Który kredyt hipoteczny jest dla mnie odpowiedni?

Category: Jeśli Twoja
17 lutego 2021

Odwieczne pytanie: „Który kredyt hipoteczny jest dla mnie odpowiedni?

Kupując kredyt hipoteczny, niezależnie od tego, czy jest to nowy kredyt hipoteczny na zakup, czy refinansowanie, wiedza o tym, jaki rodzaj kredytu wybrać i dlaczego jest absolutnie najważniejsza.

Przejdź do tematów wyboru kredytu hipotecznego:

W końcu dokonany dziś wybór będzie miał wpływ na Twoją książeczkę czekową na wiele lat. Dlatego ważne jest, aby nie spieszyć się i poświęcić uwagę i zbadanie swojej decyzji.

Tak, będzie to wymagało kalkulatora kredytu hipotecznego, notatek i, co najważniejsze, Twojego cennego czasu. Nie kupujemy tu telewizora, ludzie. Mówimy o jednej z największych decyzji finansowych w Twoim życiu.

Dwie główne kategorie kredytów hipotecznych – stałe i regulowane

 • Zasadniczo masz do wyboru jedną ważną pożyczkę mieszkaniową
 • Skorzystaj z kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu i nigdy nie martw się o wzrost stopy procentowejLub wybierz tańszy ARM i zaryzykuj duży skok płatności w przyszłościTak czy inaczej, nadal musisz obserwować stopy procentowe w czasieWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego sprowadza się zasadniczo do dwóch głównych możliwości. Stały lub regulowany. Z pewnością pytanie o ponadczasowy kredyt hipoteczny.

  Czy idziesz ze względnym bezpieczeństwem 15- lub 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu, czy może próbujesz szczęścia z kredytem hipotecznym o regulowanym oprocentowaniu?

  Cóż, odpowiedź zależy od Twojej wyjątkowej sytuacji finansowej, stanu gospodarki i Twojego indywidualnego apetytu na ryzyko.

  Jeśli jesteś typem, który lubi grać bezpiecznie, kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu jest prawdopodobnie najlepszym wyborem.

  Dzięki FRM nie będziesz musiał się martwić o zmianę stopy procentowej przez cały okres trwania pożyczki, co oznacza, że ​​nigdy nie zobaczysz wzrostu miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego.

  To z pewnością wielki spokój ducha, ale zapłacisz za to trochę ceny.

  Obecnie oprocentowanie kredytów hipotecznych na 30-letnie kredyty stałe oscyluje wokół 4%, podczas gdy ceny 5/1 ARM są o około pół punktu do pełnego punktu procentowego niższe.

  30-letni stały kredyt hipoteczny: 4,00% (stopa nigdy nie zmienia się przez 30 lat)

  5/1 ARM: 2,99% (stopa może zmieniać się raz w roku po pierwszych pięciu latach)To prowadzi nas do kredytów hipotecznych o zmiennej stopie procentowej. Obecnie większość ARM to w rzeczywistości hybrydowe ARM, co oznacza, że ​​są one naprawiane przez pewien czas, zanim staną się regulowane.

  Jednym z najpopularniejszych ARM jest 5/1 ARM, który jest stały przez pierwsze pięć lat okresu pożyczki i regulowany przez pozostałe 25 lat.

  Oznacza to, że otrzymujesz pięć lat absolutnej pewności, a następnie 25 lat wielkiej niewiadomej.

  Oczywiście za podjęcie tego ryzyka dostajesz „upust w postaci niższej stopy kredytu hipotecznego. Jednak najważniejsze pytanie brzmi, czy warto. Znowu zależy to od wielu czynników.

  Jeśli nie jesteś do końca przekonany, że ARM jest dla Ciebie, spójrz na długoterminowe ARM, takie jak 7/1 i 10/1 ARM, które są naprawiane odpowiednio przez siedem i 10 lat, zanim zostaną corocznie regulowane. W ten sposób uzyskujesz to, co najlepsze z obu światów.

  Odkładając na bok kredyt hipoteczny o stałym lub zmiennym oprocentowaniu, musisz również zdecydować o okresie kredytu hipotecznego.

  Twoja wyjątkowa sytuacja podyktuje wybór kredytu hipotecznego
  • Nie ma jednego odpowiedniego kredytu hipotecznego
  • Wybór produktu będzie się znacznie różnić w zależności od osobistych preferencjiOprócz tego, na co Cię stać, co planujesz zrobić z nieruchomością i tak dalejAby podjąć właściwą decyzję, należy wziąć pod uwagę wszystkie dostępne opcjePoniżej przedstawiam kilka powodów, dla których możesz pójść w ten czy inny sposób.

   Musimy wziąć pod uwagę osobisty apetyt na ryzyko, staż (jak długo będziesz utrzymywać nieruchomość), cele spłaty kredytu hipotecznego, zdolność do refinansowania i inne.

   Mówiąc najprościej, bogatszy właściciel domu ma więcej opcji, podczas gdy ktoś, kto zarabia mniej, może stać tylko na 30-letni stały. A także nie będzie w stanie ryzykować na ARM. Koniec opowieści.

   Stała 15-letnia pożyczka może być najlepszym wyborem dla konserwatywnych pożyczkobiorców z głębokimi kieszeniami, zwłaszcza jeśli chcesz wcześniej spłacić swój kredyt hipoteczny.

   Miesięczna rata będzie znacznie wyższa ze względu na krótszy okres, ale zapłacisz dużo mniej odsetek i będziesz mieć wolny dom o wiele szybciej.

   Jeśli tego właśnie szukasz, możesz pójść o krok dalej i sprawić, że zostanie to naprawione na 10 lat.

   Jest teraz nawet ARM 15/15, który jest naprawiany przez 15 lat, zanim dostosuje się tylko raz w połowie. To mogłoby zadowolić nawet największego przeciwnika ARM.

   Dla przypomnienia, większość właścicieli domów przenosi się w ciągu sześciu lat, więc wiele z tych ARM nie dotarło nawet do pierwszego okresu dostosowawczego, zanim zostaną spłacone w drodze sprzedaży.

   Ale inni mogą patrzeć na dom na zawsze, bez zainteresowania opuszczeniem lub ubieganiem się o kolejny kredyt hipoteczny.

   Więc nie ma jednego kredytu hipotecznego dla wszystkich, to naprawdę zależy od osoby.

   Jeśli nie lubisz ryzyka… Pomyśl naprawione

   • Jeśli masz awersję do ryzyka i nie chcesz siedzieć w nocy, martwiąc się o wzrost oprocentowania kredytu hipotecznego
   • Lub nie poradzisz sobie z większą miesięczną spłatą kredytu hipotecznego, jeśli Twoja stopa kredytu hipotecznego ulegnie zmianieI planuj zostać w domu na dłużej i spłacić kredyt hipotecznyKredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu może na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza, że ​​jest teraz tak taniJeśli jesteś narażony na pewne ryzyko lub planujesz pozostać tylko przez krótki czas, ARM może działać

    • Jeśli nie planujesz przebywać w domu przez dłuższy czas (możesz się przeprowadzić lub ulepszyć)
    • Albo pomyśl, że oprocentowanie kredytów hipotecznych może pozostać stabilne lub spaść w przyszłości, umożliwiając później refinansowanie do niższej stopy procentowejLub nie chcesz spłacać kredytu hipotecznego, ponieważ uważasz, że możesz lepiej zainwestować swoje pieniądze w innym miejscuARM o niższej stawce może być lepszą opcją, aby zaoszczędzić trochę pieniędzyChcesz wcześniej mieć więcej swojego domu?
     • Możliwe jest szybsze posiadanie większej części domu dzięki 15-letniemu kredytowi hipotecznemu ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem
     • Ponieważ co miesiąc większa ilość pieniędzy trafi na saldo główneZakładając, że stopa procentowa jest niższa i / lub okres kredytowania jest krótszyPo prostu wiedz, że 15-letnie kredyty hipoteczne mogą być dość kosztowne, a ARM mogą dostosować się wyżejJeśli chcesz powoli spłacać swój kredyt hipoteczny
      • Aby miesięczne płatności były przystępne
      • I / lub odłożyć więcej pieniędzy do wykorzystania w innym miejscuMożesz zdecydować się na długoterminowy stały kredyt hipoteczny, taki jak 30-letniLub tańszy ARM, który możesz refinansować w razie potrzebyJeśli chcesz najniższej stawki kredytu hipotecznego
       • Zakładanie, że ryzyko nie jest dla Ciebie problemem, ponieważ planujesz przeprowadzić się lub jesteś bogaty
       • Najniższa stopa procentowa będzie generalnie uzyskiwana na krótkoterminowym ARMTakich jak 3/1, 5/1 lub 7/1 ARMCi, którzy mogą sobie na to pozwolić, mogą również rozważyć 15-letni stałyJeśli chcesz sięgnąć po kapitał
        • Obecni właściciele domów, którzy chcą wykorzystać swój kapitał
        • Mogą skorzystać z refinansowania typu cash-out, jeśli chcą zmienić oprocentowanie lub okres obowiązywania pierwszego kredytu hipotecznegoMogą też skorzystać z drugiej pożyczki hipotecznej za pośrednictwem HELOC lub pożyczki pod zastaw domuSeniorzy mają dodatkową opcję odwróconego kredytu hipotecznegoWięc masz to – wprowadzenie na temat tego, jaki kredyt hipoteczny wybrać i dlaczego.

         Pamiętaj, że jest to ogromna decyzja finansowa i powinna znacznie wykraczać poza przeczytanie jednego artykułu.

         Usiądź i porównaj wszystkie dostępne opcje. Zrobić matematykę. Odrób swoją pracę domową. Stworzyć plan. I KUPUJ WOKÓŁ!