Najlepsze strony z wynikami kredytowymi w 2020 roku

Category: Wyniki Fico
17 lutego 2021

Data modyfikacji: 19 sierpnia 2020 r

Czy jedno z postanowień noworocznych miało na celu poprawę zdolności kredytowej? A może masz nadzieję, że wkrótce kupisz dom? Może po prostu lubisz mieć dostęp do wszystkich swoich osobistych danych finansowych, aby móc dążyć do osiągnięcia swoich celów?

Niezależnie od powodów, sprawdzenie kredytu często może mieć ogromny wpływ. Badania pokazują, że sprawdzenie zdolności kredytowej często pomaga w jej skuteczniejszym poprawianiu.

Oczywiście oficjalny wynik FICO można uzyskać bezpośrednio od FICO lub jednego z biur sprawozdawczości kredytowej – za sporą miesięczną opłatą. Ale istnieje również wiele wspaniałych bezpłatnych opcji, które dają dostęp do przybliżonej oceny zdolności kredytowej.

Witryny te mogą zapewnić bezpłatną ocenę kredytową w oparciu o najnowsze informacje z raportu kredytowego. Ciągnięcie wyniku co miesiąc nie wpływa negatywnie na wynik. Czasami szacunkowe wyniki są dość dokładne. Po prostu nie są oficjalnym wynikiem, jaki zobaczą niektórzy pożyczkodawcy.

Ale szczerze mówiąc, nie ma też niektórych wyników, za dostęp do których płacisz beaucoup. Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawcy mogą wybierać spośród ponad dwudziestu różnych modeli punktacji FICO, a także modeli innych firm oceniających zdolność kredytową. Ponieważ nigdy nie wiesz, jaki dokładny wynik sprawdzi pożyczkodawca, określenie dokładnego wyniku, który pożyczkodawca zobaczy dla Ciebie, jest prawie niemożliwe.

Powiedziawszy to, sprawdziliśmy najlepsze strony z wynikami kredytowymi w 2018 roku. Oto miejsca, do których należy się udać, aby uzyskać swoją zdolność kredytową. Są znane z dokładności i łatwości użycia, a jeśli to możliwe, powiemy Ci, jakiego modelu oceny używa każda witryna.

Spis treści:

Credit Karma

Ta strona od dawna jest jedną z moich ulubionych stron do śledzenia mojej zdolności kredytowej. Opiera swój wynik na VantageScore, który staje się coraz bardziej popularny wśród niektórych pożyczkodawców. Ale nawet jeśli Twoi pożyczkodawcy nie preferują tego wyniku, daje to dobre wyobrażenie o tym, jak wygląda Twój kredyt na podstawie wyników TransUnion i Equifax.

Jedną z najlepszych części Credit Karma jest łatwy w użyciu symulator zdolności kredytowej. Pozwala to zobaczyć, jak różne potencjalne posunięcia – spłata długu, brak płatności, otwarcie nowego konta itp. – mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Jest to pomocny sposób na zaplanowanie ruchów kredytowych lub po prostu uzyskanie dodatkowej motywacji do spłaty zadłużenia.

Kolejną zaletą Credit Karma jest to, że co tydzień aktualizuje Twoje wyniki kredytowe. Wielu z tych bezpłatnych dostawców aktualizuje się co miesiąc. Dobrze jest wiedzieć, że jeśli coś jest nie tak z Twoim kredytem, ​​możesz to wiedzieć raczej wcześniej niż później. Możesz nawet otrzymywać powiadomienia, gdy Twoja zdolność kredytowa wzrośnie lub spadnie, dzięki czemu od razu się o tym dowiesz.

Podobnie jak w przypadku większości innych witryn, Credit Karma zarabia, udzielając rekomendacji dotyczących różnych rodzajów pożyczek i produktów finansowych. Jeśli szukasz pożyczki konsolidacyjnej lub karty kredytowej, może to pomóc Ci znaleźć pożyczkodawców, którzy mogą pasować do Twojego profilu kredytowego. A jeśli pójdziesz z tymi pożyczkodawcami za pośrednictwem strony Credit Karma, otrzymają oni prowizję od pożyczkodawcy.

Credit Sesame

Credit Sesame również korzysta z modelu VantageScore. Jedną z wad w porównaniu z Credit Karma jest to, że śledzi tylko Twój wynik TransUnion i aktualizuje się tylko co miesiąc.

Jednak Credit Sesame nadrabia to na kilka różnych sposobów. Jedną z nich jest solidna analiza zdolności kredytowej. Oferuje podział poszczególnych sekcji na różne aspekty Twojej zdolności kredytowej i sposoby ich poprawy. Podziały zawierają różne przydatne wykresy i wykresy, a ogólna prezentacja jest przyjemna. To zdecydowanie świetna strona z wynikami kredytowymi dla tych, którzy są bardziej wizualni.

Podobnie jak w przypadku Credit Karma, Credit Sesame oferuje rekomendacje dotyczące potencjalnych pożyczek i innych produktów finansowych, które mogą odpowiadać Twoim potrzebom. Oferują również różne opcje alertów kredytowych. Możesz skonfigurować e-maile z alertami o przekroczeniu limitu, zwiększeniu lub zmniejszeniu kredytu i nie tylko. Jeśli wybierzesz, możesz zapłacić za bardziej niezawodne narzędzia do ochrony tożsamości.

WalletHub

Względny nowicjusz na arenie bezpłatnych wyników kredytowych, WalletHub ma zgrabny interfejs, który naprawdę mi się podoba. Codziennie aktualizuje również Twoją zdolność kredytową. Może to być pomocne, jeśli jesteś w trakcie spłaty długu lub innych ruchów, które mogą wpłynąć na Twój wynik dość szybko. Pamiętaj tylko, że Twoje informacje kredytowe nie trafiają codziennie do biur, więc możesz nie zauważyć zmian od razu.

Reklamy na WalletHub są mniej natrętne niż w pozostałych dwóch witrynach, ale nadal tam są. Ma również bardziej wszechstronny wpływ na dobre samopoczucie finansowe. Kiedy zakładasz konto, zapyta Cię o Twoje ogólne wydatki i osobiste cele finansowe, co może być pomocne. Ogólnie jest to kolejne przyjemne miejsce, w którym można bezpłatnie uzyskać przybliżoną ocenę zdolności kredytowej.

MyFICO

Pamiętasz, jak powiedziałem, że prawdopodobnie nie powinieneś płacić dużo pieniędzy co miesiąc za swoją zdolność kredytową? Cóż, to prawda. Ale prawdą jest również, że czasami możesz chcieć zapłacić za oficjalny wynik.

Na przykład, jeśli przygotowujesz się do ubiegania się o pożyczkę mieszkaniową, możesz chcieć wiedzieć na pewno, jaka jest Twoja zdolność kredytowa. Ponownie, może to nie być dokładny wynik, jaki zobaczy potencjalny pożyczkodawca, ponieważ FICO ma tak wiele modeli. Ale będzie dokładniejszy niż wyniki VantageScores oferowane przez trzy wymienione powyżej usługi.

W tej chwili możesz otrzymać FICO Score 9 i FICO Score 8 ze wszystkich trzech biur sprawozdawczości kredytowej za 59,85 $ lub możesz wybrać raport z jednego biura za 19,95 $. Jeśli poważnie myślisz o sprawdzeniu raportów pod kątem błędów i upewnieniu się, że jesteś w stanie złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, po prostu wyskoczyłbym za 59,85 $.

Jednak chciałbyś podjąć ten krok tylko po skorzystaniu z jednej lub kilku bezpłatnych witryn wymienionych powyżej, aby uzyskać lepszą zdolność kredytową. Te inne strony mogą dać ci wgląd w potencjalne główne luki w raporcie kredytowym. Napraw te problemy, a następnie zapłać za wyniki FICO, aby upewnić się, że jesteś naprawdę gotowy do złożenia wniosku o dużą pożyczkę.

I pamiętaj, że zawsze możesz otrzymać jeden darmowy raport kredytowy (nie wynik!) Rocznie od każdego z trzech biur raportowania kredytowego. Możesz je uzyskać za pośrednictwem strony Annualcreditreport.com. Raporty te mogą pomóc w znalezieniu potencjalnych błędów, które należy poprawić przed złożeniem wniosku o dużą pożyczkę. Zrób więc ten krok i skorzystaj z bezpłatnych stron z kalkulatorami kredytowymi, zanim zapłacisz za swoje wyniki z myFICO.

Czytaj więcej: Recenzja MyFICO

Następne kroki

Szukasz sposobu na szybsze uzyskanie wyższej zdolności kredytowej? Polecamy Experian Boost . To nic nie kosztuje i możesz zobaczyć, kiedy płacisz rachunki za media i telefon komórkowy. Każda terminowa płatność może zwiększyć Twoją zdolność kredytową. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zacznij teraz za darmo!