów. Doceniają usługi, które prowadzą do lepszego stylu życia. Czarne karty prawie zawsze wiążą się z rocznymi opłatami, które mogą być przeszkodą do przekroczenia, jeśli nie wykorzystasz wystarczająco karty. Opłata roczna w wysokości 500 USD oznacza, że ​​musisz z grubsza zdobyć co najmniej 50 000 punktów, aby po prostu wyjść na zero.

* Ludzie, którzy oczekują zbawienia. Oto interesujący. Załóżmy, że zarabiasz mniej niż 100 000 USD i masz wartość netto mniejszą niż 200 000 USD. Nie masz firmy posiadającej Black Card z dużą roczną opłatą. Ale powiedzmy, że spodziewasz się, że rodzice, rząd lub współmałżonek zaopiekują się tobą, więc może masz kłótnię! Twoi zbawcy mogą cię porzucić w przyszłości, ale na razie możesz ich wydoić na tyle, na ile są warci.

* Osoby, które wyglądają tak dobrze, jak modele na powyższym obrazku. Bądźmy prawdziwi. Jeśli jesteś gorący, życie jest dobre. Ludzie będą cię lepiej traktować. Dadzą ci korzyść w postaci wątpliwości, pozwolą ci popełniać więcej błędów niż przeciętny człowiek i będą chcieli się tobą opiekować, dopóki nie będziesz mieć ciepła. Dobrze wyglądającym ludziom morderstwo uchodzi na sucho, więc dlaczego nie cieszyć się wydaniem trochę więcej?

* Osoby o dużej wartości netto. Wysoki dochód nie jest imponujący, jeśli nie można go dopasować do solidnej wartości netto. Jeśli nie masz majątku netto co najmniej trzykrotnie przekraczającego Twoje dochody, zastanów się ponownie nad otrzymaniem Czarnej Karty. W tym scenariuszu definicja solidności to co najmniej 600 000 USD w oparciu o 200 000 USD rocznego dochodu. Oczywiście wyżej, tym lepiej.

Jeśli kwalifikujesz się na co najmniej sześć z siedmiu powyższych pozycji, jesteś gotowy, aby zdobyć nową błyszczącą Czarną kartę! Ale bądźmy szczerzy, prawdopodobnie nie kwalifikujesz się.

ZALECENIA DOTYCZĄCE BUDOWANIA BOGACTWA

Szukasz niesamowitej karty kredytowej z nagrodami w podróży? Sprawdź kartę Chase Sapphire Preferred® i inne wspaniałe karty z nagrodami. Używam karty kredytowej Chase do wszystkich wydatków biznesowych i podróży, aby uzyskać punkty za więcej bezpłatnych podróży, ubezpieczenie na wypadek zgubienia bagażu lub utknięcia w locie oraz dodatkowe ubezpieczenie wadliwych produktów, które kupuję i chcę zwrócić. Każdy powinien mieć kartę kredytową, aby otrzymać darmowy 30-dniowy kredyt. Tylko pamiętaj, aby co miesiąc spłacać w całości swoją kartę kredytową! Sprawdź niektóre korzyści:

    Zdobądź 50000 punktów bonusowych, wydając 4000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 3 miesięcy od otwarcia konta. To jest

Wartość 650 $.

  • Uznana przez magazyn MONEY za „najlepszą kartę kredytową w kategorii Travel Rewards.
  • Otrzymujesz 2X punktów za podróże i posiłki w restauracjach oraz 1 punkt za każdego dolara wydanego na wszystkie inne zakupy. Zarządzaj swoimi finansami w jednym miejscu: Rozwiń solidną kontrolę nad swoimi finansami, rejestrując się w Personal Capital. To bezpłatna platforma internetowa, która gromadzi wszystkie Twoje konta finansowe w jednym miejscu, dzięki czemu możesz zobaczyć, gdzie możesz zoptymalizować swoje pieniądze. Przed Personal Capital musiałem zalogować się do ośmiu różnych systemów, aby śledzić ponad 25 rachunków różnicowych (maklerskie, wiele banków, 401K, itp.), Aby zarządzać moimi finansami w arkuszu kalkulacyjnym Excel. Teraz mogę po prostu zalogować się do Personal Capital, aby zobaczyć, jak radzą sobie wszystkie moje konta, w tym wartość netto. Mogę również zobaczyć, ile wydaję i oszczędzam co miesiąc za pomocą narzędzia przepływu gotówki.

    Najlepszą funkcją jest ich Portfolio Fee Analyzer , który za pomocą jednego kliknięcia przycisku sprawdza portfel inwestycyjny za pomocą swojego oprogramowania, aby zobaczyć, ile płacisz. Dowiedziałem się, że płacę 1700 dolarów rocznie z tytułu opłat za portfel. Nie miałem pojęcia, że ​​krwawi! Na koniec sprawdź swoje dane w kalkulatorze planowania emerytury poniżej, aby zobaczyć, jak kształtuje się Twoja finansowa przyszłość!

    Nie ma lepszego darmowego narzędzia finansowego online, które pomogłoby mi bardziej w osiągnięciu wolności finansowej. Rejestracja zajmie tylko chwilę.

    Niesamowity kalkulator planowania emerytalnego Personal Capital. Jakie są Twoje wyniki?