Oto jak uzyskać ulgę w pożyczce studenckiej na koronawirusa

17 lutego 2021

Prezydent Donald Trump (fot.Win McNamee / Getty Images)

Jeśli potrzebujesz ulgi finansowej na pożyczki studenckie, to dobrze trafiłeś.

Oto, co musisz wiedzieć.

Kredyty studenckie

Ustawa CARES – ustawa o bodźcach finansowych o wartości 2 bilionów dolarów podpisana przez prezydenta Donalda Trumpa – ma kilka zalet dla pożyczkobiorców kredytów studenckich. Najnowsze nagłówki na temat kredytów studenckich i koronawirusa zapewniają pomoc ekonomiczną. Upewnijmy się, że jesteś w pełni poinformowany:

1. Trzy główne zmiany (między innymi) wynikające z ustawy CARES to:

Zmiany zostaną wprowadzone z mocą wsteczną do 13 marca 2020 r. I będą obowiązywać do 30 września 2020 r. Dotyczą one tylko federalnych pożyczek studenckich (nie prywatnych pożyczek studenckich).

Biden potwierdza: „Wyeliminuję Twój dług studenckiPropozycja: Przebacz 25 000 dolarów kredytów studenckichNowa aplikacja PPP o wybaczenie została opublikowana: co musisz wiedzieć 2. Te zmiany zostaną wprowadzone automatycznie.

Co ważne, nie musisz kontaktować się z firmą obsługującą pożyczki studenckie, aby zażądać zawieszenia spłaty kredytu studenckiego, 0% odsetek lub wstrzymania zajęcia wynagrodzeń lub świadczeń z tytułu anulowania zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego. Na przykład możesz zalogować się do swojego konta obsługującego pożyczki studenckie i sprawdzić, czy stopa procentowa została automatycznie ustawiona na 0%.

3. Oprocentowanie w wysokości 0% dotyczy tylko tych federalnych pożyczek studenckich

Aby się zakwalifikować, federalne pożyczki studenckie muszą być jedną z następujących:

 • Pożyczki bezpośrednie niespłacone i bez zobowiązań
 • Pożyczki w ramach programu FFEL, których dotyczy niewykonanie zobowiązania i bez spłatyPożyczki federalne PerkinsWiększość pożyczkobiorców pożyczkobiorców z federalnymi pożyczkami studenckimi się kwalifikuje. Niektóre pożyczki Perkins i federalne pożyczki na edukację rodzinną (FFEL) nie będą się liczyć. Możesz jednak skonsolidować te pożyczki studenckie, aby uzyskać te korzyści z pożyczki studenckiej. Skontaktuj się z firmą obsługującą pożyczki studenckie, aby sprawdzić, jakie masz pożyczki studenckie.

  4. Możesz otrzymać zwrot wszelkich spłat kredytu studenckiego dokonanych od 13 marca 2020 roku.

  Skontaktuj się z obsługą pożyczki studenckiej, aby poprosić o zwrot pieniędzy. Oczywiście zwrot ten jest opcjonalny. Jeśli nie potrzebujesz środków, nie możesz nic zrobić i wykorzystać tę płatność, aby zmniejszyć saldo kredytu studenckiego. Możesz również poprosić o zwrot wszelkich zwrotów podatków, wynagrodzeń lub świadczeń z ubezpieczenia społecznego, które zostały zajęte od 13 marca 2020 r. W celu windykacji pożyczki studenckiej. Skontaktuj się z Grupą ds. Domyślnego Rozstrzygania Departamentu Edukacji pod numerem 1-800-621-3115 (TTY dla osób niesłyszących lub niedosłyszących 1-877-825-9923).

  5. Nadal możesz spłacać federalne pożyczki studenckie.

  Czy naprawdę powinieneś przestać spłacać pożyczki studenckie z powodu koronawirusa? Jest to całkowicie opcjonalne. Jeśli nadal spłacasz federalne pożyczki studenckie, możesz płacić lub regularnie płacić miesięczną kwotę. Jeśli zapłacisz niższą kwotę, nie zostaniesz ukarany. Twoja płatność zostanie najpierw wykorzystana na spłatę wszelkich narosłych odsetek przed 13 marca 2020 r., A następnie pokryje saldo kwoty głównej. Tak więc ten okres to dobry czas na szybszą spłatę kredytów studenckich.

  6. Brak płatności zalicza się do ważnych „płatności za umorzenie kredytu studenckiego.

  Brzmi to podstępnie, ale to prawda. Jeśli nie dokonasz żadnych płatności na poczet federalnych pożyczek studenckich, Twoje „zaległości w płatnościach będą nadal liczone tak, jakbyś dokonał tych płatności. Na przykład, aby umorzyć pożyczkę z tytułu świadczenia usług publicznych, musisz mieć pożyczki bezpośrednie, być zapisanym do kwalifikującego się planu spłaty przed zawieszeniem i pracować w pełnym wymiarze godzin u kwalifikującego się pracodawcy w okresie zawieszenia. Dotyczy to również planów spłaty uzależnionych od dochodów.

  Przydatne zasoby: co zrobić z pożyczkami studenckimi

  Więcej opcji dla kredytów studenckich

  Co jeszcze możesz zrobić, aby szybciej spłacić pożyczki studenckie i zaoszczędzić pieniądze w tym trudnym okresie? Oto cztery opcje, z których wszystkie są bezpłatne: