Oszczędność a banki: jaka jest różnica?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 15 sierpnia 2016 /
 • 3 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i obiektywnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajTheodore Van Pelt / EyeEm / Getty Images

  Jeśli Twoje wakacyjne tradycje obejmują oglądanie, jak Jimmy Stewart dowiaduje się, że „To wspaniałe życie, prawdopodobnie pamiętasz dzielne Stowarzyszenie Budowlano-Kredytowe Bailey Bros. i jak sfinansowało ono setki domów jednorodzinnych w starym dobrym Bedford Falls.

  Ale chociaż nie są tak powszechne jak kiedyś, stowarzyszenia oszczędnościowo-pożyczkowe, czyli „oszczędnościowe, nadal odgrywają ważną rolę w życiu finansowym wielu Amerykanów.

  Największą różnicą między oszczędnym a tradycyjnym bankiem jest to, że oszczędności mają służyć raczej amerykańskim konsumentom niż firmom. Zgodnie z prawem osoby oszczędne muszą mieć 65% swojego portfela kredytowego związanego z pożyczkami konsumenckimi, mówi Tanya Marsh, profesor prawa na Wake Forest University w Winston-Salem w Północnej Karolinie.

  WYSZUKIWANIE STAWEK: Uzyskaj świetną stopę procentową swoich oszczędności, kupując konta na rynku pieniężnym

  Co robią oszczędne

  Typowy konsument prawdopodobnie nie zauważy wielu oczywistych różnic między oszczędnym a, powiedzmy, bankiem społecznym. Podobnie jak banki komunalne, oszczędności są na ogół mniejszymi, lokalnymi instytucjami i nie mają zasięgu ani zasobów dużego banku krajowego, takiego jak Chase czy Bank of America, mówi Marsh.

  Oszczędności oferują klientom wiele takich samych produktów depozytowych, jakie można otrzymać w banku, takich jak rachunki czekowe, rachunki oszczędnościowe i certyfikaty depozytowe, a także produkty kredytowe, takie jak kredyty mieszkaniowe i samochodowe oraz karty kredytowe. Podobnie jak w przypadku banku, wszystkie Twoje depozyty do 250 000 USD są zabezpieczone pełną wiarą i kredytem rządu Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem Federal Deposit Insurance Corp.

  Z punktu widzenia konsumenta oszczędność ma nad bankami dużą przewagę: wyższe oprocentowanie oszczędności klientów.

  „Ponieważ osoby oszczędne mogą pożyczać pieniądze od Federalnych Banków Kredytów Domowych przy niskim oprocentowaniu, zwykle przekłada się to na wyższe oprocentowanie rachunków oszczędnościowych w porównaniu z bankami komercyjnymi – mówi Marsh. „To tradycyjnie jedna z ich zalet.

  Czego nie robią oszczędności

  Oszczędności zazwyczaj nie oferują tego rodzaju kompleksowych usług finansowych, które można znaleźć w wielu bankach, mówi Brett Rabatin, CFA, analityk i dyrektor w Piper Jaffray, banku inwestycyjnym i firmie zarządzającej aktywami z siedzibą w Minneapolis.

  „Jeśli wejdziesz do oddziału oszczędnościowo-kredytowego lub oszczędnościowego, w przeciwieństwie do banku komercyjnego, zestaw produktów będzie znacznie prostszy – mówi Rabatin.

  Oznacza to, że prawdopodobnie znajdziesz mniej typów rachunków i mniej w zakresie zarządzania majątkiem, produktów i usług walutowych oraz ubezpieczeniowych niż w tradycyjnym banku.

  W obronie małego faceta

  Oszczędność istnieje od dawna, zaczynając jako „towarzystwa budowlane w Wielkiej Brytanii pod koniec XVIII wieku, a ostatecznie udając się do Stanów Zjednoczonych.

  „Karty oszczędnościowe faktycznie sięgają czasów sprzed wojny secesyjnej – mówi Chris Cole, wiceprezes wykonawczy i starszy radca prawny w Independent Community Bankers of America.

  Przedstawienie oszczędności w tym starym filmie „To wspaniałe życie jest w pewnym sensie dość dokładne. Niezależnie od tego, czy były to spółki wzajemne (należące do ich klientów), czy korporacyjne (posiadane przez udziałowców), służyły jednemu z głównych celów w gospodarce USA: zapewnieniu ludziom z klasy robotniczej możliwości uzyskania kredytów hipotecznych na zakup domów jednorodzinnych.

  Miliony Amerykanów w okresie powojennym kupowało domy za pożyczki od osób oszczędnych; w pewnym momencie w okresie powojennym udzielali większości kredytów hipotecznych w USA, mówi Cole.

  Zmieniło się to, gdy deregulacja sektora usług finansowych, po której nastąpiła fala niepowodzeń w latach 80., zdziesiątkowała oszczędność.

  „Branża oszczędnościowa nie podniosła się po kryzysie S&L (oszczędności i pożyczki) dziesiątki lat temu – mówi Marsh z Wake Forest.

  WYSZUKIWANIE STAWEK: Wyszukaj dziś w pobliżu konto do sprawdzania odsetek.

  W przyszłości może być trudniej znaleźć

  W dzisiejszych czasach granice między oszczędnościami a konwencjonalnymi bankami zatarły się, mówi Rabatin z Piper Jaffray. Towarzystwa oszczędnościowo-pożyczkowe coraz częściej zajmują się pożyczkami komercyjnymi i budownictwem, a coraz większa liczba przechodzi na konwencjonalne banki.

  Ponadto wiele korzyści, które uzyskiwano dzięki oszczędnościom, w tym mniej rygorystyczne przepisy, zostało wyeliminowanych przez lata, ostatnio dzięki ustawie o reformie finansowej Dodda-Franka.

  „Nie wiem, dlaczego ktoś miałby dziś zacząć oszczędzać – mówi Marsh. „Ludzie są lojalni wobec lokalnych instytucji, więc niektórzy z nich mogą wytrzymać. Ale jest to ogólnie szybko konsolidująca się branża .

  O autorze

  Claes Bell ukończył studia na Uniwersytecie Stanowym Florydy na wydziale historii i pisarstwa, po tym jak pracował jako pisarz i asystent redaktora działu Arts & Entertainment w The FSView i Florida Flambeau. Wziął trzyletnią przerwę w dziennikarstwie, aby uczyć intensywnego czytania w dwóch liceach w West Palm Beach, po czym wrócił do dziennikarstwa jako pracownik działu sportowego w The Palm Beach Post, niezależny redaktor tekstów w Bankrate i niezależny pisarz publikujący na Bankrate i inne placówki. Dołączył do Bankrate na pełny etat jako redaktor tekstowy w 2007 roku. W lutym 2009 awansował na reportera i obecnie pisze o bankowości, płytach CD, samochodach i wielu innych kwestiach związanych z finansami osobistymi dla Bankrate. Claes często bloguje, tweetuje i regularnie pojawia się jako gość na różnych platformach medialnych, aby wypowiadać się na temat finansów osobistych. Podczas swojego czasu w Bankrate,Claes był członkiem dwóch zespołów, które zdobyły znaczące nagrody dziennikarskie, w tym nagrodę Sigma Delta Chi od Society of Professional Journalists za relacje z Rezerwy Federalnej oraz nagrodę Best in Business od Society of American Business Editors and Writers za publikację ustawa o reformie finansowej Dodda-Franka. Pomógł także zaistnieć na platformach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, Bankrate.