Nagrody Bank of America Travel: 3 zaskakujące sposoby na wymianę punktów

Category: Będziesz Mógł
17 lutego 2021

Kiedy myślisz o „nagrodach za podróż, zazwyczaj myślisz o liniach lotniczych i hotelach. Ta karta naprawdę rozszerza definicję.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Co łączy wróżbitów, delfinaria i galerie sztuki?

Cóż, niewiele, naprawdę – z wyjątkiem faktu, że zgodnie z warunkami karty kredytowej Bank of America® Travel Rewards, wszystkie one liczą się jako zakupy podróżne. To jeden z powodów, dla których ta karta, która ma szerszą definicję kosztów podróży niż prawie każda inna karta podróżna w NerdWallet, a także brak opłaty rocznej, może zaoszczędzić setki na niekonwencjonalnych wakacjach.

Co to są „zakupy w podróży?

Tylko dlatego, że kupujesz coś na wakacjach, nie jest to automatycznie liczone jako „zakup w podróży. Wydawcy kart definiują zakupy zgodnie z kodami kategorii handlowców lub MCK – czterocyfrowymi liczbami, które pojawiają się w wierszach zakupu na wyciągu z karty kredytowej. Sieci płatnicze przypisują MCK do firm w oparciu o ich branżę, a wydawcy kart decydują, które z nich są traktowane jako podróże. W związku z tym definicja „zakupów turystycznych różni się znacznie w zależności od emitenta.

W przypadku kart, które umożliwiają wymianę punktów lub mil na środki na wyciągu z podróży, ta definicja ma znaczenie, ponieważ określa, w jaki sposób możesz wykorzystać zdobyte nagrody. Na przykład z kartą kredytową Bank of America® Travel Rewards zarabiasz 1,5 punktu za każdego 1 dolara wydanego na cokolwiek. Następnie możesz wymienić te punkty na zwrot kosztów podróży. Im więcej rzeczy zalicza się do „podróży, tym większa elastyczność nagród.

Prawie każda karta podróżna klasyfikuje koszty linii lotniczych i hoteli jako zakupy podróżne, ale karta kredytowa Bank of America® Travel Rewards idzie o wiele dalej, oferując listę możliwych opcji wykupu rzadko oferowanych przez innych wydawców.

Jeśli masz kartę kredytową Bank of America® Travel Rewards, oto trzy zaskakujące zwroty kosztów podróży, z których możesz skorzystać podczas następnej podróży.

1. Jeśli rezerwujesz pobyty za pośrednictwem HomeAway, VRBO lub VacationRentals.com: „Agenci i menedżerowie nieruchomości – wynajem

Co to oznacza: „Pośrednicy w obrocie nieruchomościami – najem (MCC 6513) obejmuje niektóre rodzaje zakwaterowania inne niż hotele, takie jak wynajem domków i bed & breakfast.

Dlaczego jest to niesamowite: W przeszłości popularne witryny wakacyjne HomeAway, VRBO i VacationRentals.com (z których wszystkie są własnością HomeAway) były klasyfikowane jako nieruchomości. W przypadku większości kart oznaczałoby to, że nie możesz wymienić swoich nagród na kredyt podróżny na pobyt, ale z kartą kredytową Bank of America® Travel Rewards to inna historia.

Jeśli chcesz zapłacić za swój pobyt punktami, znajdź właściciela obiektu, który akceptuje karty kredytowe za pośrednictwem narzędzi płatniczych na stronie rezerwacyjnej, a nie kogoś, kto akceptuje płatności wyłącznie za pośrednictwem systemu PayPal lub czekiem osobistym. Będziesz musiał zapłacić opłatę manipulacyjną, która przewyższa nagrody, które uzyskasz za sam wynajem, ale jeśli naprawdę chcesz wykorzystać swoje punkty na swój pobyt, może być tego warte.

Wskazówka dla nerdów: Airbnb, inny rynek wynajmu peer-to-peer, jest zwykle klasyfikowany jako „biura podróży i organizatorzy wycieczek, a nie jako nieruchomości. Ale ponieważ biura podróży są również uwzględnione w definicji podróży Bank of America®, nadal będziesz mógł wymienić swoje punkty podróży na te pobyty, jeśli umieścisz je na swojej karcie.

2. Jeśli wybierasz się na rodzinną wycieczkę samochodową: „Wynajem samochodów kempingowych i rekreacyjnych

Co to oznacza: „Wynajem samochodów kempingowych i pojazdów rekreacyjnych (MCC 7519) obejmuje firmy wynajmujące samochody kempingowe i kampery. Chociaż wielu wydawców kart kredytowych uwzględnia firmy wynajmujące samochody w swojej definicji podróży, większość wyklucza wynajem kamperów.

Dlaczego jest to niesamowite: w większości stanów możesz wynająć sześcioosobowego kampera za około 100 USD za noc. Nawet po uwzględnieniu kosztów paliwa może to być znacznie tańsze niż pobyt w hotelach, jeśli podróżujesz z dużą rodziną. Zarezerwuj wynajem za pomocą karty kredytowej Bank of America® Travel Rewards, a będziesz mógł wymienić swoje punkty na pokrycie kosztów lub części kosztów.

3. Jeśli wybierasz się do Disneylandu lub Six Flags: „Parki rozrywki, karnawały, cyrki, wróżki

Co to oznacza: Z historycznego punktu widzenia kategoria „Parki rozrywki, karnawały, cyrki, wróżki (MCC 7996) obejmowała Disneyland i Six Flags, a także kilka mniejszych parków rozrywki. Jeśli zdarzy ci się odwiedzić wróżbitę podczas swojej podróży, najprawdopodobniej zostanie to uwzględnione.

Dlaczego to jest niesamowite: chociaż parki rozrywki są popularnymi celami wakacyjnymi dla rodzin, karta kredytowa Bank of America® Travel Rewards jest jedyną ogólną kartą podróżną w NerdWallet, która obejmuje to MCC w definicji „podróży. Jeśli większość budżetu przeznaczasz na zwiedzanie parków z kolejkami górskimi, karuzelami i zjeżdżalniami wodnymi, karta z tego rodzaju elastycznością wykupu może sprawić, że następny wypad będzie znacznie tańszy.

Więcej kategorii podróży

Oczywiście karta kredytowa Bank of America® Travel Rewards obejmuje wiele innych kategorii w swojej definicji podróży. Oto pełna lista wszystkich elementów, w języku podanym w warunkach karty:

Linie lotnicze, przewoźnicy lotniczy (reprezentujący poszczególnych głównych przewoźników lotniczych i linie lotnicze / przewoźnicy lotniczy)

Zakwaterowanie – hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe (reprezentujące poszczególne główne sieci hoteli / moteli i hotele / motele / ośrodki wypoczynkowe)

Agencje wynajmu samochodów (reprezentujące poszczególne główne agencje i agencje wynajmu samochodów)

Biura podróży i operatorzy wycieczek

Taksówki i limuzyny

Transport – pasażerowie podmiejski i lokalny dojeżdżający do pracy, w tym promy

Usługi transportowe – gdzie indziej niesklasyfikowane

Agenci i zarządcy nieruchomości – wynajem

Pola kempingowe i parki dla przyczep

Wynajem samochodów kempingowych i pojazdów rekreacyjnych

Atrakcje turystyczne i eksponaty

Dealerzy i galerie sztuki

Parki rozrywki, karnawały, cyrki, wróżki

Akwaria, delfinaria, ogrody zoologiczne i akwaria morskie

Leasing i wynajem łodzi

Usługi rekreacyjne – gdzie indziej niesklasyfikowane

Jeśli koszty podróży są widoczne na całej mapie, kartą kredytową Bank of America® Travel Rewards może być dla Ciebie karta kredytowa. Przeczytaj pełną recenzję tej karty w NerdWallet, aby dowiedzieć się, czy dobrze pasuje.