Najczęściej zadawane pytania dotyczące konta oszczędnościowego NRO

Category: Twoje Konto
17 lutego 2021

Kim jest NRI?

NRI to obywatel Indii, który przebywa poza Indiami:

(a) w celu wykonywania pracy, prowadzenia działalności gospodarczej lub wykonywania zawodu;

b) w okolicznościach wskazujących na zamiar pozostania poza Indiami przez niepewny okres;

c) każdego obywatela Indii oddelegowanego poza Indie na czas określony w związku z zatrudnieniem.

Kim jest PIO?

Obywatel obcego kraju (inny niż obywatel Bangladeszu lub Pakistanu) jest PIO, jeśli

(a) kiedykolwiek posiadał indyjski paszport; LUB

(b) on / ona lub którykolwiek z jego rodziców lub którykolwiek z jego / jej dziadków był obywatelem Indii; LUB

(c) współmałżonek (nie będący obywatelem Bangladeszu ani Pakistanu) obywatela Indii lub (a) lub (b) powyżej.

Jakie rodzaje rachunków bankowych mogą otwierać PIB / PIO?

Jak mogę otworzyć rachunek oszczędnościowy NRO?

Możesz otworzyć konto oszczędnościowe NRO, składając wniosek online. Kliknij poniższy link, a nasz przedstawiciel obsługi klienta oddzwoni w ciągu 15 minut, aby pomóc w otwarciu konta.

Jakie dokumenty muszę złożyć, aby otworzyć Rachunek Oszczędnościowy NRO?

Kliknij tutaj, aby poznać wymagania dotyczące dokumentacji do otwarcia rachunku oszczędnościowego NRO.

Czy mogę nadal obsługiwać moje konto rezydenta, jeśli otworzę konto NRI?

Po uzyskaniu statusu nierezydenta musisz ponownie wyznaczyć swoje konto rezydenta na konto NRO (zwykłe nierezydent).

Jaka jest minimalna kwota, za pomocą której mogę otworzyć Rachunek Oszczędnościowy NRO?

Minimalna kwota za otwarcie Rachunku Oszczędnościowego NRO to 15 250.

Jakie jest oprocentowanie na koncie oszczędnościowym NRO?

Wef Sierpień 19,2017, odsetki dla wszystkich rachunków oszczędnościowych w rupiach będą naliczane od dziennych sald zamknięcia utrzymywanych na rachunku. Odsetki będą wypłacane w wysokości 4% rocznie (dla sald na koniec dnia równych lub przekraczających 50 lac INR) i 3,50% rocznie (dla sald na koniec dnia poniżej 50 lac INR). Tak obliczone odsetki zaokrągla się do najbliższej rupii, pomijając ułamki rupii.

Czy środki z mojego konta oszczędnościowego NRO podlegają zwrotowi?

Kwota główna nie podlega zwrotowi i może być wykorzystana tylko do płatności lokalnych. Jednak zarobione odsetki są w pełni zwrotne. Inne dochody bieżące, takie jak emerytury, dywidendy, czynsz itp., Również podlegają zwrotowi, pod warunkiem przedstawienia odpowiedniego zaświadczenia od biegłego rewidenta.

Środki w wysokości do 1 miliona USD (lub równowartość) na rok budżetowy mogą zostać przeniesione z salda na rachunkach NRO w dowolnym celu w dobrej wierze, pod warunkiem spełnienia wymogów dokumentacyjnych

Czy odsetki na koncie oszczędnościowym NRO podlegają opodatkowaniu w Indiach?

Czy mogę otworzyć konto w dowolnej walucie?

Tak, możesz otworzyć swoje konto za pomocą INR lub dowolnej wymienialnej waluty obcej. Przeliczymy Twoją walutę na INR i otworzymy Konto Oszczędnościowe NRO. Twoje konto oszczędnościowe NRO będzie prowadzone tylko w INR.

Czy mogę mieć wspólnych posiadaczy rachunków do mojego rachunku oszczędnościowego NRO?

Tak. Możesz prowadzić swoje konto oszczędnościowe NRO wspólnie z innymi Indianami niebędącymi rezydentami i Indianami zamieszkałymi na stałe *. Możesz również zarejestrować nominację na to konto.

* To może być otwarte tylko z krewnymi i trybem działania będzie jako były lub ocalały, zgodnie z którym tylko główny wnioskodawca będzie miał prawa do transakcji finansowych i niefinansowych. Współwnioskodawca będący rezydentem może zostać dodany jako posiadacz mandatu.

Gdzie zostanie przelane moje indyjskie wynagrodzenie, jeśli zamknę konto rezydenta?

Jeśli zmieniłeś konto rezydenta na nowe konto NRO, Twoje indyjskie wynagrodzenie zostanie przelane na Twoje nowe konto NRO.

Jak mogę wyświetlić wyciąg z ulgi podatkowej, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat potrącenia podatku TDS?

Możesz wyświetlić swoje zeznanie podatkowe, logując się do bankowości internetowej. Alternatywnie, kliknij tutaj, aby bezpośrednio wyświetlić szczegóły swojego kredytu podatkowego.

Co to jest DTAA i jak mogę skorzystać z obniżonych stawek TDS w ramach DTAA?

DTAA oznacza umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Stawki podatku dochodowego będą zgodne z DTAA (Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania) uzgodniona między Indiami a różnymi krajami, w przypadku gdy deponent jest rezydentem któregokolwiek z tych krajów.

Możesz skorzystać z DTAA na rachunkach NRO, dostarczając oświadczenie własne w wymaganym formacie, samoświadczoną kopię karty PAN, formularz 10F i certyfikat rezydencji podatkowej na bieżący rok.

Aby uzyskać więcej informacji na temat DTAA i dokumentów, zadzwoń do nas za pośrednictwem naszej całodobowej obsługi klienta lub napisz do nas za pośrednictwem opcji „Wyślij do nas e-mail na naszej stronie internetowej www.icicibank.com.

Czy karta PAN jest obowiązkowa, aby skorzystać ze świadczenia DTAA?

Tak. Karta PAN jest niezbędna do skorzystania ze świadczenia DTAA

Kiedy muszę złożyć dokumenty, aby skorzystać ze świadczenia DTAA?

Dokumenty należy składać w momencie ubiegania się o świadczenie DTAA, a także za każdy rok w trakcie trwania lokaty / konta.

Czym jest Money2India.com?

Po prostu wykonaj jednorazową, natychmiastową rejestrację online w serwisie www.money2india.com i zacznij wysyłać pieniądze z dowolnego banku w ponad 8 krajach do dowolnego beneficjenta w Indiach.

Przez lata nieustannej współpracy z naszymi użytkownikami rozumiemy Twój niepokój związany z przekazami pieniężnymi, a naszym priorytetem jest uwolnienie Cię od tego niepokoju poprzez zapewnienie płynnych przelewów – z całodobową obsługą klienta.

Money2India.com cieszy się zaufaniem setek tysięcy (lacs) użytkowników rocznie w zakresie ich potrzeb związanych z przelewami pieniędzy do Indii i nadal jest preferowaną i bezpieczną usługą śledzenia przelewów online

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę internetową lub kliknij tutaj.

Korzyści z Money2India?
 • Wygoda dla Ciebie – bezpieczne przelewy z dowolnego banku za granicą
 • Wygoda dla Twojego odbiorcy – szeroka gama opcji dostawy
  • Przelewy elektroniczne na konta w ponad 75 000 oddziałów bankowych w Indiach
  • Przelewy elektroniczne na dowolną rezydentną kartę debetową Visa wydaną w IndiachWeksle na żądanie wystawione i wysłane do odbiorcy w Indiach Śledzenie online i powiadomienia e-mail o statusie przelewów Dzięki funkcji „Śledź transfery w sekcji logowania Money2India.com możesz otrzymywać aktualizacje online w czasie rzeczywistym, a także powiadomienia e-mail na każdym etapie przelewu.Ekonomiczne i konkurencyjne kursy wymiany Money2India.com oferuje tanie usługi i konkurencyjne kursy wymiany, dzięki czemu otrzymujesz więcej rupii za każdą wysyłaną jednostkę waluty obcej.Zobowiązanie serwisowe 24X7W jakich krajach usługa jest dostępna? Jakie waluty są obsługiwane?

   Usługa Money2India.com umożliwia przelewy pieniędzy do Indii w 8 walutach z dowolnego banku w 8 krajach wymienionych poniżej:

   Ameryka Północna: USA (USD), Kanada (CAD), Europa: Wielka Brytania (GBP), Szwecja (SEK), Szwajcaria (CHF) Azja: Singapur (SGD), Hongkong (HKD), ZEA (AED)

   Azja: Singapur (SGD), Hongkong (HKD), ZEA (AED)


   Aby dowiedzieć się więcej o trybach przelewów Money2India w każdym z krajów, wybierz swój kraj zamieszkania. Możesz również skontaktować się z zespołem obsługi klienta Money2India, aby uzyskać pomoc

   Pytania dotyczące nieaktywnych / nieaktywnych kont

   Aktywacja nieaktywnego konta: Aby aktywować konto (z nieaktywnego etapu), przeprowadź transakcję czekiem, bankomatem lub w nieskończoność, w innym przypadku odwiedź najbliższy oddział banku ICICI w Indiach i prześlij list aktywujący konto.

   Aktywacja konta nieaktywnego: Aby znormalizować swoje konto (z stanu uśpienia), możesz użyć jednego z następujących kanałów:

   Kurier bezpośredni:

   Krok 1>Wypełnij formularz wniosku o aktywację spoczynku. Kliknij tutaj.

   Krok 2>Dołącz dokumenty KYC

   Dołącz kopie dowodu adresu w miejscu, w którym chcesz otrzymywać wiadomości oraz dwie pierwsze i dwie ostatnie strony ważnego paszportu. Uwaga: musisz podpisać się na dokumentach. Jeśli obecnie mieszkasz w kraju innym niż którykolwiek z krajów należących do FATF, musisz uzyskać to zaświadczenie od lokalnego banku / urzędu notarialnego / ambasady Indii w swoim kraju zamorskim. Kliknij tutaj, aby uzyskać listę akceptowanych dokumentów potwierdzających tożsamość i adres.

   Krok 3>Prześlij formularz FATCA (tylko jeśli dotyczy) Kliknij tutaj.

   Jeśli w ciągu ostatnich dwóch lat nastąpiła zmiana kraju zamieszkania, prosimy o przesłanie formularza FATCA / CRS wraz z kopią wizy.

   Krok 4>Wyślij dokumenty:

   A) Możesz skorzystać z naszych usług PO Box dostępnych w USA, Singapurze, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Australii i Kanadzie. Kliknij tutaj, aby uzyskać adres skrzynki pocztowej.

   B) Dokumenty kurierskie na adres:

   ICICI Bank Limited

   RPC Mumbai, 5th Floor, A-Wing

   Autumn Estates, Chandivali Farm Road

   Chandivali, Next to Chandivali Studio

   Opp MHADA

   Andheri-East , Mumbai 400072, INDIA.

   Jak mogę przelać środki z mojego konta oszczędnościowego NRE / NRO?

   Możesz poprosić o przelew środków online, wykonując następujące czynności:

   • Odwiedź naszą witrynę internetową www.icicibank.com
   • Wprowadź swój identyfikator użytkownika i hasło do bankowości internetowejKliknij „Transfer środkówWybierz jedną z opcji transferuMusisz wykonać poniższe kroki, aby zarejestrować i uwierzytelnić swojego odbiorcę:Przejdź do określonej sekcji dotyczącej transferu środków (inne konto bankowe ICICI, konto bankowe inne niż ICICI lub transfer środków z karty 2-karta) i zarejestruj odbiorcę. Po wprowadzeniu danych odbiorcy rejestracja będzie w „Oczekiwaniu na potwierdzenie. Żadne przelewy nie będą dozwolone do odbiorcy.Otrzymasz powiadomienie e-mail z unikalnym numerem rejestracyjnym (URN). Możesz teraz zalogować się do bankowości internetowej i potwierdzić rejestrację odbiorcy, wprowadzając numer URN w polu „potwierdź odbiorcę. Po pomyślnym uwierzytelnieniu status rejestracji odbiorcy zostanie zaktualizowany od „Oczekujące potwierdzenie do „Potwierdzona rejestracja Będziesz mógł teraz przesyłać środki do konkretnego odbiorcy płatności za określoną usługęAlternatywnie możesz również potwierdzić zarejestrowanego odbiorcę, dzwoniąc do naszej całodobowej obsługi klienta.Możesz również wysłać list z pełnymi danymi do przelewu środków, podpisany na nasz adres w Indiach:

    ICICI Bank Limited

    RPC Mumbai

    5th Floor, A-Wing, Autumn Estates

    Chandivali Farm Road, Chandivali

    Land Mark: Next to Chandivali Studio, Opp MHADA

    Andheri-East

    Mumbai – 400072 INDIA.

    Jeśli jesteś NRI w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Singapurze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, możesz po prostu wysłać dokumenty do lokalnej skrzynki pocztowej w odpowiednich krajach i zaoszczędzić na opłatach kurierskich. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o usłudze skrzynki pocztowej. Możesz również odwiedzić dowolny oddział banku ICICI w Indiach i przesłać należycie podpisane pismo dotyczące transferu środków. W celu uzyskania wyjaśnień lub dodatkowych informacji, zadzwoń do nas za pośrednictwem naszej całodobowej obsługi klienta lub napisz do nas za pośrednictwem opcji „Wyślij do nas e-mail na naszej stronie internetowej www.icicibank.com.

    Jakie są opłaty za usługę dla mojego konta oszczędnościowego NRE / NRO?

    Kliknij tutaj, aby wyświetlić opłaty za usługi dla konta oszczędnościowego NRE / NRO.