Najszybszy sposób na wstępne zatwierdzenie

Category: Ocen Kredytowych
17 lutego 2021

Uzyskanie wstępnej zgody na pożyczkę może sprawić, że kupowanie domu przebiegnie łatwiej.

Kiedy jesteś wstępnie zatwierdzony, REALTORS® chętniej będzie chciał Ciebie jako klienta, sprzedawcy są bardziej skłonni zaakceptować Twoją ofertę i – wiedząc, na co Cię stać – będziesz wiedział, na które domy patrzeć.

I nie musi to być kłopotliwe. Dzięki tym prostym wskazówkom możesz uzyskać wstępne zatwierdzenie bez opuszczania sofy.

Poznaj swoje „wstępnie zatwierdzone faktyUbieganie się o wstępne zatwierdzenie nie wymaga prawie tyle formalności, co ubieganie się o kredyt hipoteczny, ale nadal musisz być tak dokładny, jak to możliwe, jeśli chcesz mieć pewność, że otrzymujesz najlepszą ofertę – i najwięcej ofert .

Zacznij od zebrania potrzebnych informacji:

 • Szacunkowy koszt zakupu. Jeśli myślisz o domu, sprawdź cenę wywoławczą sprzedawcy, aby zorientować się, ile musisz pożyczyć.
 • Kwota zaliczki. Wiedza o tym, ile możesz odłożyć, będzie miała duży wpływ na Twoją wstępną akceptację. Informacje osobiste. Będziesz potrzebować podstawowych informacji, takich jak numery PESEL i numery prawa jazdy dla każdego w aplikacji. Zaświadczenie o dochodach. Zbierz ostatnie wypłaty, zeznania podatkowe i dokumenty od swojego pracodawcy. Dowód majątkowy. Zbierz wyciągi bankowe, konta emerytalne, płyty CD i inne dokumenty przedstawiające Twoje aktywa.Oszacuj swoją zdolność kredytowąChociaż każdy potencjalny pożyczkodawca wyciągnie twoją zdolność kredytową, zostaniesz również poproszony o oszacowanie swojej zdolności kredytowej we wniosku.

  Dla ułatwienia możesz zamówić kopię swoich ocen kredytowych za niewielką opłatą w jednym z trzech biur kredytowych – Equifax, TransUnion i Experian – przed złożeniem wniosku o wstępnie zatwierdzoną pożyczkę. Zgodnie z prawem, masz prawo do jednego bezpłatnego raportu historii kredytowej rocznie od każdej z biur kredytowych.

  Możesz także użyć raportu kredytowego, aby zgadnąć na temat swoich wyników kredytowych. Na przykład, jeśli masz niskie lub zerowe długi, aktywne linie kredytowe i historię terminowych płatności, prawdopodobnie znajdujesz się w przedziale oceny kredytowej „dobrej.

  Złożyć wniosek onlinePo zebraniu wszystkich informacji i wyników kredytowych masz dwie możliwości ubiegania się o wstępnie zatwierdzoną pożyczkę. Jeśli masz na myśli konkretnego pożyczkodawcę, możesz odwiedzić jego bezpośrednią stronę internetową, aby sprawdzić, czy możesz złożyć wniosek online.

  Wielu pożyczkodawców ma tę funkcję, ale będziesz musiał wypełnić wniosek dla każdego pożyczkodawcy, z którego chcesz skorzystać.

  Jeśli chcesz jechać szybszą trasą, wypróbuj usługę wstępnego zatwierdzenia, taką jak ta dostępna na stronie z ofertami indywidualnymi realtor.com®. Zaznaczając pole, które mówi: „Chcę uzyskać wstępną zgodę pożyczkodawcy, od razu połączysz się z maksymalnie trzema pożyczkodawcami.

  Pozostając bezpiecznymPrzed złożeniem wniosku online zapoznaj się z ustawieniami prywatności firmy. Poszukaj firm, które podają te informacje:

  • Wyraźnie opisz, w jaki sposób Twoje dane osobowe będą wykorzystywane
  • Wyjaśnia ich proces wstępnej akceptacjiGwarantuje, że nie będziesz sprzedawać Twoich danych osobowych firmom lub dostawcom zewnętrznymWiedza o tym, czego możesz się spodziewać podczas uzyskiwania wstępnej zgody, zapewni bezpieczeństwo Twojej tożsamości.

   Aby uzyskać więcej inteligentnych wiadomości i porad finansowych, przejdź do MarketWatch.