Na „dobrej zmianie” w TVP korzystają TVN, Agora i nowe kanały TV

Po zmianie zarządu TVP na początku owego roku, z publiczną telewizją rozstało się kilkadziesiąt jednostek, głównie dziennikarzy pracujących przy programach informacyjnych i publicystycznych. Były to nierzadko osoby, związane z TVP od czasu wielu lat.

Tak duża liczba doświadczonych redaktorów na rynku była rzetelną wiadomością dla innych informacji telewizyjnej, głównie telewizji, w tymże nowych projektów telewizyjnych, które dopiero powstają.

Z naszej analizy wynika, hdy najwięcej osób z TVP trafiło do Grupy TVN. Przeszedł tam m. in. były szef „Wiadomości” Piotr Kraśko, który zasilił zespoły „Dzień dobry TVN” i kanału TVN24 DWA RAZY oraz Hanna Lis, jaka rozstała się z dziennikarstwem informacyjnym i stawia w lifestyle (poprowadzi własny program "Bez planu" w systemów TVN Style).

Byli dziennikarze TVP trafili przy dużej liczbie też do odwiedzenia należącej do Agory „Gazety Wyborczej” i jej odsłony internetowej oraz dwóch nowych projektów telewizyjnych - rodzaju WP1, tworzonego przez Wirtualną Polskę oraz stacji Świeża TV, którą uruchomi Team ZPR Media.

Żaden były dziennikarz TVP odrzucić dołączył do drugiej największej komercyjnej stacji w Naszym narodzie - Telewizji Polsat. Dzięki rynku pojawiły się informacje, że to władze tejże spółki miały zdecydować, że zupełnie nie będą zatrudniać pracowników TVP, którzy w ostatnim czasie odeszli z firmy. Jednak Dorota Gawryluk, szefowa „Wydarzeń” w ostatnim wywiadzie gwoli Wirtualnemedia. pl, oceniła, hdy to plotka, a przystanek zatrudnia dziennikarzy wedle swych potrzeb.

Foto: Business Insider Polska / Mariusz Olszewski

Nasza analiza objęła dziennikarzy i szefów programów informacyjnych i publicystycznych TVP, jacy odeszli z telewizji publicznej w czasie od stycznia br. do połowy sierpnia br.

Tagi: TVP TVN Agora Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się pod spodem adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może unikać kary. Wystarczy czynny żal

PROMOCJI Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Instytucji finansowej i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie