Najlepsze narzędzia online do śledzenia inwestycji

Category: Istnieje Kilka
17 lutego 2021

Aktualizacja : zaktualizowaną listę najlepszych aplikacji do śledzenia inwestycji można znaleźć w tym nowszym artykule.

Niedawno otrzymałem e-mail od sfrustrowanego inwestora. Inwestował w Roth IRA od kilku lat. Broker, z którego korzystał, zgłosił jego całkowity zwrot na poziomie około 30%. Wiedział, że miernik wydajności jest całkowicie błędny.

Jeśli próbowałeś obliczyć zwroty z inwestycji, wiesz, jakie to może być szalone. Miesięczne składki, reinwestowane dywidendy i równoważenie sprawiają, że określenie wyników jest bardziej skomplikowane niż w przypadku maszyny Rube Goldberga.

Istnieje kilka bezpłatnych narzędzi, które mogą pomóc. Od obliczania wyników inwestycyjnych po śledzenie opłat i alokacji aktywów – oto 5 najlepszych narzędzi do śledzenia inwestycji.

Kapitał osobisty

IRS musi zapłacić 100 milionów dolarów wartych 1200 dolarów czeków stymulujących, orzeczenia sędziego w procesie sądowym więźniówHouse przechodzi na drugi rachunek stymulacyjny w wysokości 2,2 biliona dolarów. Czy Afroamerykanom brakuje kapitału rasowego?Aktualizacja bodźca: Przewodniczący Fed podważa republikański argument dotyczący pakietu stymulacyjnego o wartości 2,2 biliona dolarówMój ulubiony i narzędzie, którego używam na co dzień. Kapitał osobisty umożliwia inwestorowi połączenie praktycznie dowolnego rachunku inwestycyjnego, w tym kont emerytalnych i kont podlegających opodatkowaniu. Po połączeniu, Personal Capital śledzi wyniki, alokację aktywów i opłaty. Wykresy ułatwiają porównanie zwrotów z indeksem lub zrozumienie alokacji aktywów w portfelu, jak na poniższym zrzucie ekranu:

Personal Capital oferuje również 401k Fee Analyzer. To narzędzie oblicza opłaty uiszczone w 401 tys. I skutki tych opłat w horyzoncie czasowym inwestycji.

Personal Capital oferuje bezpłatne aplikacje na smartfony i tablety.

Morningstar oferuje obecnie jedno z najsolidniejszych narzędzi do śledzenia inwestycji. Po wprowadzeniu swojego portfela Morningstar udostępnia swoje wiodące w branży narzędzia do oceny inwestycji. Narzędzia te obejmują podstawy, takie jak wydajność, koszty inwestycji i porównanie z różnymi indeksami.

Morningstar udostępnia również bardziej zaawansowane narzędzia, takie jak oceny w gwiazdkach i funkcja X-Ray. Narzędzie X-Ray umożliwia inwestorowi przeglądanie szczegółów portfela funduszy inwestycyjnych lub ETF. Na przykład narzędzie ujawnia alokację aktywów w portfelu, klasyfikację stylów, sektory giełdowe, sektory branżowe i ekspozycję geograficzną.

Główną wadą Morningstar jest to, że nie może łączyć się z Twoimi rachunkami inwestycyjnymi, więc portfele muszą być wprowadzane ręcznie. Narzędzie portfolio jest dostępne z bezpłatnym członkostwem, chociaż niektóre narzędzia wymagają członkostwa premium.

Oprogramowanie do budżetowania

Narzędzia budżetowania mogą wydawać się dziwnym sposobem śledzenia inwestycji. Jednak kilka narzędzi zaprojektowanych do śledzenia wydatków może również monitorować Twoje inwestycje.

Być może najpopularniejszym narzędziem do budżetowania, które podwaja się jako narzędzie do śledzenia portfela, jest Mint. Należący do Intuit, twórców Quicken i TurboTax, Mint to narzędzie online, które umożliwia połączenie kont bankowych, kart kredytowych i rachunków inwestycyjnych w jednym miejscu. Po połączeniu Mint śledzi wyniki inwestycji. Śledzi również opłaty inwestycyjne.

Mint, który jest darmowy, jest idealnym narzędziem dla tych, którzy chcą śledzić swoje wydatki i inwestycje w jednym miejscu. Nie oferuje jednak różnorodnych narzędzi inwestycyjnych, które znajdziesz w Personal Capital lub Morningstar.

Google Finance

Google Finance oferuje bezpłatne narzędzie do śledzenia portfolio. Czego brakuje w dziale dzwonków i gwizdków, nadrabia prostotą. Portfele można wprowadzać ręcznie lub przesyłać w kilku formatach. Po wprowadzeniu Google śledzi dzienną i ogólną wydajność.

Portfel tracker oferuje informacje o podstawach inwestycji. Jest również zintegrowany z Google News. Poniżej portfela znajduje się lista aktualnych wiadomości związanych ze śledzonymi w portfelu spółkami. Portfolio można pobrać do arkusza kalkulacyjnego lub jednego z kilku zastrzeżonych formatów.

Na koniec Google Finance udostępnia wykres wydajności. Wykres można ustawić tak, aby przeglądał wyniki z ostatnich kilku miesięcy lub ostatnich 10 lat. Możesz łatwo porównać wyniki swojego portfela z głównym indeksem za pomocą jednego kliknięcia myszą.

SigFig

Ostatnim narzędziem w naszej ofercie jest nowicjusz. SigFig to narzędzie internetowe, które będzie zawierać linki do rachunków inwestycyjnych w większości instytucji finansowych. Dzięki SigFig łatwo jest śledzić wyniki portfela.

Ponadto SigFig oferuje szereg narzędzi do analizy portfela. Ocenia alokację aktywów, ryzyko, opłaty, dywidendy i zyski oraz alokację geograficzną. Wyświetla również te informacje w postaci pomocnych wykresów i wykresów.

SigFig jest darmowy i oferuje również narzędzie do oceny alokacji aktywów w portfelu.