Martwisz się o zabezpieczenie społeczne? Dlaczego warto inwestować w fundusze ETF

17 lutego 2021

Świadczenia mogą być zagrożone, ale fundusze ETF mogą pomóc w osiągnięciu celów emerytalnych.

Według Social Security Administration (SSA) świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych są integralnym źródłem dochodu dla wielu emerytów, a prawie jedna czwarta par małżeńskich otrzymuje od nich co najmniej 90% dochodu z emerytury.

Jednak w ostatnich latach program borykał się z trudnościami finansowymi i problem może się pogorszyć. Osoby, które są już na emeryturze lub zbliżają się do emerytury, mogą w stosunkowo niedalekiej przyszłości zobaczyć zmniejszenie lub nawet wyeliminowanie swoich świadczeń, dlatego ważne jest, aby już teraz podjąć działania w celu przygotowania funduszu emerytalnego.

Fundusze giełdowe (ETF) to mądra inwestycja z kilku powodów. A jeśli martwisz się o ubezpieczenie społeczne, mogą one być nieocenione, pomagając zaoszczędzić więcej na emeryturę.

Źródło obrazu: Getty Images.

Jaka przyszłość czeka ubezpieczenie społeczne?

SSA zależy przede wszystkim od podatków od wynagrodzeń w celu finansowania świadczeń, ale obecnie stoi w obliczu niedoboru gotówki. Pieniądze pochodzące z podatków od wynagrodzeń nie wystarczają na pełne sfinansowanie miesięcznych czeków emerytów, więc SSA wykorzystała swoje fundusze powiernicze, aby pokryć deficyt.

Ale te fundusze powiernicze nie wytrzymają dużo dłużej; Niedawny raport Biura Budżetowego Kongresu szacuje, że zostaną one wyczerpane już w 2031 r. W tym momencie, o ile Kongres nie podejmie rozwiązania, korzyści mogłyby zostać zmniejszone o około 25%.

Kolejnym kluczem do planów Social Security jest propozycja prezydenta Trumpa, aby wyeliminować podatki od wynagrodzeń. Ponieważ są głównym źródłem dochodu Ubezpieczeń Społecznych, wyeliminowanie ich może zrujnować program. W rzeczywistości SSA szacuje, że jeśli podatki od wynagrodzeń zostaną zniesione na początku 2021 r., Jego fundusze powiernicze zostaną wyczerpane do połowy 2023 r. Bez funduszy powierniczych lub pieniędzy z podatków od wynagrodzeń, Ubezpieczenia Społeczne mogłyby potencjalnie zniknąć, chyba że Kongres przedstawi alternatywne źródło dochodu.

Jak mogą pomóc fundusze ETF

Niezależnie od tego, czy świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych zostaną zmniejszone, czy wyeliminowane, możesz zwiększyć swoje oszczędności emerytalne, aby zmniejszyć swoją zależność od miesięcznych czeków.

Fundusze ETF to zasadniczo duże zbiory akcji, obligacji lub innych papierów wartościowych. Niektóre z nich śledzą indeksy giełdowe, takie jak S&P 500 lub Dow Jones Industrial Average , podczas gdy inne zawierają akcje tylko z niektórych branż, takich jak technologia, energia czy nieruchomości.

Inwestowanie w fundusze ETF może być rozsądne z kilku powodów. Po pierwsze, zapewniają natychmiastową dywersyfikację, co może zmniejszyć ryzyko podczas inwestowania. Ponieważ inwestujesz w dziesiątki, setki, a nawet tysiące akcji za pomocą ETF, jest mniej prawdopodobne, że Twój portfel spadnie, jeśli kilka z nich nie osiąga dobrych wyników.

Ponadto, w szczególności indeksowane fundusze ETF mogą pomóc w odbiciu Twoich oszczędności po krachach na rynku. Mają na celu podążanie za rynkiem, który zawsze wychodził z recesji. Oznacza to, że nawet jeśli sytuacja na rynku się pogorszy, odbije się – podobnie jak indeksowe fundusze ETF.

Nawet jeśli rynek akcji jest niestabilny, ETFy mogą być bezpiecznym zakładem. Jak widać na powyższym wykresie, trzy popularne fundusze ETF S&P 500 spadły w marcu, kiedy rynek jako całość gwałtownie spadł. Ale wszystkim trzem udało się odbić, gdy rynek się ożywił, co może być uspokajające, gdy próbujesz doładować swoje oszczędności emerytalne.

Fundusze ETF to inwestycja o niższym ryzyku, która może pomóc w budowaniu bogactwa w dłuższej perspektywie, co czyni je fantastycznym wyborem do oszczędzania na emeryturę. Maksymalizując oszczędności, zwiększysz swoje szanse na wygodne przejście na emeryturę bez względu na to, co stanie się z ubezpieczeniem społecznym.