Najlepsze darmowe aplikacje kredytowe

Category: Twój Raport
17 lutego 2021

Twoja ocena kredytowa określa stopę procentową, jaką pożyczkodawcy naliczają za zadłużenie (i czy w ogóle możesz zabezpieczyć pożyczkę). Oznacza to, że Twoja zdolność kredytowa wpływa na wszystko, co kupujesz – samochód, dom, a nawet wykształcenie. Warto nie tylko śledzić swoją zdolność kredytową, ale także podejmować niezbędne kroki, aby ją poprawić. Te aplikacje pomogą Ci zrobić jedno i drugie.

Czy sprawdzenie zdolności kredytowej wpłynie na moją zdolność kredytową?

Nie. Sprawdzanie zdolności kredytowej jest zwykle „łagodnym żądaniem lub „miękkim wyciągnięciem, co oznacza, że ​​nie wpływa na twoją zdolność kredytową. Różni się to od „trudnych żądań, które mają wpływ na Twoją zdolność kredytową; zdarza się to, gdy robisz takie rzeczy, jak ubieganie się o karty kredytowe lub pożyczki. Credit Karma ma świetny artykuł podkreślający różnicę między tymi dwoma typami wniosków, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

A dzięki temu przejdźmy do aplikacji.

Credit Karma: najlepszy dla większości ludzi

Credit Karma jest prawdopodobnie najpopularniejszą bezpłatną usługą sprawdzania zdolności kredytowej i uważamy, że jest najlepsza dla większości ludzi. Utworzenie konta jest szybkie i nie musisz nawet podawać numeru karty kredytowej. Wynik jest aktualizowany co tydzień i pobierany z „miękkim wyciągnięciem, dzięki czemu nie ma to żadnego wpływu na Twoją zdolność kredytową.

Credit Karma pobiera raport kredytowy z Equifax i TransUnion – oba używają VantageScore 3.0. Twój raport kredytowy będzie zawierał kartę raportu zawierającą listę czynników wpływających na Twoją zdolność kredytową. Możesz sprawdzić swoją zdolność kredytową dowolną liczbę razy, a zmiany w wyniku powiedzą Ci, czy Twój wynik się poprawia, czy nie. Credit Karma umożliwia sprawdzenie różnych kont, które składają się na raport kredytowy, dzięki czemu zawsze możesz sprawdzić, co jest w raporcie.

Aplikacja Credit Karma na iOS i Androida ostrzega również o wszelkich ważnych zmianach w Twojej zdolności kredytowej, a także pozwala zgłaszać spory, jeśli takie znajdziesz.

Mennica: Nieźle, zwłaszcza jeśli już używasz mięty

Mint to dobrze znana usługa finansów osobistych z pomocnymi aplikacjami, które pozwalają sprawdzić swoje konta i aktualny stan finansowy w podróży. W 2016 roku Mint dodał funkcję sprawdzania zdolności kredytowej i można uzyskać do niej dostęp z aplikacji na iOS i Androida.

Usługa Mint Credit Score jest bezpłatna. Jest dostępny raz na kwartał i pobiera wynik z trzech biur Equifax (Equifax, TransUnion, Experian). Otrzymasz swoją zdolność kredytową i podsumowanie raportu kredytowego.

Mint oferuje również usługę Mint Credit Monitor za 16,99 USD miesięcznie. Zapewnia miesięczny wynik Equifax ze wszystkich trzech biur, pełny miesięczny raport kredytowy, monitorowanie tożsamości i wiele innych funkcji.

Generalnie zalecamy Credit Karma zamiast usługi Mint. Mimo że Credit Karma oferuje tylko Twój wynik i raport z dwóch biur (Equifax i TransUnion), o wiele częściej otrzymujesz aktualizacje. Jeśli potrzebujesz raportu Experian lub jeśli już używasz Mint, usługa Mint może działać lepiej dla Ciebie.

Experian: Ograniczona, ale bezpłatna i przydatna dla wyników Experian

Być może zauważyłeś, że obie omówione do tej pory aplikacje wykorzystują model oceny kredytowej Experian. Czy nie byłoby wspaniale otrzymać informacje kredytowe bezpośrednio od nich? Cóż, możesz. Experian oferuje bezpłatną usługę raportowania kredytów, która jest dostępna w ich aplikacjach na iOS i Androida. Możesz otrzymywać zaktualizowany raport kredytowy Experian z obu aplikacji co 30 dni.

Czy powinieneś zapłacić za swoją zdolność kredytową?

Ponieważ w aplikacjach omówionych powyżej możesz bezpłatnie sprawdzić swoją zdolność kredytową, możesz się zastanawiać, czy warto zapłacić za swoją zdolność kredytową.

W większości przypadków odpowiedź brzmi „nie; darmowe aplikacje do oceny zdolności kredytowej powinny być w porządku. Jedynym dużym wyjątkiem jest sytuacja, gdy zamierzasz ubiegać się o kredyt hipoteczny. Kredytodawcy hipoteczni używają czasami różnych wersji wyniku FICO i przed złożeniem wniosku warto wiedzieć, której wersji używa pożyczkodawca. Kilka punktów różnicy w wyniku może wpłynąć na Twoje oprocentowanie, a nawet niewielkie zmiany w oprocentowaniu mogą mieć duży wpływ na długoterminowe pożyczki, takie jak kredyty hipoteczne. Możesz zobaczyć różnicę samodzielnie, korzystając z narzędzia CFPB Mortage Rate Tool. Zamawianie partytury FICO bezpośrednio ze źródła może pokazać wiele wersji Twojej partytury.